20. jūnijs, 2018, Trešdiena

Rasa, Rasma, Maira

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Salacgrīvas Mākslas skola "rullē"

20.04.2017 11:40

Salacgrīvas Mākslas skola

Noslēdzies 2017. gada Latvijas Nacionālā kultūras centra rīkotais konkurss Mākslas skolām. Konkursa tēma šogad - grafikas dizains. Neieslīgstot konkursa nolikuma izklāstā, būtu jāpiemin galvenais.

Audzēkņi tiek sadalīti trīs vecuma grupās un katrai savs uzdevums: jaunākās grupas audzēkņiem jātiek galā ar dizaina izstrādi iedomātai vai reālai konfektei. Jāanalizē konfektes garša, sastāvdaļas un forma. Jāizdomā nosaukums, kas raksturo izvēlētās konfektes garšu, jāsacer apraksts par to, jāizdomā un jāizveido ietinamais papīrs, izvēloties konfektes garšai piemērotāko grafisko risinājumu. 

Vidējai grupai darbs atbilstoši pie iepakojuma dizaina - smūtijam, bet vecākai grupai - žāvētiem augļiem, sukādēm vai kam citam. Izliekas viegli, aizraujoši un radoši.
Konkursa pirmā kārta notiek iekšēji katrā skolā, kur sešus labākos darbus izvēloties startējam uz konkursa nākamo kārtu Rīgā.
Jau II kārtā visu Latvijas Mākslas skolu iesūtītos darbus vērtē kompotenta žūrijas komisija, kurā ietilpst Latvijas iepakojumu asociācijas valdes priekšsēdētāja, Latvijas poligrāfijas uzņēmumu asociācijas izpilddirektore, Rīgas un Liepājas Dizaina un mākslas vidusskolas Multimēdiju un Reklāmas dizaina nodaļas speciālisti, Valmieras un Rēzeknes Mākslas skolu metodiķi, kā arī Latvijas Nacionālā kultūras centra eksperte un pasākuma galvenā persona Ilze Kupča.
Salacgrīvas Mākslas skolas audzēkņi - Jurģis Puriņš, Rodrigo Frošs, Dāvis Reinis, Nikija Pabērza, Diāna Zmičerevska un Linda Priekule ar ļoti labiem rādītājiem tiek izvirzīti konkursa finālam - III kārtai. Un vēl, Rodrigo Froša veidotais konfektes iesaiņojums iegūst II vietu!
Konkursa fināls ar audzēkņu patstāvīgu darbu, bez “padomdevējiem” risinās Rīgā, Liepājā, Rēzeknē un Valmierā. Arī konkursa darbu vērtētāji nomainījušies. Un vārds tiek dots Latvijas Universitātes, Latvija Mākslas akadēmijas pedagogiem un, protams, konkursa organizētājiem - Latvijas Nacionālajam kultūras centram.
Interesanta atkāpe, III kārtas uzdevumus jāpilda pa diviem strādājot pāros. Komandu darbs. Kādas ir spējas sastrādāties viena projekta izstrādē. Gudri! un reizē viltīgi!
Nu lūk, viss ir galā. Pēclieldienu rīts nesākas tikai ar kārtējo darba dienu! Tiek publicēti Valsts konkursa fināla rezultāti. 100 mākslas skolu sarakstā, kamēr iespējams tikt līdz burtam “S” - Salacgrīvas Mākslas skola, elpa aizrāvusies..
Ar lielāko punktu skaitu - 116, Jurģis Puriņš un Rodrigo Frošs ieguvuši I vietu! Arī pārējiem rezultāti tuvi 100 punktiem. Lūk, skolotāji - Egita Repele, Baiba Dobele un Liene Medne Grigorjeva!
100 mākslas skolu konkurencē mūsējie ir paši labākie! Un vēlreiz pārskatot sarakstu, Jurģis Puriņš un Rodrigo Frošs ir vienīgā puiku komanda Latvijā! Šogad.
Ir lietas, ko var paveikt mazi puikas un nebūt ne lielā pilsētā!
Piektdien 21. aprīlī Rīgā, Dizaina un dekoratīvās mākslas muzejā notiks laureātu apbalvošana.

Salacgrīvas Mākslas skolas direktors
Imants Klīdzējs