21. jūnijs, 2018, Ceturtdiena

Monvīds, Egita, Emīls

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Konkurss sakoptākā sēta

11.07.2017 14:08

Arī šovasar Salacgrīvas novadā notika konkurss “Salacgrīvas novada sakoptākais īpašums”, kura mērķis ir veicināt sakoptas, labiekārtotas, videi draudzīgas dzīves un darba vides veidošanu novadā un attīstīt vēlmi savstarpējai sadarbībai, novada iepazīšanai un tūrismam.

Konkursam pieteiktos īpašumus vērtēja četrās nominācijās - Lauku sēta, Savrupmāja pilsētā vai ciemā, Daudzdzīvokļu mājas – māju kooperatīvi un Pakalpojumu, darījumu un sabiedrisks objekts. Vērtēšanas komisija, vērtējot īpašumus, pēc sava lēmuma varēja piešķirt speciālbalvu par interesantu ideju.

21.jūniā apskatīt konkursam pieteiktās Salacgrīvas novada sakoptākās sētas devās komisija – izpilddirektors Kaspars Ķemers, būvvaldes vadītāja Ineta Cīrule, ainavu arhitekte Ilva Erkmane, deputāte Lija Jokste, Liepupes pārvaldes vadītājs Aivars Ilgavīzis un Ainažu pārvaldes vadītāja Ilona Jēkabsone.

Šogad konkursam bija pieteikti 19 objekti - piecas lauku sētas – “Dundagas”, “Apiņi”, “Vāverītes”, “Toskāna” un “Brīvnieki”, četras savrupmājas no kurām viena Ainažos un trīs Salacgrīvā, sešas daudzdzīvokļu mājas – māju kooperatīvi – Ainažos - Barona iela 3, Barona iela 10 un Barona iela 12, Valdemāra iela 93, Korģenē māja nr. 10 un Svētciemā Rīgas iela 2A, un četri pakalpojumu, darījumu un sabiedriskie objekti – Ainažu psihoneiroloģiskā slimnīca, restorāns “Pļavas”, rehabilitācijas viesnīca “Brīze” un degvielas uzpildes stacija “Lukoil”.

Komisija katru no objektiem vērtēja pēc noteiktiem kritērijiem, katram piešķirot maksimums līdz desmit punktiem. Galvenie vērtēšanas kritēriji - Iebraucamais ceļš, norāde, ēku fasādes siltināšana, apkures risinājumi, velosipēda statīvs, soliņi, pastkastīte, karoga masts vai turētājs, teritorijas funkcionālais zonējums, celiņi, zāliens, dekoratīvie stādījumi, atpūtas vieta, bērnu laukumi, dārza mēbeles, mazās arhitektūras formas, atkritumu apsaimniekošana, objekta kopiespaids. Katrs komisijas loceklis vienam no īpašumiem vai objektiem varēja piešķirt līdz desmit papildus punktiem.

Ainavu arhitekte Ilva Erkamane stāsta “katrā sētā bija kas savdabīgs un interesants, katrs dārzs atspoguļoja savu saimnieku. Patika cilvēku izdoma, asprātība, stils, darba cilvēku tieksme uz neparasto, skaistās dobes, kā ar ne pārāk lieliem līdzekļiem var izdomāt asprātīgus risinājumus. Degradētu teritoriju ir ļoti maz. Gribu uzslavēt iedzīvotājus par ieguldīto darbu un visu cieņu viņu paveiktajam. Redzot konkursam pieteiktos objektus sapratām, ka tas nav vienas dienas, bet regulārs, mīlestības pilns darbs.”
Ilvai ir stāsts par katru no konkursam pieteikto īpašumu, jo īpaši viņa uzteica novada pakalpojumu darījumu un sabiedriskos centrus – Ainažu psihoneiroloģiskā slimnīcu, restorānu Pļavas, rehabilitācijas viesnīcu “Brīze” un degvielas uzpildes staciju “Lukoil”.

“Katrs objekts atspoguļo savas funkcijas,” uzsvēra Ilva, “Lukoilā tie ir plašie laukumi, formu tīrība, pārredzamība, visas funkcijas ir pārdomātas, ainava atbilstoša degvielas uzpildes stacijai. Tuvākajā laikā te iekārtos atpūtas vietu, ir Salacgrīvas informācijas dēlis, uzņēmums domā ne tikai par savu biznesu. Savukārt “Brīzē” ļoti padomāts par cilvēkiem, kuri savu mūža nogali pavada tur. Dārza mēbeles, atpūtas stūrītis kur netraucēti pavadīt laiku, dobes, pašiem savs dārziņš. Restorāns “Pļavas” piesaistīja ar savu izsmalcinātību. Prieks, ka iepriekš labiekārtotā, bet pamestā teritorija ir saglabāta, papildināta un piemērota dažādiem klientiem un viņu vēlmēm. Ainažu psihoneiroloģiskā slimnīcā stādījumi veidoti tā, lai teritorija būtu atklāta, bērni kuri tur dzīvo nav norobežoti no apkārtējās pasaules. Pastaigu takas, laipas, dažāda augstuma basketbola grozi, un āra trenažieri ļoti labi iekļaujas ainavā. Prieks par Nīderlandes karoga krāsās veidoto puķu dobi draugiem un atbalstītājiem.”
Šobrīd komisija apkopo vērtējumus un konkursa “Salacgrīvas novada sakoptākais īpašums 2017” dalībnieku godināšana un labāko apbalvošana būs rudenī, Ražas ballē Liepupē.

Konkursa vērtēšanas komisija pēc darba dienas garumā un visu objektu apskates nonāca pie viena secinājuma - īpašums ir ne vien svētība, bet arī pienākums, darbs un atbildība. Paldies par sakoptajiem, krāšņajiem un labiekārtotajiem dārziem!
Ilga Tiesnese