24. jūnijs, 2018, Svētdiena

Jānis

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Kā mēs devāmies Raunu iepazīt….

13.07.2017 16:28

1.jūlijā Saviesīgā biedrība “Svētupes Lauva” aicināja visus interesentus doties braucienā uz Raunu. Gribu pateikt paldies visiem braucējiem un atvainoties tiem, kuriem nācās atteikt, jo šoreiz atsaucība bija necerēti liela.

Sestdienas rīts mūs sagaidīja apmācies, bez saulītes un ar retām lietus pilēm. Cerībā , ka laika apstākļi par mums apžēlosies, devāmies ceļā. Un patiesi- Rauna sagaidīja mūs bez lietus, arī saulīte uzspīdēja, bet uz mājām pavadīja jau ar kārtīgām lietus gāzēm.

Vispirms iegriezāmies SIA “Latvijas Ķiploks”. Tur mūs sagaidīja viena no šīs ražotnes īpašniecēm- Inese. Viņa pastāstīja gan par to, kā radies SIA “Latvijas Ķiploks”, gan par ķiploku audzēšanu un tā ārstnieciskajām īpašībām un to pārstrādi , gan iepazīstināja ar saražoto produkciju. Varējām arī nodegustēt ķiploku tēju, dažādās veselīgās karameles ar ķiploku un dažādu augļu un ogu piedevām , ķiploku ziedu pesto un vēl citus izstrādājumus. Uz dažādiem godiem tiekot cepta pat kūka ar ķiplokiem. Savā veikaliņā “ķiploku meitenes ” laipni ir atvēlējušas vietu arī citu Raunas apkārtnes ražotāju produkcijai. Savā ziņā tas ir līdzinieks mūsu “Radīts Salacgrīvas novadā.” Un vēl interesants likās fakts, ko uzsvēra visās apmeklētajās ražotnēs, ka visi Raunas uzņēmēji darbojas ļoti draudzīgi un viens otram izpalīdz ( piemēram, ja kāds dodas uz attālāku tirdziņu, līdzi tiek ņemts arī kaimiņa ražojums).

Pēc tam sirsnīgas un zinošas gides pavadībā devāmies pastaigā pa Raunu. Pilsētiņa ir skaista, sakopta un ziedoša ( ne velti te pēc pāris nedēļām tiek uzņemts Latvijas puķu draugu saiets , uz kuru tikām laipni aicināti). Pabijām Raunas ev.lut. baznīcā, apskatījām Raunas Brīvības pieminekli ( kurš ir viens no Rīgā nerealizētajiem variantiem) un dzirdējām vēsturiskus faktus, kas saistās ar šo vietu. Tāpat apskatījām Raunas viduslaiku pils drupas un uzkāpām skatu tornī, no kura pavērās brīnišķīga visas pilsētiņas ainava. Aizstaigājām arī līdz Raunas Velnalai.

SIA “Siera un makaronu ražotnē” iepazināmies ar īpašnieka I.Ceriņa otro pusīti Zani. Viņa iepazīstināja ar ražotnes tapšanu, makaronu ražošanas procesu ( tikai roku darbs), kā arī zaļā siera ražošanu un gatavo produkciju. Uzzinājām ,ka ir idejas gan par ražošanas paplašināšanu, gan….( visus noslēpumus jau nepateica).

Tālāk ceļš veda pie veselīga dzīvesveida popularizētājas Zanes Krēsliņas- Plētienas. Viņa ir izveidojusi SIA “Latnature”. Te top čipsi no bietēm, burkāniem, ķirbjiem un citiem dārzeņiem. Tāpat tiek ražotas sausmaizītes, cepumi un citi našķi no dārzeņiem un ogām bez cukura un miltu līdzdalības šajā procesā. Varējām arī visu pagaršot. Runājot par garšām, noder vārdiņš – interesanti. Un vēl. Gan ķiploku produkcijas ražotājas, gan Zane savu produkciju un līdz ar to veselīga dzīvesveida izvēli popularizē gan skolās, gan bērnudārzos visā Latvijā.

Katrā vietā varējām iegādāties ciemakukuli mājiniekiem, kā arī saņēmām pozitīvas enerģijas lādiņu turpmākajai vasarai. Varu droši teikt, ka sen nebiju satikusi tik atsaucīgus, pozitīvus un pretimnākošus cilvēkus kā šajā sestdienā. Vēl nepieminēju laipno sagaidīšanu un apkalpošanu vienīgajā Raunas kafejnīcā “Hameleons”, kā arī mūsu jauko šoferīti no Staiceles pagasta z.s. “Niedrāji” . Arī viņi deva savu artavu, lai mūsu diena būtu izdevusies.