22. jūlijs, 2018, Svētdiena

Marija, Marika, Marina, Marī

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Salacgrīvas novada senioru svētki

01.08.2017 13:22

30.jūlijā Salacgrīvā notika jau tradicionālie novada senioru svētki, kad vienuviet pulcējas seniori no visa novada, lai kopīgi satiktos, sportotu, klausītos koncertu un labi atpūstos. Laiks jūlija pēdējā svētdienā bija brīnišķīgs, un, jau divos dienā Jahtu laukumā ar apsveikuma uzrunām sākās svētki.

Šoreiz novada senioriem un viesiem no Rīgas apsveikuma vārdus sacīja Salacgrīvas novada domes priekšsēdētāja vietniece izglītības, kultūras un sporta jomā Evija Keisele “sirsnīgi sveicu jūs svētkos! Mīļie seniori, laime ir sirdi pret sirdi dot, sev laimi un prieku citu priekā iemantot, sajust ka kādam esi vajadzīgs kā debess, saule un zeme, kā rasas piliens sīks.   Aicinu jūs arī turpmāk būt tikpat radošiem, aktīviem un enerģijas pārpilniem, lai brīnišķīgs satikšanās prieks un kopā pavadītais laiks, lai izdevusies diena!”

Salacgrīvas kultūras nama pasākumu organizatore Inese Jerāne arī sveica klātesošos “šie ir tie svētki, kuros vienmēr dzirkstī prieks, mirdz smaidi, skan smiekli, ir patīkamas atkalredzēšanās un, protams, sportiskās aktivitātes. Vakarā jūs priecēs Dailes teātra aktieru ansamblis  "Ilga" un ballē būsiet kopā ar Liepupes ansambli “Vēja muzikanti”. Lai jauki svētki jums!”

“Šajā jaukajā vasara pēcpusdienā mēs visi atkal esam sabraukuši kopā šeit Salacgrīvā, lai sapazītos, pārrunāt bijušo, runāt par to kas būs, un lai vienkārši atpūstos,” uzrunājot savējos un viesus, sacīja Salacgrīvas novada pensionāru biedrības vadītāja Aija Kirhenšteine, “sakām lielu paldies Salacgrīvas novada domei un priekšsēdētājam Dagnim Straubergam par to, ka mēs šodien bez rūpēm un uztraukumiem varam svinēt savus svētkus. Vēlu nezaudēt saules gaišumu, lai zemes stiprums mums dod spēku un izturību un lai sāļais jūras spīts palīdz mums tikt pāri ikdienas rūpēm un grūtībām.”

Paldies Aijai un novada pensionāru biedrības valdei sacīja Ainažu pensionāru biedrības vadītāja Aija Šmite un invalīdu biedrības “Salaca 2015” pārstāve Faina Mennika.

Kad izskanējušas apsveikumu runas, laiks sportiskajām aktivitātēm. Tās novada senioru svētkos jau tradicionāli rīko biedrība “Sprints A” no Ainažiem. Vispirms biedrības pārstāve Guna Pavlovska aicināja komandas reģistrēties un izstāstīja kas būs jādara katrā no astoņām stacijām. Komandas varēja izvēlēties kuru uzdevumu veikt pirmo, bet visām ar aizsietām acīm, klausot komandām bija jāiziet labirints, tālumā jāmet siena maiss, jāuzceļ un jānovāc telts, ar cimdiem rokās jānomizo un jāsagriež dārzeņi zupai, jāizbrauc trase ar dīvainu velosipēdu, jātrāpa krāsnī koka klucīši, pārvietojoties tikai par īpašām linoleja plāksnēm jāizbrien iedomāts purvs un jāsavāc lietas un no avīzēm jāizplēš un uz veļas auklas jāizkar dažādi apģērba gabali.

Sacensības bija spraigas un katra no komandām vēlējās uzvarēt. Šī gada sacensībās veicināšanas balvas saņēma komandas “Paliec pie manis laime,” – koris Salaca, “Vasara” no Korģenes, “Baltija” no Rīgas, “Liepupe” un “Sarkanie krustiņi” no Salacgrīvas. Trešā vieta komandai “Strīpainie no Kuivižiem, otrā senioru kopai “Saiva” un pirmajā vietā komanda “Robeža” no Ainažiem.

Kopā ar Salacgrīvas novada senioriem svētkus svinēja ciemiņi Rīgas Latgales priekšpilsētas pensionāru apvienības. Taiga Rācene stāsta “senioru svētkus jūsu novadā svinam jau ceturto reizi, esam bijuši Ainažos, Liepupē un nu jau otro reizi Salacgrīvā. Mēs te labi jūtamies – sportojam, atpūšamies un izklaidējamies.  Mūsu braucienu finansē Rīgas domes sociālais departaments un mēs paši. Ceram tikties arī nākamajā gadā!”

Pēc sportošanas seniori cienājās ar saimnieču Aijas Ozoliņas un Rutas Birkenbergas spēcinošo zupu, vakarā klausījās Dailes teātra aktieru ansambli  "Ilga" – aktierus Aldi Siliņu, Lauri Subatnieku un Gundaru Silakaktiņu   un ballē atpūtās kopā ar Liepupes ansambli “Vēja muzikanti”.

Paldies svētku organizētājiem, jo īpaši biedrībai “Sprints A” – Gunai Pavlovskai, Madarai Kānītei, Gundegai Kānītei, Rūtai Kānītei, Artim Kānītim, Uģim Spricim, Edgaram Pavlovskim, Evelīnai Skujai, Jānis Spricim, Gunai Tomsonei, Rodrigo Kānītim un Samantai Kristai Kānītei.

Ilga Tiesnese