16. decembris, 2018, Svētdiena

Alvīne

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Pa kripatiņai no rudens darbiņiem…

14.11.2017 14:37

Lauvās šoruden savu kopā sanākšanu iesākām varen jautri - septembrī pie mums viesojās Vilzēnu amatierteātris režisorītes Airas Lapkovskas vadībā ar lugu “Meitiņa”. Mūsdienu problēmu un pārpratumu apskats īstā laucinieku garā – un nerimtīga smieklu deva garantēta. 

Viesošanos pie dižbrūkleņu audzētāja A.A.Špata Vidrižu pagasta “Gundegās” vairāk gribētos nosaukt par relaksāciju. Miers, klusums, svaigs gaiss, saulīte lietainajā rudenī un ogas, ogas , ogas…. Kā sarkans paklājs pa visu purva platību. Protams neiztrūka arī tīri praktisku padomu par audzētajām ogu šķirnēm, par to, kā labāk veidot savu dzērveņu dārziņu ,kā arī garšīgās un veselīgās produkcijas degustācija. Bez tam katrs atvedām mājās arī paša lasītās ogas.

Oktobra trešajā sestdienā erudīcijas pēcpusdienā “Asini prātu” kopā sanāca zinātkārie lauvieši. Savas zināšanas varēja pārbaudīt gan Latvijas vēsturē, folklorā , ģeogrāfijā, gan citās tēmās. Visi klātesošie patiešām izrādījās pat ļoti zinoši .Biju gan cerējusi uz nedaudz lielāku atsaucību, bet rezultāts pēcpusdienai bija labs – pēc dalībnieku vēlēšanās šādas sanākšanas tiks atkārtotas arī nākamajā gadā, pie tam- reizi ceturksnī. Tā kā bagātiniet savas gudrību krātuvītes un tiekamies janvārī!

Novembra pirmajā sestdienā tautas namā tika mīļi gaidīti šā gada gaviļnieki tradicionālajā pasākumā “Nāc gadu spietā veldzēties.” Iesākot svētkus teicu, ka šis ir ļoti jauns gads, jo trim vecākajiem svētku dalībniekiem palika tikai četrdesmit. Bez tam svecīšu liesmās sildījās tie, kuru gadaskaitļi beidzas ar divdesmit un trīsdesmit. Paši sirsnīgākie sveicieni protams bija mazās Alises vecākiem Daigai un Edžum. Visu priekam skanēja Salacgrīvas KN sieviešu vokālā ansambļa “Dziedātprieks” muzikālie sveicieni. Un kur tad bez kliņģera un mārtiņrožu rūgtenās smaržas… Pēc tam ballējāmies kopā ar grupu “Allegro”.

Kas mūs sagaida Lauvās vēl šogad? 19. novembrī kā Latvijas dzimšanas dienas sveiciens izskanēs folka dueta “Pastaakaste” programma “Visādas mājas”. Un tad jau pie durvīm klauvēs gada pēdējais mēnesis. 10. decembrī iedegsim eglīti un mūs gaida radošās darbnīcas , kurās ārciemiete I.Zaķe dalīsies savā prasmē svētku apsveikumu gatavošanā. Lielais Ziemassvētku pasākums būs 25. decembrī – godināsim Lauvu labo gariņu 2017, būs dāvanu maiss mazajiem, pārsteigumi lielajiem, muzikāli sveicieni un balle. Uz tikšanos pasākumos!

I.Kauliņa Lauvu TN