18. novembris, 2018, Svētdiena

Doloresa, Aleksandrs

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Bibliotekārā stunda

06.12.2017 16:29

Bibliotekārā stunda

Salacgrīvas vidusskolas 11.klases skolēni šā gada 27. novembrī un 4. decembrī apmeklēja bibliotekārās stundas, ko rīko Salacgrīvas pilsētas bibliotēkas darbinieces. Šo stundu mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar iespējām, ko piedāvā bibliotēka. Nodarbībās skolēni tika iepazīstināti ar Salacgrīvas novada bibliotēku elektroniskā kopkataloga izmantošanas iespējām.

Pateicoties tam, jebkuram lasītājam ir iespējams attālināti pārliecināties, vai meklētā grāmata ir bibliotēkā. To var arī pasūtīt laicīgi, pēc tam aizejot, grāmata jau gaida savu lasītāju. Attālināti var arī pats lasītājs pagarināt grāmatas atdošanas termiņu. Tāpat lasītājs var aplūkot savu lasītāja statusu. Ja grāmatas nav bibliotēkā, to var iegūt lasīšanai arī no citas novada bibliotēkas, jo tās visas ir vienotā sistēmā.
Skolēni uzzināja, kas ir SBA (starppilsētu abonements). Nepieciešamības gadījumā grāmatas, ja tās nav mūsu novada bibliotēkās, var iegūt lasīšanai arī no Latvijas Nacionālās bibliotēkas. Tās tiek atsūtītas uz noteiktu laiku, lasītājam tātad speciāli nav jābrauc uz Rīgu. Mūsdienās internets sniedz ļoti plašas iespējas, lai cilvēks varētu izglītoties un saņemt nepieciešamo informāciju, tikai jāprot to atrast un izmantot visas iespējas. Arī literatūras jomā visu var atrast, piemēram, var lasīt grāmatas, var atrast jebkuru informāciju vārdnīcās, enciklopēdijās, lasīt preses izdevumus, skatīties filmas. Visu nepieciešamo informāciju var iegūt, izmantojot mājas lapu salacbiblioteka.lv.
Paldies bibliotekārēm par sagatavotajām prezentācijām.

Salacgrīvas vidusskolas 11.klases skolēni
un latviešu valodas skolotāja Inta Balode