19. februāris, 2019, Otrdiena

Zane, Zuzanna

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Liepupes vidusskolas skolēnu darbi Prāgā

06.02.2018 08:29

No 26. līdz 28. janvārim "Ēdam atbildīgi" dalībvalstu delegācijas pulcējas Prāgā, lai kopīgi nosvinētu projektā gūtos panākumus, dalītos pieredzē un turpinātu padziļināt zināšanas par pārtikas patēriņa saistību ar globālām vides problēmām. Projekta noslēguma pasākumā tikās koordinatori un dalībskolu pārstāvji no Latvijas, Rumānijas, Horvātijas, Slovākijas, Slovēnijas, Polijas, Maltas, Bulgārijas un, protams, pašas Čehijas, pavisam 120 skolotāji un skolēni. 

Ar veselu vezumu iespaidiem un idejām Prāgā noslēdzās projekta "Ēdam atbildīgi" 3 dienu seminārs, kurā nosvinēti 3 vērtīga darba un panākumiem bagāti projekta gadi. Liepupes vidusskolēnu aktivitātes un rezultātus prezentēja Ekoskolas koordinatore Ira Janiša.

Šo aktuālo pārtikas tēmu realizējam Liepupes vidusskolas Ekoskolu programmā, kas tiek integrēta visos mācību priekšmetos. Caur dažādām aktivitātēm un izglītojošiem materiāliem, veicinām skolēnu izpratni par efektīvu resursu izmantošanu, bioloģisko daudzveidību, klimata pārmaiņām, cilvēktiesībām un godīgu tirdzniecību; par šķietami attālinātām tēmām, kuras mēs varam ietekmēt pozitīvi vai negatīvi, mainot savus ēšanas paradumus.

Pusgada laikā ir gūti zināmi rezultāti – samazināti pārtikas atkritumu apjomi, nopirkti Latvijā audzēti ābeļu stādi un pavasarī veidosim ābeļdārzu pie skolas, organizēti semināri par pareizu pārtikas uzglabāšanu gan pieaugušajiem, gan skolēniem. Skolēniem ir izpratne par atbildīgu pārtikas patēriņu un savas emocijas un izjūtas viņi atspoguļo plakātos un zīmējumos. Skolēnu darbu izstāde ir skolas 1.stāvā.Ir iegādātas vairākas izglītojošas vides spēles un iesāktais darbs turpinās.

Pasākuma simbols bija kanārijputniņš, kurš arī attēlots uz dalībniekiem dāvinātajām auduma somām. Devīze "never too little to care and do my share" mudina – "neviens nav par mazu, lai rūpētos un rīkotos"!

Liepupes vidusskolas Ekoskolas koordinatore Ira Janiša