20. marts, 2019, Trešdiena

Made, Irbe

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Pie draugiem Handevitā

06.03.2018 15:54

Pie draugiem Handevitā

3. un 4.martā sadraudzības pašvaldībā Handevitā, Vācijā, viesojās Salacgrīvas novada delegācija – novada domes priekšēdētājs Dagnis Straubergs, Salacgrīvas vidusskolas direktore Sanita Šlekone, informācijas nodaļas vadītāja Ilga Tiesnese un Liepupes koris „Pernigele“, kuru vada Arta Zunde.

3.martā Handevitas domē Dagnis Straubergs un Sanita Šlekone tikās ar Handevitas mēru Tomasu Rasmusenu un pašvaldības vadītāju Bruno Lorencenu, apmeklēja Siegfried – Lenz skolu un tikās ar skolas direktoru Malte Bahmanu un pedagogiem.
Šajās dienās mūsu draugi Vācijā svinēja Handevitas pašvaldības izveidošanās desmito gadadienu, kad apvienojoties Handevitas un Jarplund – Wedingas komūnām, 2008.gadā izveidojās Handevitas pašvaldība un notika biedrību pārstāvju un iedzīvotāju svinīga pieņemšana un tikšanās ar pašvaldības vadību.

Svinīgais pasākums pirmo reizi notika lielajā Wiking sporta hallē Handevitā, kur katra no biedrībām, stendos iekārtotās izstādēs, prezentēja savus sasniegumus. Svētku uzrunas sacīja Handevitas birģermeistars Tomass Rasmusens, Šlesvigas – Flensburgas rajona vadītājs Wolfgangs Buschmans un Handevitas pašvaldības vadītājs Bruno Lorencens.
Apsveikuma vārdus draugiem sacīja arī Salacgrīvas novada domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs „mēs esam seni draugi, jau kopš 1991.gada. Jūs mums palīdzējāt grūtā brīdī, tagad mūsu draudzība ir pārauguši sadarbībā kultūras, izglītības un sociālajās jomās. Mūs ir daudz kā kopīga – tā ir jūra, robeža ar kaimiņvalstīm un ātrgaitas šoseja. Šodien cilvēku līdzāspastāvēšana, draudzība un līdzīgi politiskie projekti veido mūsu partnerību. Paldies jums par draudzību šo gadu garumā.”

Liepupes koris Pernigele vācu draugiem bija sagatavojis īpašu svētku programmu, kurā skanēja latviešu tautas dziesmas, klasiskās un garīgās kora mūzikas dziesmas. Pēdējo dziesmu “Pernigeles” dziedātāji izpildīja vācu valodā un to klausītāji sveica kājās stāvot un lielām ovācijām. Koncertā uzstājās arī Handevitas ADS sporta bērnudārza audzēkņi un Jarplundas pamatskolas skolēnu koris.
Svētku izskaņā Handevitas mērs Tomass Rasmusens sacīja lielu paldies pašvaldības cilvēkiem par kopīgo darbu savas pašvaldības attīstībā un identitātes saglabāšanā.
Savukārt Salacgrīvas novada delegācija ir pateicīga vācu draugiem par sirsnīgo uzņemšanu un atkalredzēšanos. Paldies Handevitas mēram Tomasam Rasmusenam, pašvaldības vadītājam Bruno Lorencam, dr Arturam Kristiansenam, Handevitas – Salacgrīvas draugu biedrībai un jo īpaši - Berndam Rehkem, Gerdam Gepertam, un Marksam Plagemanam, Monikai Tomsonei, Dagmārai Rhumer, Ivetai Jurgensonei un Irisai Mulerei.

Gaidām draugus no Handevitas pašvaldības Salacgrīvā, šī gada novembrī, kad svinēsim Salacgrīvas 90 un Latvijas 100 dzimšanas dienu!

Ilga Tiesnese