20. marts, 2019, Trešdiena

Made, Irbe

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Apsveikums Sieviešu dienā

13.03.2018 09:01

Apsveikums Sieviešu dienā

8.martā Svētciema attīstības biedrība pirmo reizi ciemojās SAR viesnīcas ,,Brīze” filiālē Rozēnos, lai iepriecinātu sievietes, kuras savulaik sevi apliecinājuša darbā.

Viņu vidū ir dakteres, medmāsas, skolotājas, bērnudārza audzinātājas, lopkopējas, grāmatvedes, pārdevējas un daudzu citu arodu pārstāves. Taču tagad lielākais greznums viņām ir gadu nasta un mati baltābeles mirdzumā. Savulaik darba kolektīvos aktīvā darba laikā allaž Sieviešu dienā esot sveiktas ar ziediem. Arī šodien viņas droši vien klusībā gaidīja apsveikumu.

 Ciemiņi ieradās pusdienlaikā, kad visi iemītnieki pusdienoja. Mārīte Bērziņa Liepiņa, Marija Grigorjeva ar meitu Annu Līgu sirsnīgi uzrunāja seniorus un apsveica sievietes ar ziediem, kā arī cienāja ar pašu ceptiem gardiem marmelādes kēksiem. Tas bija pārsteigums. Galdiņus jau rotāja tulpes vāzes un puķu podiņi. Ilga Kalvāne jutās aizkustināta un stāstīja:,,Tās mums no saimnieka Jura un Mārtiņa, kuri bija pirmie sveicēji.” Visas sievietes jutās iepriecinātas par apsveikumiem. Viešņas uzkavējās, patērzēja un priecājās, ka senioriem ir tik mājīgas telpas.

Šajā dienā dziedājām dziesmas par jaunību un mīlestību. Sirsnībā pavadījām stundu sarunās un lasījumos par vienu no gudrākajām un sievišķīgākajām sievietēm Latvijā – Vairu Vīķi Freibergu, bet muzikālo sveicienu atnesa Agita Zvejniece un Reinis Maurītis. Dienai bija optimistisks skanējums.

L.Jirgensone