20. marts, 2019, Trešdiena

Made, Irbe

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Koru sadziedāšanās Ainažos

13.03.2018 09:18

Sestdien, 10. martā Ainažu kultūras nama Lielajā zālē notika starptautisks koru sadraudzības vakars, kurā pulcējās kori no Ainažiem, Alojas, Rīgas kā arī no Igaunijas pilsētām Treimani un Uulu.

Gatavojoties Latvijas simtgades svētkiem, XXVI Vispārējiem latviešu Dziesmu svētkiem, kā arī atzīmējot jau notikušos Igaunijas simtgades svētkus, sadraudzības vakarā Ainažos sadziedājās pieci jauktie kori – jauktais koris «Gaismaspils» no Rīgas, jauktais koris «Krasts» no Ainažiem, jauktais koris «Ale» no Alojas un kori no Igaunijas pilsētām Treimani un Uulu.

Vakara pirmajā daļā notika koncerts, kurā katrs kolektīvs uzstājās ar vairākām dziesmām. Latviešu kolektīvi galvenokārt izdziedāja Latviešu komponistu kora dziesmas, kas ir arī Dziesmu svētku repertuārā. Igaunijas kolektīvi no Treimani un Ullu uzstājās apvienotajā korī diriģentes Tiia Somre (Treimani) vadībā, atskaņojot dažādu komponistu dziesmas, kas vēsta par mīlestību pret mājām un dzimteni – repertuārs, kurš veidots par godu Igaunijas simtgades svētkiem. Latvijas Zinātņu akadēmijas jauktais koris «Gaismaspils» priecēja ar laikmetīgāku skanējumu, izpildot mūsdienīgākas aranžijas kora dziesmas, piemēram, Latgaliešu tautasdziesmu «Gaismeņa ausa, sauleita lēce». Savukārt Alojas jauktais koris «Ale» izcēlās ar īpaši spēcīgām solistu balsīm.

Koncerta izskaņā kori no Latvijas apvienojās kopkorī un izdziedāja vēl vairākas dziesmas no Dziesmu svētku repertuāra kora «Gaismaspils» diriģenta Andžeja Ranceviča vadībā. Koncerta noslēgumā Raimonda Paula dziesma «Manai dzimtenei» īpaši pacilātā noskaņojumā izskanēja divas reizes.

Vakaru caurstrāvoja pozitīvas un pacilājošas emocijas – korists no Uulu jauktā kora, sveicot mūsu diriģenti Agru Jankovsku, teica: «Kamēr mēs dziedāsim savu komponistu dziesmas, Baltija pastāvēs un būs stipra.» Vakara neformālajā daļā sadziedāšanās turpinājās, tādējādi pierādot, ka esam stipri un vienoti, kas ir īpaši svarīgi, gatavojoties Latvijas simtgades svētkiem.

 

Informāciju sagatavoja:

Inese Vēriņa-Lubiņa

Ainažu kultūras nama Mākslinieciskās daļas vadītāja

Tālr. +371 29743191