21. janvāris, 2019, Pirmdiena

Agne, Agnese, Agnija

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Par Bocmaņa laukuma un ielu pārbūves projektu

29.03.2018 13:36

Par Bocmaņa laukuma un ielu pārbūves projektu

2.martā Salacgrīvas kultūras namā notika pašvaldības pārstāvju, projektētāju un iedzīvotāju tikšanās, lai apspriestu ieceri pārbūvēt Bocmaņa laukumu un tam tuvējās ielas – Kalna un Krīperu, tāpat Krīperu ielai piegulošo Jahtostas laukumu pie bākas.

Par būvprojekta izstrādi pašvaldība ir parakstījusi līgumu ar SIA BM projekts, kura pārstāve ainavu arhitekte Dagnija Konončuka sapulcē prezentēja, kā šī Salacgrīvas centram būtiskā teritorija varētu izskatīties pēc rekonstrukcijas, šī versija bija pirmais uzmetums, kas izveidots, lai būtu, uz ko paskatīties un par ko runāt.

21.martā Salacgrīvas novada domē notika domes pārstāvju tikšanās ar projektētājiem no firmas BM Projekts. Izpilddirektora palīgs tehniskajos jautājumos Jānis Blūmiņš stāsta “šajā reizē pārrunājām 2.martā uzklausītos ieteikumus, izskatījām iedzīvotāju vēstulēs rakstītos ierosinājumus un mēģinājām definēt pasūtītāja viedokli. Tagad ļausim projektētājiem strādāt. Aprīļa vidū rīkosim sabiedrisko apspriedi.”

“Ņemot vērā iepriekš izskanējušos ierosinājumus Bocmaņa laukuma galvenā funkcija būs nelielo pasākumu rīkošana – egles iedegšana, Ziemassvētku tirdziņš, krasta mačs basketbolā, līdz ar to tajā būs stāvlaukuma zona un blakus tai mēģināsim ieturēt horizontālo reljefu bez lieliem izvirzījumiem, lai vajadzības gadījumā var uztaisīt skatuvi. Jahtu ostas laukumu mēs varētu veidot interesantāku jauniešiem, dzīvāku, atraktīvāku. Savukārt vecāka gada gājuma ļaudīm būtu soliņi kur apsēsties un puķu dobes ko apskatīt. Izskanēja ideja laukumā izlikt lielu foto rāmi, lai cilvēki varētu veidot fotogrāfijas ar skaistiem Salacgrīvas skatiem. Nolēmām, ka gribam šajā laukumā strūklaku. Tā varētu būt zemes līmenī, līdzīgi kā Cēsīs un Rēzeknē. Spriedīsim un projektēsim, līdz vasaras beigām vajadzētu būt gatavam projektam,” stāsta J.Blūmiņš 

Salacgrīvas novada domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs par uzsākto projektu ir gandarīts “Man šķiet, ka šobrīd vislabākais būtu glīts

Bocmaņa laukums, kas nav pārkrāmēts ar stacionārām lietām. Nopietni ir jāizsver kādas būs Jahtostas laukuma funkcijas, nav lietderīgi to vienkārši nobruģēt, ir jārada vide, kas piesaistītu cilvēkus, radītu vēlmi tur uzturēties. Šobrīd ir uzsākti vairāki projekti – jahtotāju servisa ēkas celtniecība, kultūras nama apkārtnes labiekārtošana, kafejnīcas novietošana pie Jahtostas laukuma un promenādes pagarināšana. Tie lieliski papildinās cits citu un norādīs uz to, kā veidot apkārtējo vidi.”

Projektēšanas darbiem pašvaldība ir atvēlējusi 16 311 euro (ieskaitot PVN) Projekts tiks izstrādāts Bocmaņa laukumam un tam tuvējās ielās – Kalna un Krīperu, tāpat Krīperu ielai piegulošajam Jahtostas laukumam pie bākas.

Ilga Tiesnese