21. janvāris, 2019, Pirmdiena

Agne, Agnese, Agnija

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Jaunieši mācās "bīdīt" biznesu

16.05.2018 11:55

Salacgrīvas vidusskolas 12.klases skolēni, mājturības un tehnoloģiju skolotājas Līgas Siliņas vadībā, šogad mājsaimniecības stundās, apgūst biznesa pamatus. Skolotāja Līga stāsta “šis ir pirmais gads, kad skolas direktores Sanitas Šlekones mudināti, atdzīvinām sen aizmirsto mācību priekšmetu - mājsaimniecību.

Esmu ieviesusi jaunas idejas šīs programmas uzlabošanā un kopā ar 12.klases skolēniem mācāmies mājsaimniecību un biznesa pamatus. Tas ir sarežģīti, jo skolēni ir gudri un grūti ir viņos radīt interesi par praktiskām lietām. Šķiet man izdodas un rodot interesantas idejas, rakstām biznesa projektus un mācāmies pelnīt naudu.”

Vispirms skolēni izstrādāja biznesa plānu, aprēķinot izdevumus, plānojot laiku produkta radīšanai, tad īstenoja savu ideju un, paši, nosakot produkta cenu, atdeva to tirgošanā veikalā – izstāžu zālē “Radīts Salacgrīvas novadā”. Projektu īstenošanai jaunieši nesaņēma nekādu finansējumu, materiāli daudziem bija un ir pašu ģimenēs - kokmateriāli, audumu atgriezumi, papīri. Desmit nedēļu laikā īstenojās 17 dažādi biznesa projekti.

Radīts Salacgrīvas novadā tagad var iegādāties Salacgrīvas vidusskolas jauniešu ražotās saimniecībā noderīgās un dāvināmās lietas – atslēgu pakaramos, koka svečturus, apgleznotus traukus, attīstošās, intelektuālās spēles bērniem, gleznas no akmeņiem, pulksteņus no vecām skaņu platēm, tamborētas rotaļlietas, vannas burbuļus, koka penāļus un vēl…..

Skolotājai Līgai patīk jauniešu radītie produkti “darbi ir ļoti skaisti, viņi ir lieli malači! Uzskatu, ka šādi projekti ir ļoti vajadzīgi, viņus vajag tikai iekustināt, iedot ideju, un tad aiziet. Šajā vecumā jauniešiem nav naudas savu ideju īstenošanai, viss ir atkarīgs no vecāku atbalsta. Ja kādam no jauniešiem iepatīkas sava ideja, tad ir visas iespējas startēt pašvaldības izsludinātajā projektu konkursā un iegūt finansiālu atbalstu no pašvaldības tās īstenošanai.”

Šādas mājsaimniecības stundas būs arī nākošajā gadā un tagadējie vienpadsmitie nevar vien sagaidīt kad varēs uzsākt rakstīt un realizēt savus projektus.

Līga Siliņa ir pārliecināta, ka nākamajā gadā noteikti būs interesantāk, jo pirmais ir meklējumu gads. Idejas ko un kā labāk darīt skolotāja gūst internetā, īpaši laba esot mājas lapa pinterest.com., tur ir ideju miljoniem!

Lai atbalstītu jauniešus skolotāja aicina apmeklēt veikalu – izstāžu zāli Radīts Salacgrīvas novadā un iegādāties vidusskolas skolēnu radītos darbus.

Ilga Tiesnese