19. februāris, 2019, Otrdiena

Zane, Zuzanna

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Salacgrīvas novada pašvaldība izvērtē kultūras nama projektu

06.07.2018 08:47

SIA Zaļais ezis arhitekti Salacgrīvas novada pašvaldībai izvērtēšanai iesnieguši sagatavoto Salacgrīvas kultūras nama apkārtnes labiekārtošanas projektu. Jau iepriekš rakstīts, ka sākotnējā iecere bija vizuāli un funkcionāli uzlabot ēkas fasādi un ieeju, bet pēcāk tika nospriests, ka nepieciešamas ievērojamākas pārmaiņas. Domes speciālisti projektu izvērtējuši un atzinuši par kopumā labu un kvalitatīvu. Tajā iekļauta virkne vizuāli pievilcīgu risinājumu. Tas paredz ne vien sakārtot kultūras nama ieejas pusi, bet arī teritoriju ēkas sānā uz AS Brīvais vilnis pusi.

Tur ir zona, kas līdz šim bijusi atstāta novārtā. Kādreiz bijušas kāpnes, neliels skvēriņš. To paredzēts izbruģēt, izgaismot, izvietot soliņus, iekārtot nelielu bērnu laukumu. Turklāt iecerēts veidot tādu kā amfiteātri, kas paplašinās iespējas rīkot pasākumus brīvdabā. Pašvaldībā uzskata – minētā teritorija jāiekārto tā, lai rastos iespēja atvērt kultūras nama sānu durvis, ja būs vajadzība ar kādu pasākumu iznākt ārpus telpām. Novada domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs teic, ka tomēr būs nepieciešamas korekcijas. Viņš atzīmē, ka projektā šobrīd redzama atsauce uz pagājušu laiku, kad kultūras nams un Brīvais vilnis bija vienots ēku komplekss.

Viņaprāt šis skatījums vairs nav aktuāls. Savienot šīs ēkas nav nepieciešams. Tāpēc arhitektiem dots uzdevums atteikties no virknes paredzēto celiņu, kas šķeļ teritoriju. – Projektā šobrīd ir liekas un funkcionāli nevajadzīgas lietas, – uzskata priekšsēdētājs. Taču sadarbība ar firmu ir ļoti laba, tā ir ieinteresēta rezultātā, tāpēc viņam ir pārliecība, ka visas iebildes tiks ņemtas vērā un rezultāts būs gaidītais. Projektētājiem dots uzdevums arī vēl vairāk uzsvērt kultūras nama ieejas daļu, lai cilvēkiem, piemēram, nebūtu sajūta, ka, izejot pa durvīm, viņi nonāk uz brauktuves. Korekcijas varētu atrisināt arī izmaksu jautājumu – ja pašvaldība vēlētos īstenot tādu ieceri, kāda tā ir šobrīd, tai būtu jāšķiras no apmēram 300 000 eiro budžeta līdzekļu. Šī summa pārsniedz to, cik vajadzētu ieguldīt šajā projektā. Domes priekšsēdētājs uzsver, ka mērķis ir kvalitatīvs rezultāts, taču to var sasniegt, arī atsakoties no daža ekskluzīva materiāla un tā, kas ir acīmredzami lieks. Pašvaldībā cer, ka rudenī varēs izsludināt iepirkumu, lai nākamā gada pavasarī veiktu būvniecību.

Linda TAURIŅA

www.auseklis.lv