19. augusts, 2019, Pirmdiena

Melānija, Imanta

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

2.februāris – Sveču diena

05.02.2019 13:05

2.februāris – Sveču diena

Liepupes bibliotēkā šajā dienā uz tikšanos pulcējās apmeklētāji, lai tiktos ar pašreizējās minitekstīliju izstādes autori Margitu Čudi. Māksliniece trīs gadus ir mūsu novadniece un dzīvo Duntē. Margita strādājusi lielformāta darbus gobelēna tehnikā, bet tagad pievērsusies minitekstīlijām, kurās attēlotas gadalaiku izjūtas – plaukstošais pavasaris, saulainā vasara, krāsainais rudens un vizuļojošā ziema. 

Tā ka jūra no pašreizējās dzīves vietas ir netālu, tad daļa darbu veltīta tieši jūras tēmai. Jūras viļņu putojošais skrējiens atspoguļojas vairākos darbos kā turpinājums no darba uz darbu. Pašlaik māksliniece pievērsusies gleznošanai ar guaša krāsām.

Pasākuma otrajā daļā pārrunājām Sveču dienas ticējumus un pārliecinājāmies, ka  būs agrs pavasaris. Uzzinājām par sveču krāsu nozīmi un iededzām dzeltenu sveci, kura mums visiem deva mieru un labsajūtu un savstarpēju uzticēšanos. Tā, ka 4.februārī , pēc Austrumu kalendāra sākas dzeltenās zemes cūkas gads, tad uzzinājām ka “cūka” būs labsirdīga un sabiedriska, kura viesīs izmaiņas visās dzīves sfērās un likvidēs konfliktus.

Paldies visiem par jauko kopā būšanu.

Liepupes bibliotēkas vadītāja Sarmīte Zvīne.