21. augusts, 2019, Trešdiena

Linda, Janīna

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Par ceļu tīrīšanu novadā

07.02.2019 16:03

Par ceļu tīrīšanu novadā

Salacgrīvas novada dome saņem iedzīvotāju zvanus par ceļu tīrīšanu. Ceļu un apsaimniekojamās teritorijas pārzinis informē, ka Salacgrīvas novada ceļus apsaimnieko Salacgrīvas novada dome un Latvijas autoceļu uzturētājs. Novada ielas un ceļi sadalīti uzturēšanas klasēs: A (Tallinas šoseja) un A1 (Salacgrīva - Lauvas), B, C, D. 

Jo zemāka klase, jo tīrīšanu veic retāk. Piemēram, A klases ceļš ir jānotīra un jānokaisa ar pretslīdes materiāliem 3 stundās, B klases ceļš 6 stundās, C klases ceļš 18 stundās, D klases ceļiem laiks nav normēts*. Salacgrīvas novadā pārsvarā ir C un D klases ceļi.

Tāpat jāņem vērā, ka budžets ceļu apsaimniekošanai ir ierobežots - ir jāparedz izdevumi gan ceļu tīrīšanai tagad, gan ceļu greiderēšanai vasarā, gan nākamās ziemas sākumam.

Saņemot sūdzību vai aicinājumu par ceļa tīrīšanu, speciālists vispirms noskaidro ceļa piederību - pašvaldības, privātais vai Latvijas valsts ceļiem. Ja konkrēto ceļu apsaimnieko Latvijas valsts ceļi, tad iedzīvotāji var zvanīt uz bezmaksas tālruni 80005555 un informēt par ceļu stāvokli.

Bez iepriekšminētajiem ceļiem ir arī privātie ceļi, ko pašvaldība nav tiesīga tīrīt. Salacgrīvas novada dome aicina uzņēmējus, kas piedāvā ceļa tīrīšanas pakalpojumus, iesniegt savu kontaktinformāciju (nosaukums, kontaktpersona, tālrunis, pakalpojuma sniegšanas reģions un cena), ko nodot iedzīvotājiem, kam nepieciešami šādi pakalpojumi.

 Domei ceļu uzturēšanai ir ierobežoti līdzekļi. Paldies par sapratni, jauku dienu un labu omu visiem salacgrīviešiem.

Ivo Juška - Ceļu un apsaimniekojamās teritorijas pārzinis Salacgrīvas novadā – 27336687, 64024992, ivo.juska@salacgriva.lv

Papildus informācija latvijas valsts ceļu mājas lapā pie biežāk uzdotajiem jautājumiem:

https://lvceli.lv/faq/

Zemāk redzami attēli no Latvijas Valsts autoceļu mājas lapas par autoceļu uzturēšanu atbilstoši to klasēm ziemas periodā.

* Saskaņā ar MK noteikumiem Nr. 224.

avots: https://lvceli.lv/faq/#cik-biezs-sniegs-vai-ledus-ziema-ir-pielaujams-uz-valsts-celiem-atkariba-no-to-uzturesanas-klases

ziemas_uzturesana_2017-700x1204.jpg

cels1.jpg