16. septembris, 2019, Pirmdiena

Dārgs, Asja, Asnate, Dāgs

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Meža meistardiena

16.05.2019 09:56

Projekts "Mammadaba meistarklase" mūsu skolā un pilsētā vairs nav nekāds jaunums, gadu gadiem atstrādāta tradīcija, jo AS "Latvijas valsts meži" sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru un Starptautisko Vides izglītības fondu rosina skolas atklāt dabu kā labāko mācību klasi un doties ārā – Mammadaba meistarklasē, lai izjustu zemi, sauli un ūdeni uz savas ādas, jo tie ik dienu veic īstu meistardarbu – rada arvien plašāku Latvijas zaļo sirdi – mežu!

Mācību gada laikā skolotājiem kopā ar bērniem jāpaveic 3 MEISTARDARBI: āra meistarstunda, koka meistarstiķis un meža meistardiena.

Doties mežā skolēni var ikvienā gadalaikā – galvenais ir piemērots apģērbs, kas ļauj izbaudīt arī lietu un sniegu! Laiks mūs lutina, tāpēc mēs, Salacgrīvas vidusskolas skolēnu grupa jeb pārstāvji no katras sākumskolas klases un Eko padomes, devāmies mežā. Doties mežā var dažādi, mēs to šoreiz stādījām!

Jau 12 gadus sadarbojoties ar Rietumvidzemes mežsaimniecības mežkopības vadītāja vietnieku Vili Pūteli, dodamies stādīt mežu tepat netālu - Igaunijas pierobežā pie Dižozola. Parasti stādījām priedītes, izmantojot īpašu ierīci - stobru, tas skolēnus ļoti aizrauj, jo instruments tiem ir jaunums. Taču šogad stādījām eglītes, nedaudz sarežģītāk - ar lāpstu, viegli nebija, apstādāmais gabals pilns ar kritušiem kokiem, koku zariem, bet mēs to pieveicām.

Rezultātā - tagad šeit augs ap 2000 jaunu eglīšu.

Pēc kārtīga darba pienākas kārtīgas pusdienas. Mežā kurt ugunskuru ir bīstami, tādēļ ar mežkopju grupu devāmies pie īstā Dižozola, kur ir ierīkota skaista atpūtas vieta, lai varētu kurt ugunskuru, cept desiņas, mieloties ar dārzeņiem un augļiem. Dabā skolēniem labāka apetīte.

Paldies čaklajiem palīgiem! Paldies šoferim Imantam Dambim, kurš gaidot, bija sagatavojis iesmiņus desiņu cepšanai, paldies skolas vadībai par atbalstu, paldies klašu audzinātājiem un skolotājai Laurai Ilvesai par dalību meža stādīšanā!

 

Iveta Kupča, Salacgrīvas vidusskolas sākumskolas skolotāja

      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30