23. septembris, 2019, Pirmdiena

Vanda, Veneranda, Venija

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Enkuram tuvojas 50

22.05.2019 16:11

Enkuram tuvojas 50

Tuvojas Salacgrīvas kultūras centra orķestra “Enkurs” piecdesmit gadu jubilejas pasākums 2019. gada 19. oktobrī. Diriģenti: Vitālijs Bogdanovičs un Klāvs Borozdins jau izvēlas skaņdarbus, gan no aizgājušo gadu gaitā spēlētā repertuāra, gan meklē jaunas muzikālās pērles, ar kurām priecēt klausītājus, bet orķestra dalībnieki pacietīgi uzlabo savu varēšanu orķestra  mēģinājumos.

Orķestri gaida saspringts laiks. Ar savu muzicēšanu jāspēj piedalīties Reņģēdāju festivālā, kā arī, būs jākuplina citi pilsētā notiekošie pasākumi un jāgatavojas jaunajai koncertsezonai.

“Pūtēju orķestra kustība Salacgrīvā ir dzīva un pēdējos trīs gados ieguvusi jaunu elpu”, saka orķestra vadītājs Vitālijs Bogdanovičs, “varam lepoties, ka pilsētā, kurā iedzīvotāju skaits nesasniedz trīs tūkstošus un novadā pat desmit, mums pašiem ir savs pūtēju orķestris, kurš Latvijas orķestru konkursā ar savu varēšanu aizsteidzas priekšā daudz lielāku pilsētu orķestriem, kurā iedzīvotāju skaits ir daudz, daudz lielāks un mūziķu izvēles iespējas – daudz plašākas.”

Šis komentārs ir tiešām vietā, jo orķestris katru gadu piedalās pūtēju orķestru konkursā. Šogad, jau, X Latvijas pūtēju orķestru konkurss notika 30. martā Siguldas kultūras centrā “Devons”. Orķestris III grupā ieguva 2. vietu, apsteidzot jau labi zināmus un pieredzējušus Latvijas pūtēju orķestrus. Savu varēšanu orķestris ir pierādījis, taču tagad ir laiks pilnveidot orķestri un tiekties pēc jauniem izaicinājumiem. Daudz prātot par konkursa sasniegumiem nav laika.

Pirmo sezonu, orķestra vadītājam V.Bogdanovičam labā roka, savukārt orķestrantiem - prasīgs pedagogs, ir diriģents Klāvs Borozdins. Viņa redzējums ir skaidrs: “Jāturpina uzlabot orķestra skanējums, intonācija, kopējā saspēle, spēja dzirdēt ne tikai savu instrumentu, bet orķestri kopumā. Muzicēt!” Tie ir mērķi par kuriem abi orķestra vadītāji ir vienojušies un to nenogurstoši prasa, un turpinās prasīt no kolektīva.

Tuvākā iespēja orķestri dzirdēt ir vasaras sezonas atklāšanā 25. maijā Salacgrīvā, bet lielākais akcents – 50. gadu jubileja 19. oktobrī Salacgrīvas kultūras namā. Laipni aicināti visi kādreiz kolektīvā spēlējušie dalībnieki un laicīgi darīt zināmu par vēlmi piedalīties šajā pasākumā. Svētki jārada sev pašiem!

Ilze Eltamma