27. septembris, 2020, Svētdiena

Ilgonis, Ādolfs

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Atskats uz aizgājušo motosezonu

10.12.2019 10:09

Jau atkal aizritējis viens rosīgs gads, apklusušas motoru rūkoņas un mototrasē "Cepļi" iestājies tāds īsti ziemīgs klusums. Taču, tā ir tikai redzamā daļa, jo mototrases apsaimniekotāji jau tagad gatavojas nākamajai sezonai, kaļ dažādus plānus un realizē pa kādai jaunai idejai, lai nākamo sezonu padarītu krāšņāku un baudāmāku gan sportistiem gan līdzjutējiem.

Šajā sezonā mēs pieredzējām ko nedaudz savādāku, kad vienas dienas laikā tika aizvadītas divas atsevišķas sacensības. Proti – Latvijas Junioru un Amatieru Čempionāts blakusvāģu un kvadraciklu klasēm un Retro kauss solo motociklu klasēm. Skaidrības labad jāpaskaidro, ka Retro kauss nenozīmē seno spēkratu parādi, bet tajās ir atļauts braukt ar dažāda gadagājuma un jaudas sacīkšu motocikliem. Šosezon, 250 kubikcentimetru klasē startēja 2 mūsu novada sportisti Dāvis Bergšteins un Toms Tomass Zlidņevs. Tomam šīs sacensības bija pirmās pēc pārciestās traumas un, kaut gan ārsti vēl neatļāva startēt, vēlme sacensties savu līdzjutēju priekšā bija pārāka un rezultātā - godam izcīnīta 8 vieta kopvērtējumā. Taču Dāvis, pašmāju trasē, saviem konkurentiem neatstāja ne mazāko cerību – pirmais gan kvalifikācijā gan abos braucienos un rezultātā goda pjedestāla augstākais pakāpiens. Lielisks starts arī, nu jau bezmaz vai par mūsu braucēju uzskatāmajam Sandrim Kalniņam, kurš lielajā 450 Cm3 klasē ierindojās 10 vietā. Diemžēl šajās sacensībās nedrīkstēja startēt mūsu ātrākais braucējs Harijs Suharževskis, jo viņš brauc ar Pro kategorijas licenci un startē Elites klasē. Federācija nolēma šajā sacensību formātā šīs kategorijas braucējus sacensībām nepielaist. Loti aizraujošas izvērtās sacensības blakusvāģu klasēs, kur uz starta izgāja 21 ekipāža. Sīvās cīņās laurus plūca gan latviešu, gan igauņu, gan lietuviešu pārstāvji. Kvadraciklu klasēs, starp daudzajiem, spēcīgajiem Baltijas motosportistiem, lielisku sniegumu rādīja Krievijas Federācijas braucējs no Sanktpēterburgas, kurš 10 dienas pavadīja mūsu trasē, gatavojoties sacensībām.

Sezonas izskaņā, kā vienmēr gribam pateikt vislielāko Paldies visiem, kas jebkādā veidā palīdzēja noorganizēt šīs sacensības, gan materiāli, gan palīdzot ar darbiem. Vislielākais Paldies, protams Salacgrīvas novada domei par materiālo atbalstu, kā arī par piešķirtajām piemiņas veltēm uzvarētājiem. Paldies arī Ainažu pārvaldei, firmām ‘’Marko-K’, ‘’Grandeg’’, ‘’Acteks’’, a/s ‘’Brīvais Vilnis’’, ‘’Alojas’’, ‘’Ainažu Aptiekai’’, veikaliem ‘’Brīze’’, ‘’Super Alko’’ un ‘’KLM Cargo’’. Un, protams, lielu Paldies gribam pateikt Raitim Nikonovam, Pavļikam Sumčenko, Aigaram Sāram un Aināram Pāžem par nenogurstošo darbu gan sacensību sagatavošanā gan palīdzot tieši motokrosa laikā.

Nākamgad mototrase ‘’Cepļi’’ atzīmēs savu 20 gadu pastāvēšanas gadskārtu, kā arī 20 motokrosa sacensības Ainažos. Esam spara pilni šo sezonu parādīt nedaudz ‘’savādākā gaismā’’. Esam iecerējuši diezgan būtisku trases pārbūvi, kā arī infrastruktūras uzlabošanu, kā rezultātā trase kļūs interesantāka un ‘’baudāmāka’’. Tas viss, protams, prasīs lielus darba un finansiālus ieguldījumus tāpēc, būsim pateicīgi par jebkuru atbalstu no uzņēmēju vai līdzcilvēku puses. Un mēs vienmēr esam atvērti jaunām idejām un vienmēr gaidīsim mūsu pulkā ikvienu, kuram ir vēlēšanās piedalīties šo sporta svētku rīkošanā.

Latvijas Nacionālais Kauss 2020 – 29.Augustā, Ainažos, mototrasē "CEPĻI’". UZ TIKŠANOS !!!

Priecīgus Ziemassvētkus un Panākumiem bagātu Jauno Gadu vēlot – Gints Kopštāls un biedrība "Cepļi – Moto"