skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Jaunajiem dambretistiem veiksmīgs starts Tallinā

17.02.2020 08:19

Nedēļas garumā Tallinā risinājās starptautisks komandu turnīrs “Zelta kauliņš” 100 lauciņu dambretē jauniešiem līdz 16 gadu vecumam. Šādas sacensības notiek jau 39. gadu. Tajās regulāri piedalījās sešu valstu sportisti no Krievijas, Baltkrievijas, Ukrainas, Lietuvas, Latvijas un Igaunijas.

Šogad kopumā startēja 24 komandas. Latviju pārstāvēja 7 komandas. Tajā skaitā arī Limbažu un Salacgrīvas novadu sporta skolas komanda. Komandu sastāvi bija ļoti spēcīgi, jo tajos startēja 18 jaunie dambretisti, kuri izcīnījuši medaļas Eiropas un pasaules čempionātos. Sacensības notika pēc Šveices sistēmas septiņās kārtās.

Turnīrā uzvarēja Minskas komanda. 2.vietu ieguva sportiski no Iževskas. Augstajā 3. vietā mūsu sporta skolas komanda, kurā startēja Kristers Lapiņš, Klāvs Norenbergs, Rodrigo Jugans un Sintija Malofeja. Pirmajā sešniekā ierindojās vēl Viļņas, Sanktpēterburgas un Tallinas jaunie dambretisti. No Latvijas veiksmīgi startēja arī Rīgas un Salaspils komandas, kas ieņēma attiecīgi 8. un 11.vietu. Individuāli veiksmīgākais starts padevās Klāvam Norenbergam, kurš ar 12 punktiem no 14 iespējamiem bija otrais labākais pie otrā galdiņa. Kristers Lapiņš un Rodrigo Jugans izcīnīja pa 10 punktiem un bija ceturtie pie attiecīgi pirmā un trešā galdiņa.

Pēdējo 10 gadu laikā nevienai Latvijas komandai nebija izdevies iekļūt godalgotajā trijniekā. Mūsu dambretisti saņēma speciālu uzaicinājumu dalībai nākamajā jubilejas turnīrā, kas risināsies pēc gada Gomeļā (Baltkrievijā).