28. septembris, 2020, Pirmdiena

Sergejs, Svetlana, Lana

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Salacgrīva iesniedz pieteikumu Satversmes tiesā

14.08.2020 15:16

Salacgrīva iesniedz pieteikumu Satversmes tiesā

Šodien, 14.augustā, Salacgrīvas novada domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs parakstīja pieteikumu Satversmes tiesai par Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likuma pielikuma “Administratīvās teritorijas, to administratīvie centri un teritoriālā iedalījuma vienības” 23.1., 23.2., 23.8., 23.12. un 23.13.apakšpunktu atbilstību demokrātiskas valsts principam, pašvaldības principam, labas likumdošanas principam, Latvijas Republikas Satversmes 1.pantam, 91.pantam un 101.pantam, kā arī Eiropas Vietējo pašvaldību hartas 4.panta sestajai daļai un 5.pantam.

Pēc pieteikuma parakstīšanas pašvaldības vadītājs sacīja: “ir sagatavots iespaidīgs dokuments, kurā uzsvērtas neievērotās vietējās un starptautiskās tiesību normas un veikta nopietna analīze par procedūru, kādā veidā tika veikta reforma. Uzskatām, ka, īstenojot šo reformu, mēs zaudēsim pašnoteikšanos un zināmā mērā apdraudēta ir mūsu attīstība nākotnē. Šodien šo pieteikumu, elektroniski parakstītu, Salacgrīvas novada dome iesniedza Satversmes tiesā.”

Dagnis Straubergs uzsvēra, ka reformas apspriešanas process bija nedemokrātisks, jo neviens no VARAM ministrijas pārstāvjiem nav ticies un runājis ar novada iedzīvotājiem un nav ņemta vērā Salacgrīvas novada iedzīvotāju vēlme būt patstāvīgiem, jo 94% aptaujas dalībnieku bija par neatkarīgu Salacgrīvas novadu.

“Kāds būs Satversmes tiesas spriedums ir grūti prognozēt,” secināja novada domes priekšsēdētājs, “esam piedalījusies piketos, iesnieguši pašvaldības deputātu pieņemtos lēmums par nepamatotu administratīvi teritoriālo reformu VARAM ministrijā un Saeimas komisijā, rakstījuši vēstuli prezidentam, šis ir pēdējais solis.”

Pašvaldības vadītājs pateicas visiem aktīvajiem Salacgrīvas novada iedzīvotājiem, kuri aptaujās un parakstu vākšanas reizēs nebija vienaldzīgi un atbalstīja novada neatkarību.

Ilga Tiesnese