26. novembris, 2020, Ceturtdiena

Sebastians, Konrāds

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Ainažu brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrībai jauns aprīkojums

12.11.2020 15:16

Ainažu brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrībai jauns aprīkojums

8. novembra svētdienā, savā depo, pulcējās Ainažu brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrības vīri un sievas, lai skatītu saņemto aprīkojumu un piemērītu jauno ekipējumu, kas iegādāts, īstenojot projektu “BUB aprīkojums”, Eiropas lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) Latvijas Lauku attīstības programmas 2014. – 2020. gadam apakšpasākumā “Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju”.

Par projekta līdzekļiem (12 861 euro) Ainažu brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrība iegādājusies 20 komplektus šļūtenes, ugunsdzēsības stobrus, sūcvadu, sūckurvi ar vārstu, ūdens trīszaru dalītāju, ugunsdzēsības hidranta stenderu un desmit komplektus ugunsdzēsēju cimdus, gumijas zābakus, ķiveres un kaujas tērpus.

Ainažu brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrībasvaldes priekšsēdētājs Zigmārs Dancis stāsta “viss sākās ar ieceri paplašināt savu darbības teritoriju. Novadā ir izveidojusies situācija, ka līdz ugunsgrēkam Tūjā vai Liepupē dzēsējiem ir jābrauc 20 - 30 minūtes. Tas ir ilgs laiks un, lai mainītu situāciju, sadarbībā ar Kristīni Mauliņu, nolēmām izveidot brīvprātīgo ugunsdzēsēju posteni Liepupē. Mums bija auto, ko nodot liepupiešu rīcībā, bet nebija aprīkojuma. Lai to dabūtu pavasarī rakstījām projektu un tagad, novembrī, tūlīt pēc Lauku atbalsta dienesta (LAD) projekta pārbaudes, pilnībā nokomplektēto ugunsdzēsēju auto un trīs pilna ekipējuma kaujas tērpus nodosim Liepupes brīvprātīgo ugunsdzēsēju rīcībā. Būsim izpildījuši pavasarī doto solījumu”.

Daļa no projektā iegādātā jaunā aprīkojuma un ekipējuma paliks Ainažos, daļu saņems brīvprātīgie ugunsdzēsēji Korģenē.

Brīvprātīgie ugunsdzēsēji: Jānis Runcis, Uģis Spricis un Jānis Spricis rūpīgi izpēta saņemto aprīkojumu un piemēra kaujas tērpus, cimdus un zābakus - secinājums viens – ir labi, būs drošāk un ērtāk doties izsaukumā un dzēst ugunsgrēku.

Šogad Ainažu brīvprātīgie ugunsdzēsēji devušies 17 izbraukumos, par ko liecina ieraksti reģistrācijas žurnālā. Visi izbraukumi un uguns dzēšanas vietām reģistrēti žurnālā un Zigmārs Dancis, min, ka gadā vidēji viņi dodas 30 līdz 40 izbraukumos. Tikpat aktīvi darbojas arī Korģenes brīvprātīgie, kurus vada Jānis Ozoliņš.

Uz jautājumu, kas vēl būtu nepieciešams, bez nupat saņemtā jaunā aprīkojuma un ekipējuma biedrības vadītājs atbild: “ļoti ceram uz pašvaldības atbalstu arī turpmāk, jo nākamā gada biedrības budžetā vajadzētu pielikt mazliet klāt, kādus 200 euro degvielas naudu, lai mēs Liepupes vienību varētu nodrošināt ar degvielu. Bet visvairāk mums vajag cilvēkus, brīvprātīgos ugunsdzēsējus, kuri ir gatavi un var doties izsaukumā uz ugunsgrēka vietu un dzēst. Tehnika mums ir, bet cilvēku trūkst!”

Ikdienā katrs no brīvprātīgajiem ugunsdzēsējiem strādā savu darbu un tāpēc vajag cilvēkus, kuri dzīvo Ainažos un kuri tūlīt pēc izsaukuma ierodas ugunsdzēsēju depo un dodas uz ugunsgrēka vietu.

Bažīgs Zigmārs Dancis ir par brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrības darbību nākotnē, jo valstiskā līmenī brīvprātīgos ugunsdzēsējus valsts neatbalsta. Kādreiz, padomju laikos, valsts garantēja papildus atvaļinājuma dienas un citas sociālās garantijas, šobrīd neko. “Mēs esam brīvprātīgie ugunsdzēsēji tikai tāpēc, ka pašvaldība mūs uztur. Ja deputāti mūs neatbalstīs – finansējumu nepiešķirs ar to pašu visas mašīnas apstāsies,” bilda biedrības vadītājs.

Ilga Tiesnese

images.jpg

Projekta%20logo%20(002)_16.jpg