22. oktobris, 2019, Otrdiena

Irīda, Īrisa, Airisa

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Mīlestības paviljons pilskalnā

27.09.2018 15:11

Sestdien, 22.septembrī, pirms skrējiena Trīs tilti uzvarētāju apbalvošanas, Salacgrīvas pilskalnā atklāja Mīlestības paviljonu. Tas Salacgrīvas pilskalnā tapis īstenojot Salacgrīvas novada domes projektu konkursam “Iedzīvotāji veido savu vidi” pieteikto ideju. Iedzīvotāju grupa “Paviljona veidotāji” šī gada projektu konkursam pavasarī vērtēšanas komisijai prezentēja savu ieceri Salacgrīvas pilskalnā veidot vietu romantiskai atpūtai.

Atklājot paviljonu, projektu īstenotāju pārstāve Agnese Kalniņa sacīja “šodien šķiet visa Salacgrīva sporto, tāpēc šajā dienā, kad visapkārt ir kustība un rosība, mēs nolēmām parādīt Salacgrīvai ko esam izdarījuši. Mēs – draugu kopa un iesaistītie aktīvie salacgrīvieši, esam radījuši vietu kur Salacgrīvā liepu un vēja ieskautiem iespējams laulāties, atjaunot laulību zvērestu, pabučoties saulrietā un baudīt skaistus, romantiskus mirkļus pie upes.”

Savukārt Salacgrīvas novada dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Līga Zālīte, griežot paviljona svinīgo atklāšanas lentu, ir gandarīta “prieks par jauku un romantisku vietu Salacgrīvā. Noteikti būs jaunlaulātie, kuri izvēlēsies šo vietu savam dzīves vissvarīgākajam notikumam.”

Salacgrīvas novada domes organizētais projektu konkurss "Iedzīvotāji veido savu vidi" turpina Nīderlandes biedrības Koninklijke Nederlandsche Heidemaatschappij aizsāktā konkursa “Sabiedrība ar dvēseli” ideju, šogad tas notika jau piekto reizi.

No pašvaldības budžeta līdzekļiem konkursam tiek piešķirti 5000 Eiro, un tā mērķis ir uzlabot dzīves kvalitāti Salacgrīvas novadā, veicinot novada iedzīvotāju privātu iniciatīvu, kā arī līdzdalību tās īstenošanā. Maksimālā summa, kas var tikt piešķirta projektam ir 1000 EUR. Iesniegt projektus var sabiedriskas organizācijas un nereģistrētas iedzīvotāju grupas, kas apvieno vismaz 7 cilvēkus.

Ilga Tiesnese