22. oktobris, 2019, Otrdiena

Irīda, Īrisa, Airisa

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Akcijai lielgabarīta atkritumu savākšanā liela atsaucība

03.10.2018 14:51

No 14. līdz 18. septembrim Salacgrīvas novada pašvaldība rīkoja akciju lielgabarīta atkritumu savākšanā ar mērķi dot iespēju iedzīvotājiem atbrīvoties no lielgabarīta atkritumiem, kurus nav iespējams ievietot mājsaimniecību nomātajos konteineros. Tika uzstādīti 10 un 22 m3 konteineri Ainažos, Salacgrīvā un Tūjā, iztērējot tam aptuveni 2000 euro. Atsaucība nepievīla. Pirmdienas rītā visi trīs konteineri bija pārpildīti. Tas ļauj domāt, ka mums visiem tas bija svarīgi , jo tādejādi samazinās šādu atkritumu nonākšanu vidē.

Vienīgi žēl, ka ne visi bija sadzirdējuši vai sapratuši nosacījumus, ko drīkst un ko nedrīkst novietot šajos konteineros. Noteikumi paredz, ka tajos nedrīkst ievietot elektropreces, sadzīves tehniku un auto riepas, par ko informējām novada mājas lapā. Šīs kategorijas atkritumi jānodod atsevišķi ZAAO Eko laukumā. Šie noteikumi ir jāievēro, pretējā gadījumā var tikt piemērots paaugstināts tarifs, kas nozīmē, ka par Jūsu izmestajām riepām vai televizoru maksās kaimiņš un visi pārējie novada iedzīvotāji.

Cerībā uz sapratni nākotnē, izpilddirektors Andris Zunde.

Atcerēsimies, ka Salacgrīvas novadā ir SIA "ZAAO", kas sniedz kvalitatīvus atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumus Ziemeļvidzemes reģionā, kas ietver atkritumu savākšanu, šķirošanu, transportēšanu, apstrādi un noglabāšanu videi draudzīgā veidā, kā arī veic sabiedrības informēšanu un izglītošanu. Salacgrīvā, Viļņu ielā 18 ir šķiroto atkritumu pieņemšanas laukums. EKO laukumā var nodot plašu klāstu otrreizējai pārstrādei derīgus materiālus piecas dienas nedēļā.

EKO laukumā no privātpersonām bez maksas tiek pieņemts plašs materiālu klāsts, ko ir iespējams otrreiz pārstrādāt, tostarp, papīrs un kartons, dzērienu kartona iepakojums (tetrapakas un elopakas), polietilēna plēve, PET dzērienu pudeles, sadzīves ķīmijas un kosmētikas plastmasas iepakojums, pudeļu un burku stikls, sadzīves metāla priekšmeti, neizjauktas sadzīves elektriskās un elektroniskās iekārtas, arī noteikti veidi sadzīvē radušies bīstamie atkritumi. Par nelielu samaksu EKO laukumos privātpersonas var nodot nestandarta atkritumus - lielgabarīta atkritumus, tīrus un jauktus celtniecības atkritumus, zaļos, kompostējamos atkritumus un logu stikla atkritumus.

Sadzīves atkritumu savākšanu un Būvgružu un celtniecības atkritumu izvešanu var pieteikt: - pa tālruni 6 4281250 vai uz mob. 26515556 darba laikā no 8:00 - 12:00 13:00 - 17:00 vai sūtot e-pastu ar pieteikumu uz zaao@zaao.lv vai uz faksu - 6 4281251
Pirms celtniecības darbu sākšanas, piedāvājam konsultāciju par būvgružu savākšanu!

Aicinām novada iedzīvotājus rīkoties tā, lai pašvaldībai nebūtu jāsoda mežu piemēslotāji un mēs aicinām par šādiem notikumiem informēt kārtībniekus – Didzi Žibalu – 25636008, Gunitu Bisenieci – 26443894

Pašvaldība plāno vietās, kur parādās atkritumi veikt video novērošanu!

Ilga Tiesnese