22. oktobris, 2019, Otrdiena

Irīda, Īrisa, Airisa

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Kā pārvērst sirdslietu veiksmīgā karjerā

10.01.2019 08:26

Kā pārvērst sirdslietu veiksmīgā karjerā

Ir svarīgi būt spēcīgiem gan domās, gan darbos! Tomēr vēl neviens nav kļuvis panākumiem bagāts, drosmīgs, iespējams, pat laimīgs, ja neuzsāk virzību pretī šiem mērķiem un sajūtām. 

2018. gada nogalē Salacgrīvas novada jaunatnes iniciatīvu centrā “BĀKA” jauniešiem bija iespēja spert soli tuvāk saviem karjeras sapņiem, piedaloties Start Strong interaktīvajā nodarbībā "Mana Sirdslieta - kā izveidot veiksmīgu karjeru darot to, ko mīli" INTERREG Igaunijas - Latvijas pārrobežu sadarbības programmas projekta Nr. 48 "Igaunijas un Latvijas uzņēmēju sadarbības platforma" ietvaros.

Start Strong ir programma, kas piedāvā jauniešiem un pieaugušajiem interaktīvas apmācības par karjeru, uzņēmējdarbību un personības attīstību, kuru vienkāršā un saprotamā veidā pasniedz uzņēmēji, diplomāti, sabiedrisko attiecību, personālatlases un citu jomu profesionāļi. 29.novembrī, Salacgrīvā nodarbību par karjeras tēmu vadīja sociālais tehnologs Andris Arhomkins. Tās laikā ar spēcīgiem un uzrunājošiem dzīves piemēriem, karjeras spēļu un metožu palīdzību treneris deva iespēju dalībniekiem pašiem rast atbildes uz tādiem sev aktuāliem jautājumiem kā, kas ir mans patiesais aicinājums un sapņu profesija, kā sākt veidot savu karjeru jau šodien un, kā izveidot savu profesiju, balstoties uz talantiem.

Nodarbības laikā uzsvars netika likts uz to, kā kļūt bagātam, kā nopelnīt vairāk naudu, jo nauda un klienti bieži kļūst par veiksmīgu blakusproduktu tad, kad tiešām dari to, ko mīli darīt, kad tas, ko dari, ir vajadzīgs citiem cilvēkiem, un, kad redzi, ka veicamais darbs palīdz pasaulei kļūt labākai. Ir svarīgi apzināties, ko vēlies darīt un, vai to sanāk darīt kvalitatīvi, bet vēl būtiskāk ir iemācīties neskriet līdzi pūlim darot to, kas nav cilvēka sirdslieta. Sabiedrības daļa, kuri ikdienā dara darbu, nevis tāpēc, ka patīk, bet - jādara, ātrāk var kļūt nelaimīgi, jo uzkrājas negatīvas emocijas, un saskarsmē ar citiem komunikācijas stils bieži ir noraidošs, nevis pretimnākošs un laipns.

Vienīgais kompass, kas var pateikt mūsu pareizo virzienu, ir mūsu pašu intuīcija. Citu cilvēku ieteikumi, tai skaitā vecāku, draugu, skolotāju, paliek tikai ieteikumi, ko varam ņemt vērā, meklējot atbildes sevī. Tu nevari būt neveiksmīgs, darot savu sirdslietu, taču ar motivāciju vien nepietiek, lai izveidotu veiksmīgu karjeru. Tāpēc nodarbībā tika iegūtas nepieciešamās zināšanas, metodes, kā patstāvīgi izstrādāt rīcības plānu savas karjeras izveidē, ievērojot principu “win-win” (Kā palīdzēt šai pasaulē, lai cilvēki pasmaidītu?), kā arī ieguva skaidru priekšstatu par to, kā soli pa solim jaunajā gadā virzīties uz savu sapņu profesiju.

SNJIC “BĀKA”

Jaunatnes lietu speciāliste

Marta Dance

 

 

Augstākminētā informācija atspoguļo autora viedokli un Igaunijas-Latvijas programmas vadošā iestāde neatbild par tajā ietvertās informācijas iespējamo izmantošanu. 

Logo_karogs.jpg