22. oktobris, 2019, Otrdiena

Irīda, Īrisa, Airisa

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Laša kauss 2019

15.04.2019 14:04

Laša kauss 2019

Šī gada sacensības taimiņu un lašu makšķerēšanā ar spiningu vai mušiņmakšķeri „Salacgrīvas lašu kauss 2019”, nevarēja sūdzēties par dalībnieku skaitu, laika apstākļiem un lomiem. Nolikumā paredzētās divdesmit komandas pieteicās ļoti savlaicīgi un 13.aprīļa agrā rītā kungi un dāmas pulcējās sacensību atklāšanā, un pēc reģistrācijas un brokastīm devās uz savām izvēlētajām makšķerēšanas vietām.

Līdz pulksten četriem pēcpusdienā makšķerniekiem bija jānosver un jāreģistrē savi lomi, katrs sacensību dalībnieks varēja paturēt vienu zivi – vienu lasi vai taimiņu.

Jau no pulksten trijiem, sacensību bāzes vietā pie Valsts vides dienesta Valmieras reģionālās vides pārvaldes Kontroles daļas Resursu kontroles sektora ēkas, Salacas upes labajā krastā, Vecsalacā, ieradās makšķernieki ar saviem lomiem. Ik pa brīžam pie sacensību galvenās tiesneses Inese Koluškinas veidojās rinda, jo Salaca šogad bija īpaši vēlīga un pie lomiem tika 51 makšķernieks no 80.

Kamēr sacensību dalībnieki ēda gardās “Lido” pusdienas, sacensību organizatori apkopoja rezultātus un sagatavojās apbalvošanas ceremonijai.

Pirms apbalvot šīs dienas veiksmīgākos makšķerniekus, sacensību galvenā tiesnese Inese Koluškina informēja par sacensību “Laša kauss 2019.” rezultātiem. Šī gada sacensībās piedalījās 20 komandas, 80 dalībnieki, viņu vidū četras dāmas, kuras visas noķēra zivis. Pie zivīm šajā dienā tika 17 komandas, kuras kopā noķēra 51 zivi, kuru kopējais svars 269 kilogrami un 300 grami, 41 lasis – 240,900 kilogrami un 10 taimiņi 28,400 kilogrami. Salīdzinājumā ar pagājušo gadu noķerto zivju skaits par vienu mazāk, bet noķerto zivju kopējais svars par 92,2 kilogramiem lielāks.

Sacensību dalībniekus sveica Salacgrīvas novada domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs: “apsveicu jūs ar veiksmīgajiem lomiem, ja pareizi atceros, tad kopš 2001.gada nav bijuši tik lieli lomi. Lai veicas arī turpmāk.”

Vispirms diplomus un kausus saņēma uzvarētāji taimiņu kategorijā: trešā vieta Mārim Grāvītim, otrais Edijs Prazdņicāns, vislielāko taimiņu šajās sacensībās izvilka Raivis Bērziņš no komandas “Salackrasti II”, viņa loms – 4,2 kilogrami un 79 centimetri garš taimiņš.

Tad diplomus, medaļas un dāvanas saņēma veiksmīgākās šo sacensību komandas: trešā vieta komandai Eesti I, kura noķēra četras zivis ar kopējo svaru 24,300 Komanda ceļu uz Salacgrīvu mērojusi no Tallinas, makšķernieki cēlušies četros no rīta un neslēpa prieku par veiksmīgo dalību sacensībās.

Otrā vieta ar noķertajām četrām zivīm, kopsvarā 28,900 kilogrami komandai ”Lido”.

Pirmā vieta sacensībās “Laša kauss 2019.” komandu kopvērtējumā, tikai par 300 gramiem apsteidzot otrās vietas ieguvēju, komandai “Salackrasti I“: Oļegs Sumčenko, Aivars Mucenieks, Arnis Birzgalis un Ralfs Jubelis, loms – 29 kilogrami un 200 grami.

Sacensību apbalvošanas beigās sumināja uzvarētājus lašu kategorijā: trešo lielāko lasi noķēra Erki Oppe no komandas Eesti I, tā svars 8,5 kilogrami un garums 102 centimetri. Otro varenāko lasi šogad izvilka Viktorija Gordejeva no komandas “Lido”, 8,7 kilogrami un 105 centimetri garš. 

Šī gada sacensību taimiņu un lašu makšķerēšanā ar spiningu vai mušiņmakšķeri „Salacgrīvas lašu kauss 2019” uzvarētāja un šī gada laša karaļa gods, ar 9,8 kilogrami smago un 106 centimetri garo lasi, komandas “Salackrasti I” dalībniekam Arnim Birzgalim. Apsveicam!

Paldies sponsoriem un šo sacensību atbalstītājiem

Ilga Tiesnese