15. aprīlis, 2024, Pirmdiena

Gastons, Aelita

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Muzeja egle ostas zīmē

02.01.2012 09:07

Gadskārtējā  muzeja egle  šogad tika   svinēta ostas zīmē. Šo ideju rosināja mola akmens ar  gadskaitli  „1959” , kas iezīmē ostas mola celtniecības sākumu un „Brīvā viļņa” izaugsmi Alfrēda Šlisera vadībā, kā arī daudziem salacgrīviešiem, un  jo sevišķi brīvvilniešiem, saistās ar spilgtāko jaunības dienu un darba gadu laiku un atmiņām.

IMG_0797_1.jpg

Pateicoties šo notikumu aculiecinieku aizrautībai un neatlaidībai dažas dienas pirms Latvijas valsts gadadienas akmens uzsāka savu otro dzīvi laukumā pie bākas, bet muzeja foto kolekcijai tika dāvināts vērtīgs materiāls par ostas un mola celtniecību Salacgrīvā un Kuivižos. Un tā  no jaunieguvumiem tapa Salacgrīvas un Kuivižu ostas vēsturei veltīta foto izstāde. 16.decembrī to varēja apskatīt Ziemassvētku pasākuma laikā muzejā.    Par to paldies Raitim Alksnim, Imantam Dancim, Guntim Kalvišķim, Augustam Rudkovskim, Ērikam Šmitam, Jurim un Gatim Smalkajiem.

Muzeja egle 10  gadu laikā kļuvusi par vērā ņemamu tradīciju, jo, kopš tā Saulgriežu gaidās tiek iedegta, viesu skaits no pavisam neliela pulciņa pie garā saimes galda sakuplojis tā, ka jāmeklē krēsli pie kaimiņiem bibliotēkā. Un par to tikai prieks. It īpaši, ja svinētājiem pievienojas aizvien  jaunas sejas, jo muzeja pasākums ir domāts ikvienam, kam tas varētu likties interesants. Īpaši populārs tas kļuvis pēc 2006.gada laikā īstenotā projekta „Salacas novada mutvārdu kultūra” ,kura laikā tika izveidota filma „No eglēm līdz nēģiem” un muzejs tuvāk iepazina ne tikai seno zvejas metodi, bet arī pašus zvejniekus. Savukārt vīri ar savām zināšanām par zvejniecību tagad jūtas piederīgi un ar padomu vajadzīgi muzejnieku pētnieciskajā darbā, kas Salacgrīvas muzejā vainagojies ar pastāvīgo ekspozīciju „Zutiņš murdā”.

Ar dziesmu un danču palīdzību „Cielavai” , kas bija salidojusi neparasti plašā sastāvā, ātri vien iekustināja sākumā tik „slinkos”  ciemiņus. Drīzi vien, riņķa dejā ejot, tika izlodāti un pārbaudīti visi muzeja kaktiņi, ieskaitot krātuvi. Tad tika nobaudīts visu kopīgi sarūpētais Ziemassvētku cienasts. Un te nu visi slavēja Visvaldi Šrenku par nēģu kārumiem. Tā, pārmaiņus uzdancojot, uzdziedot un daloties atmiņās par mola un  ostas celtniecību, aizritēja 2011.gada Ziemassvētki Salacgrīvas muzejā. Uz tikšanos citos muzeja pasākumos 2012.gadā!

Ieva Zilvere, Salacgrīvas muzeja vadītāja   

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930