29. maijs, 2024, Trešdiena

Raivis, Raivo, Maksis

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Salacgrīvas muzeja virtuālā ekspozīcija

12.10.2016 09:16

Noslēgusies Salacgrīvas muzeja virtuālās ekspozīcijas izveides otrā kārta. Tā tapusi ar Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) atbalstu 1300 eiro apmērā. Tāpat kā pagājušajā gadā ekspozīcijas turpinājums Salacgrīvas muzeja dārgumi stāsta par pilsētu senāk un tagad tapis sadarbībā ar IK Strīms īpašnieku Raimondu Straumi, kurš apstrādāja un ievadīja muzeja darbinieku sagatavoto informāciju.

Pašvaldība finansēja datora un monitora iegādi, bet koka statīvu tehnikas uzstādīšanai izgatavoja SIA MEDAGAS. Virtuālā ekspozīcija apskatāma publiski pieejamā datorā muzeja vestibilā. Visus materiālus angļu un krievu valodās tulkojusi svētciemiete Irina Smirnova.

Viena no ekspozīcijas daļām Salacgrīva tagad un agrāk ir stāsts par to kā Salacgrīvas ielas, nami un kultūrvēstures pieminekļi izskatās tagad un kā tās izskatījušās agrāk. Nu Salacgrīvas 52 objektiem ( ielām, namiem, vēstures pieminekļiem) pievienojušās kultūrvēsturiskās vietas arī citur novadā, piemēram, Ainažos, Vecsalacās, Svētciemā un Liepupē. Šogad tās ir baznīcas, muižas un viens pilskalns. Attēliem izmantotas fotogrāfijas no muzeja krājuma un šovasar tapušās. Tās fotografēja salacgrīviete Daiga Kalniņa, ar kuru muzejam ir bijusi veiksmīga un regulāra sadarbība dažādos projektos. Pie katras fotogrāfijas ir īss apraksts, kā objekts vai vieta izskatījusies agrāk un kā tagad, kā arī koordinātes. Objektu atrašanās vieta redzama arī Googles kartē.

Otrā ekspozīcijas daļā, kas saucas Salacgrīvas muzeja dārgumi, tiek izmantota tā muzeja krājuma daļa, kas līdz šim nav bijusi apskatāma. Galvenokārt tās ir fotogrāfijas un dokumenti, nedaudz arī iespieddarbi un priekšmeti, piemēram, interesantākais no arheoloģijas kolekcijas. Ekspozīcija stāsta gan par seno vēsturi, gan par novadu šodien.

Šogad sadaļām Senākās liecības, Pilsētas dibināšana, Ielas un nami, Osta, Bāka, Kūrorts, Laivas un kuģi, kā arī Zaļais novads, Izklaide un Foršas bildes pievienojušās Izglītība jeb no Pamatskolas līdz ģimnāzijai, Mans dievnams, Tilti un Saviesīgā dzīve. Ar Lāčplēša Kara ordeņa kavalieriem iesākta sadaļa Novadnieki. Izstrādātas arī divas viktorīnas par tēmām Senie laiki un Salacgrīva.

Darbs pie virtuālās ekspozīcijas nav noslēdzies. Ir iecere papildināt Novadniekus, Nodarbošanās un sadaļu Tagad un agrāk.

Ieva Zilvere,

Salacgrīvas muzeja vadītāja

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031