21. jūnijs, 2018, Ceturtdiena

Monvīds, Egita, Emīls

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Lieldienu kauss dambretē

20.04.2017 08:04

17.aprīlī jeb otrajās lieldienās Salacgrīvas kultūras namā bija sabraukuši Latvijas dambretes meistari, lai noskaidrotu Lieldienu kausa izcīņas ieguvējus.

Piedalījās 16 pieaugušie un 18 jaunieši. Sacensības norisinājās pēc Šveices sistēmas, kur dalībniekiem bija jāaizvada astoņas kārtas. Šveices sistēmā dalībniekiem jāaizvada spēles pret sev vienlīdzīgiem pretiniekiem.

Pieaugušo konkurencē piedalījās 13 vīrieši un 3 dāmas. Konkurence bija ļoti spēcīgā, sacensību galvenais tiesnesis Kārlis Ozols apbalvošanā uzsvēra, sacensības ir kā Latvijas čempionāta fināls. Jauniešiem bija atbraukuši viesi no Rīgas un Ogres, bet labākie bija vietējie Liepupes audzēkņi. Pieaugušo konkurencē par savējiem varēja saukt tikai divus dalībniekus Jāni Ozolu un Rolandu Eglīti, kuri labāko trijniekā neiekļuva. Par sacensību uzvarētāju kļuva Guntars Līcis, kurš uzvarēja visas spēles izņemot vienu pret otrās vietas ieguvēju Guntaru Purviņu. Guntars Purviņš nezaudēja nevienu spēli, bet viņu iegāza vairāki neizšķirti. Trešajā vietā palika Vitālijs Kravcovs. Lieldienu kausa izcīņa jau norisinās otro gadu un divi cilvēki saglabājušies nemainīgi no iepriekšējā gada pirmajā trijniekā.

Jauniešiem sacensības norisinājās tāpat astoņās kārtās un par uzvarētāju kļuva Paula Gūtmane, otrajā vietā atstājot Klāvu Norenbergu. Trešajā vietā Mārcis Magone.

Ļoti iepriecināja, ka salīdzinot ar pirmo gadu dalībnieku skaits ir audzis un pieaugušo konkurencē uz Salacgrīvu atbrauc jauni lielmeistari, tādējādi atzīstot kausa izcīņu par augstas kvalitātes sacensībām. 

Rezultāti - jaunieši  

Rezultāti - pieaugušie