27. maijs, 2018, Svētdiena

Loreta, Dzidra, Gunita, Dzidris

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Rīgas ielas rekonstrukcija

20.04.2017 12:25

Rīgas ielas rekonstrukcija

29.martā Salacgrīvas novada domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs parakstīja līgumu ar Personu apvienības, kurā ietilpst SIA “Dakstiņa Jumti”, valdes locekli Andreju Babrānu, un SIA “Ribetons ceļi”, valdes priekšsēdētāju Gati Līci, par Rīgas ielas posmā no Jūras ielas līdz Sila ielai pārbūvi Salacgrīvā. 

Veicamajiem darbiem pašvaldība atvēlējusi 150 000 euro, būvdarbi uzsākās 4.aprīlī, tiem jābūt pabeigtiem līdz šā gada 31.maijam.

Šobrīd darbi Rīgas ielā rit pilnā sparā. Noņemt asfalta segumu zem tā atklājās trīsdemitajos gados ielā izliktais nekalto akmeņu bruģis. Būvnieki to ir novākuši un glīti saliktās kaudzēs akmeņi gaida savu kārtu, lai ielas rekonstrukcijas darbu laikā, iegultu jaunveidotajās Rīgas ielas autostāvvietās pie bibliotēkas un tūrisma informācijas centra un jaunveidojamā skvērā pie Stūra veikala.

Realizējot projektu, konceptuāli mainīsies Rīgas ielas uzbūve pie novada bibliotēkas, pilsētas muzeja un novada tūrisma informācijas centra. Bezjēdzīgi platā iela tiks funkcionāli sakārtota, ar stāvlaukumu vieglajam transportam un autobusam, gājēju pāreju un saprotamu krustojumu. Remontdarbu laikā nojauks esošo asfalta segumu, apmales, noņems bruģi, velo novietni, informācijas stendu, solu, kurus pēc tam uzstādīs no jauna, sakārtos lietus ūdens kanalizācijas tīklus, uzstādīs apgaismojumu, uzklās asfaltbetona segumu, izbūvēs bruģi, izliks ceļa zīmes un veiks horizontālo ceļa apzīmēšanu, kā arī labiekārtos apkārtni.

Pašvaldības vadītājs ir pārliecināts, ka Rīgas ielas pārbūves darbi būs pabeigti maija beigās “objektus taisīt vasarā mēs nevaram, jo novadā vasarā, tūrisma sezonas laikā ir daudz tūristu un viesu. Esam svētku un festivālu pilsēta un mēs nevaram atļauties  apgrūtināt satiksmi un iedzīvotājus ar ierobežojumiem vasaras sezonā. Pilsētas labiekārtošanas un pārbūves darbi ir jāveic līdz vai pēc tūrisma sezonas. Tagad pavasarī Rīgas iela, septembrī Bocmaņa laukums un Krasta iela.”

Ilga Tiesnese