22. jūlijs, 2018, Svētdiena

Marija, Marika, Marina, Marī

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Svētki bērniem ar īpašām vajadzībām

11.07.2017 14:23

2.jūnijā Svētciema attīstības biedrības saieta zālē notika svētki bērniem ar īpašām vajadzībām, viņu ģimenēm un draugiem. Svētkos piedalījās Salacgrīvas novada bērni ar īpašām vajadzībām, kurus kopā aicināja Marija Grigorjeva.

Sirsnīgu un jauku koncertu bija sagatavojusi Agra Jankovska un viņas studijas audzēkņi, ar cirka priekšnesumiem uzstājās pasākumu vadītāja - animatore Ligita no Rīgas. Mazie un lielie ar lielu uzmanību un interesi klausījās koncertu, skatījās priekšnesumus, nedalītu uzmanību izpelnījās Ligitas spārnainie un četrkājainie aktieri – sunītis Rembo, trusīši un baloži.

Izkustēties un izlēkāties bērni devās piepūšamajās atrakcijās ēkas pagalmā, bet zālē viens otru varēja ielikt lielā ziepju burbulī.
Kamēr bērni dzīvojās piepūšamajās atrakcijās māmiņas sarunājās ar psiholoģi Diānu Aldersoni.
Svētku organizatore Marija Grigorjeva ir pārliecināta, ka vecākiem, kuru ģimenēs ir bērni ar īpašām vajadzībām, ir ļoti vajadzīgas sarunas ar psihologu, “mums ir vajadzīgi svētki, vajag dzirdēt gudrus vārdus. Tik reti mēs izejam no mājām. Mums ir jāizglītojas, jo esam savādāki un ir jāmācās tikt galā ar visiem darbiem un problēmām. Mums, vecākiem, ir ļoti grūti atstāt savu bērnu kādam citam. Mums ir jāmācās uzticēties, un tas ir ļoti grūti….. ir jāmācās nebaidīties, neuztraukties, uzticēt savu bērnu, kaut uz neilgu laiku, citam. Svētku reizē mēs visi esam kopā un kaut uz mirkli varam atpūsties un parunāties.”

“Ir labi, ka svētkus kopā svin bērni invalīdi un veselie bērni”, stāsta Marija, “viņi redz kā priecājas un uzvedas veselie bērni, skatās, klausās un dara līdzi. Tas ir ļoti interesanti, bērniem un arī vecākiem.”

Svētkus bērniem ar īpašām vajadzībām Marija organizē divas reizes gadā – jūnijā un decembrī, kad kopā tiek svinēts Jaunais gads.
Pasākumu atbalstīja Salacgrīvas novada dome un Svētciema attīstības biedrība kā arī privātie ziedotāji. Marija ir pateicīga visiem, kuri atbalstīja šos svētkus “Cilvēki ir atsaucīgi, ja zini ko gribi, gatavi palīdzēt ir daudzi. Līdz šim man neviens vēl nav atteicis.”
Īpašu paldies Marija teic novada domei, un domes šoferiem, kuri ne tikai atveda uz svētkiem bērnus no Ainažiem, Mērniekiem un Liepupes, bet arī palīdzēja iekāpt un izkāpt, kas ir ļoti svarīgi un Mārītei Liepiņai – Bērziņai un Ditai Lembertai.
Nākošais pasākums būs kopīgā Jaunā gada svinēšana, un, Marija aicina atsaukties vecākus, kuru ģimenēs aug bērni ar īpašām vajadzībām vecumā līdz 18 gadiem. Zvaniet Marijai Grigorjevai – 26120504.

Ilga Tiesnese