16. decembris, 2018, Svētdiena

Alvīne

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Sporta sezonas noslēgums

07.11.2017 11:11

28.oktobrī, Salacgrīvas kultūras namā notika 2017.gada sporta sezonas noslēguma pasākums, kurā piedalīties bija aicinātas sporta biedrības, klubi, komandas un individuālie sportisti.

Atklājot pasākumu sporta metodiķe Mārīte Jankovska, sacīja “Salacgrīvas novadā sporto un šovakar ir tā reize kad sakām paldies labākajiem, veiksmīgākajiem un aktīvākajiem novada sportistiem. mūsu sportistiem ir augsti sasniegumi Latvijā un arī pasaulē.”

Apbalvot veiksmīgākos sportistus Mārītei palīdzēja atpūtas un sporta kompleksa pārvaldnieks Kristaps Močāns un šī vakara viesis Latvijas bobsleja labākais pilots Oskars Melbārdis. Vispirms sumināja komandas un biedrības, kuras pārstāv dažādus sporta veidus, organizē sacensības un piedalās mačos. To vidū basketbola klubs “Salacgrīva”, jātnieku klubs Fēnikss, futbola klubs Salacgrīva jeb “Kuivižu Spartaks”, atjaunotā sieviešu volejbola komanda, vīriešu volejbola komanda, biedrība “Smiltis pa gaisu”, florbola klubs “Veixmes”, biedrība “Sprints A” un airētāji.

Salacgrīvas novada domes piešķirtās naudas balvas par augstiem un izciliem sasniegumiem sportā sezonas laikā saņēma burātāja Ance Anna Sekace, par izcīnīto 1 vietu kopvērtējumā, Latvijas kausā burāšanā Laser 4,7 klasē jaunietēm, Asnāte Kalniņa – par izcīnīto pirmo vietu Latvijas čempionātā vieglatlētikā U-20 ,200 metru skrējienā, airētājs Kaspars Tīklenieks, par izcīnīto pirmo vietu Latvijas čempionātā smaiļošanā K-4 200 metros. Viņš ir visspēcīgākais airētājs ne tikai Salacgrīvā un šobrīd gatavojas 2020.gada vasaras olimpiskajām spēlēm Tokijā. Pašvaldības balvas saņēma arī Līga Kariņa par 2. vietu Latvijas Jaunatnes olimpiādē kanoe airēšanā C – 1, 200 metros, Kristiāns Kacars par 2. vietu Latvijas čempionātā kanoe airēšanā C - 4, 200 metros, Nauris Tomsons par izcīnīto 2. vietu Eiropas Jaunatnes olimpiādē smaiļošanā K-2, 200 metros, Aigars Cīrulis par izcīnīto 1. vietu Latvijas Jaunatnes olimpiādē K-2, 1000 metros. Septiņi sportisti saņēma novada domes sarūpētās brīvbiļetes uz nākamā gada Pozitivus festivālu. Treneri - Kristaps Močāns, Uldis Močāns, Kaspars Močāns, Māris Bergšteins saņēma pateicības par ieguldīto darbu sportistu sagatavošanā. Ar labiem sportiskajiem sasniegumiem klātesošie sveica jāšanas kluba “Fēnikss” jātnieci Kitiju Kreišmani, par Latvijas čempionātā U 25 kategorijā šogad izcīnījusi 4.vietu un treneri – Luīzi Ozoliņu.

Šogad pirmo gadu nenotika spartakiāde, kurā piedalījās iestāžu un uzņēmumu komandas, bet sacensības, jeb čempionāti, notika populārākajos sporta veidos, kuros varēja piedalīties visi, ne tikai novada iedzīvotāji. Sporta metodiķe Mārīte Jankovska atzīst “sportistu atsaucība bija laba, nākamajā gadā šo tradīciju noteikti turpināsim. Balvas uzvarētāji saņēma tūlīt pēc turnīra, bet šodien mēs uzvarētājus svinīgi sveiksim vēlreiz un pasniegsim kausus.”

Pirmie kausus saņēma novada čempionāta “Kortu valdnieks” uzvarētāji - 3.vieta Jānis Ozols, 2. vieta Sabīne Veide, vienīgā meitene no 14 dalībniekiem, 1.vieta Gatis Preimanis.

Visa gada garumā notika šautriņu mešanas čempionāts – kopvērtējumā 3.vieta - Juris Jankovskis, 2.vieta Mareks Kondratjuks, 1.vieta Guntars Ūdris, zolītes čempionātā – 3. vieta Aigars Tomsons, 2.vieta Lauris Kurpnieks, 1.vieta Normunds Tiesnesis, galda tenisa turnīrā - 3.vieta Jānis Ozols, 2.vieta Juris Jankovskis, 1.vieta Žanis Jirgensons.

Šīs sacensības finansiāli atbalstīja SIA “Baltic Forest”. Mārīte Jankovska sacīja lielu paldies tās īpašniekam Ernestam Kupčam. Paldies ar atbalstu novada sportam un sportistiem SIA Kapteiņu osta un Ojāram Jūlikam un akciju sabiedrībai “Brīvais vilnis”. 

Airētāju treneris Uldis Močāns ir lepns par savu sportistu sasniegumiem “ir gandarījums, ka airētāji no mazās Salacgrīvas var vinnēt sportistus no lielajiem airēšanas centriem. Es ceru, ka mūsu airētāji piedalīsies nākamajās, 2020.gada vasaras olimpiskajās spēlēs. Šobrīd Kaspars Tīklenieks tām gatavojas ļoti profesionāli. No jaunajiem airētājiem perspektīvi un talantīgi ir Aigars Cīrulis un Nauris Tomsons. Šogad šie sešpadsmitgadīgie jaunieši, pieaugušo konkurencē izcīnīja trešo vietu Latvijā 1 kilometra distancē divniekos. Puiši dzīvo, mācās un trenējas Limbažos, jo tur ir labāki apstākļi un sparinga partneri. Ļoti ceru, ka puiši nākamā gada Eiropas un Pasaules junioru mačos sevi labi parādīs.”

Treneris Uldis Močāns uzsver, ka sportistu labie sasniegumi ir komandas darbs – “mēs visi strādājam kopā – es ar jaunajiem, Māris ar vidējiem un Kaspars ar vecākajiem airētājiem.”

Kad suminātie labākie, laiks atpūtai. Šajā sportistu ballē muzicēja Atis Auzāns ar savu grupu.

Kad nodejota pirmā deju tūre Mārīte Jankovska uz sarunu aicināja vakara viesi – bobslejistu Oskaru Melbārdi. Pirms uzdot jautājumus, viņa iepazīstināja klātesošos ar Oskaru un viņa sasniegumiem – viņam šobrīd ir 29 gadi, dzimis Valmierā, tagad dzīvo Rīgas rajonā. Sākotnēji bija stūmējs, tad, 2010.gadā pārkvalificējies par pilotu. Oskars Melbārdis ir 2014.gada Ziemas olimpisko spēļu sudraba medaļas ieguvējs, 2016.gada pasaules čempionāta zelta medaļas ieguvējs četriniekā. Divas reizes uzvarējis pasaules kausa kopvērtējumā apvienotajā ieskaitē. 2014./15 gada sezonā kļuva par pasaules kausa uzvarētāju četriniekos un divniekos. Sākotnēji Oskars ir trenējies vieglatlētikā, bijis desmitcīņnieks un hobija līmenī nodarbojies ar motosportu.

Atbildot uz Mārītes sagatavotajiem jautājumiem, Oskars stāsta par pirms starta rituāliem, saviem komandas biedriem, bobsleja kamanām, citu komandu braucējiem un sportisko sacensību.

“Es esmu tas, kurš māk daudz maz stūrēt”, smejot sacīja Oskars, “nekāds lielais noteicējs neesmu. Pirms paša starta neko speciāli nedaru, domās izbraucu trasi un aiziet! Pēc veiksmīga finiša visiem uzsitu pa ķiveri.” 

Atbildot uz jautājumu - Kas ir smagākais bobslejā – treniņi vai ilgas laiks projām no mājām?, ilgi nedomājot Oskars atbild – “abi divi, jo mājās esmu reti, treniņi sākas jau jūnijā, bet ir vērts pārciest šos smagos treniņus lai kaut vienreiz dzīvē stātos uz visaugstākā pakāpiena savā dzīvē.”

Oskars atklāj, ka atpūsties gribētu kopā ar ģimeni, tur kur ir silts un priecājas par Latvijas faniem, kuri ir un viņus atbalsta visās pasaules trasēs.

Oskars godam izturēja un atbildēja uz visiem Marītes sagatavotajiem un klātesošo uzdotajiem jautājumiem un pēc kopīgās fotografēšanās ar ģimeni devās mājās.

 Mēs vēlam Oskaram Melbārdim un Latvijas bobsleja komandai veiksmīgus startus un medaļas olimpiskajās spēlēs!

Bet šī gada sportistu balle vēl turpinājās, viktorīnā ar 24 punktiem uzvarēja basketbola klubs “Salacgrīva”, vakara viesus priecēja moderno deju dejotāji un iluzionisti no Rīgas un dejot vedināja Atis Auzāns un viņa grupa.

Paldies par jauko kopā būšanu un atpūtu!

Ilga Tiesnese