21. maijs, 2019, Otrdiena

Ingmārs, Ernestīne, Akvelīna

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Salacā ielaisti 2 miljoni nēģu kāpuru

11.06.2018 14:53

Salacā ielaisti 2 miljoni nēģu kāpuru

1.jūnijā Salacā ielaisti 2 miljoni nēģu kāpuru. Šogad, pēc viena gada pārtraukuma, Salacgrīvas novada dome organizēja nēģu kāpuru ielaišanu Salacas upē, posmos no Rozēniem līdz Mērniekiem un no Mazsalacas līdz Iģei, kur nav atrodama tik liela dabiskā ceļā izšķīlušos mazuļu koncentrācija.

Pagājušā gada rudenī uz Salacas tačiem zvejojošie nēģu zvejnieki Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta "BIOR" zivju audzētavai “Kārļi” nodeva 70 kilogramus vaislas nēģu. No tiem tika iegūti ikri, no kuriem pavasarī izšķīlušies mazie nēģīši. Iestājoties siltam un piemērotam laikam tie izlaisti Salacas upē. Pagājušajā gadā nēģu pavairošanu neveica, jo laikā, kad būtu jānodod audzētavai vaislas nēģi, nozveja bija ļoti maza.

Nēģu kāpuru izlaišanu veica Salacgrīvas novada domes un Zivju audzētavas “Kārļi” darbinieki. Pēc satikšanās Staicelē, kur novada kārtībnieku transportā tika iecelts viens konteiners ar nēģu kāpuriem, lai dotos gar Salacu uz Salacgrīvas pusi, bet otrs palika zivjaudzētavas “Kārļi” transportā, kas devās pretējā virzienā, tas tāpēc, lai samazinātu laiku, kas kāpuriem jāpavada mazajos konteineros.

Nēģu kāpuru izaudzēšanai finansējums tika iegūts, startējot Zivju fonda izsludinātajā projektu konkursā. Kopējās projekta izmaksas 3630.00 EUR, no tām Zivju fonda finansējums 3160.00 EUR.  

Pēc četriem gadiem nēģu kāpuri būs izauguši par kārtīgiem nēģiem un dosies jūrā baroties, lai vēl pēc pāris gadiem atgrieztos upē uz nārstu, kad tie arī tiek zvejoti.

Projektu koordinatore S.Kukanovska