Jaunākais video no youtube.com

Nēģu kross

17.10.2018 13:37

Nēģu kross

13.oktobrī, kad Salacgrīvā tiek godā celts nēģis un svinēta Nēģu diena, jau plašajam pasākumu klāstam šogad tika pievienots skrējiens “Nēģu kross”. Šo skrējienu organizēja sporta un atpūtas komplekss “Zvejnieku parks”. Skrējiens notika 3 distancēs – 2km, 10km un 21km, atsevišķi vērtējot puišus un meitenes. Sacensību starta un finiša vieta bija brīvdienu mājas “Vējavas”, kur reģistrēšanās, zupas ēšana un apbalvošana notika blakus Svētupes nēģu tacim.

Plkst. 11.00 tika dots starts, kur pirmie distancē devās 10km un 21km skrējēji, bet pēc pāris minūtēm starts tika dots arī bērnu distancei – 2km. Prieks bija par bērnu lielo atsaucību, kuri bija viskuplākajā pulkā no šīm 3 distancēm.

2km distances finišu pirmais šķērsoja Klāvs Paukšēns, kurš tātad zēnu konkurencē izcīnīja 1.vietu (rez. 0:09,34). 2.vietā ierindojās salacgrīvietis Kristians Bērziņš (0:10,12). Un 3.vietu ar rezultātu 0:10,26 izcīnīja arī Salacgrīvas novada zēns – Tomass Tomsons. Meiteņu konkurencē 2km distancē 1.vietu izcīnīja Melānija Zālīte. Viņas rezultāts 0:09,41. Savukārt 2. un 3.vietru izcīnīja mūsu pašu meitenes, attiecīgi 2.vietā Elise Burdikova (0:11,42) un 3.vietā, atpaliekot no E.Burdikovas par 1sek.simtdaļu, ierindojās Emīlija Goba (0:11,43).

10km distanci, kura veda pa burvīgo priežu mežu un gar jūras krastu, sieviešu konkurencē 1.vietu izcīnīja mūsu pašu salacgrīviete Jolanta Liepiņa (0:40,51). Viņa šīs distances finišu sasniedza pati pirmā (ieskaitot vīriešus). 2.vietā ierindojās arī Salacgrīvas vsk. bijusī audzēkne Gundega Heidingere, kura arī apsteidza visus 10km vīrieša pārstāvjus (0:41,30). Kā trešā šo distanci finišēja Dace Vērpēja (0:47,26). Vīru konkurencē šo distanci visātrāk noskrēja Mārtiņš Zemturis ar rezultātu 0:44,20. 2.vietu izcīnīja mūsu novadnieks Artūrs Sestulis (0:44,29). Un kā trešais no vīriem finiša taisnē ieskrēja Adrians Kalniņš (0:46,12).

Visinteresantākā un sarežģītākā distance bija jāveic 21km dalībniekiem. Šī trase aptvēra gan priežu mežu, gan Salacgrīvas pilsētu, gan nēģu tačus, gan Salacas upi un jūras krastu. Kā liels izaicinājums un piedzīvojums skrējējiem esot bijis trešā nēģu tača šķērsošana. Lai arī vairākiem dalībniekiem trasē nācās kļūdīties (nedaudz nomaldīties), sacensību organizatori un līdzjutēji ar sajūsmas saucieniem finišā sagaidīja katru šīs distances dalībnieku. Vīru konkurencē visātrāk šo distanci veica Mareks Zālītis, kura rezultāts bija 1:30,33. Ar 2 minūšu intervālu (1:32,33) otrais finišā ieskrēja mūsu puisis – Aleksis Borozdins. Kā trešais finišu sasniedza Jānis Kalniņš (1:32,48). Sievietēm šajā distancē 1.vietu ar rezultātu 1:54,54 izcīnīja Anita Čuhnova. 2.un 3.vietu izcīnīja mūsu pašu meitenes. Attiecīgi 2.vietā ierindojās Ilona Balode, kura distanci veica ar laiku 2:16,25. Un 3.vietā ar rezultātu 2:20,13 ierindojās Inta Zīriuse. Šo distanci veica arī 2 nūjotājas.

Pēc skrējiena visi sacensību dalībnieki tika pie gardām pusdienām. Katrs sacensību dalībnieks tika apbalvots ar īpaši izgatavotu medaļu šim “Nēģu krosam”. Apbalvošanas laikā izlozes kārtībā pie 2 dāvanu kartēm no “Kapteiņu ostas” un brīvdienu mājām “Vējavas” tika šo skrējēju dalībnieki. Paldies Salacgrīvas novada domei par pasākuma atbalstīšanu, Evijai un Jānim Klēviņiem par viesmīlību un atbalstu. Paldies mūsu “nēģu kungiem un sievām” – Koluškinu ģimenei, SIA “Kurzeme BG”, Alim Rozenšteinam un IK “Gobulauki” par balvām atbilstoši “Nēģu svētkiem”. Paldies “Kapteiņu ostai”, “Salomon Latvia” un “Motosports” par sarūpētajām balvām.

Lielu paldies sacensību organizatori saka arī šo sacensību brīvprātīgajiem tiesnešiem – Elīnai Gertnerei, Arvīdam Gertnerim, Lindai Ivanovai, Ancei Kalniņai, Nellijai Zvejniecei, Patrīcijai Altenburgai, Katei Ozoliņai-Mennikai, Montai Miezei, Alisei Sedleniecei, Edgaram Salmanim, Grētai Salmanei, Sandrai Bērziņai, Ingai Gobai, Baibai Močānei un paldies par brīnišķīgajām bildēm “Taku skrējēja” fotogrāfam Jurim Dzenim. Uz tikšanos pēc gada otrajā “Nēģu krosa” skrējienā.