21. maijs, 2019, Otrdiena

Ingmārs, Ernestīne, Akvelīna

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

8.marts "Bocmanī"

13.03.2019 16:05

Jau labu laiku kolektīvā brieda ideja par Bocmaņa stāstiņiem, jo kafejnīca ,,Pie Bocmaņa’’ jau no seniem laikiem ir viena no Salacgrīvas vizītkartēm. Ik pa laikam mēģinājumos atskanēja pa jautram pastāstam no ,,tiem laikiem’’ līdz Guna Grote Majore tos sāka likt uz papīra un galā radās muzikāls uzvedums. Un tā daudzu cilvēku atbalstītais un Viss veida versiju izauklētais kopdarbs pirmo un vienīgo reizi dienasgaismu ieraudzīja 8. martā Salacgrīvas kultūras namā.

Pats par sevi saprotams, ka Bocmanis nu nekādi nevarētu pastāvēt bez mūzikas. Uzrunājām Albertu Rebānu un Andri Skuju, lai kuplina mūsu pasākumu ar savām dziesmām un viņi uzreiz piekrita piedalīties, tāpat kā grupa ,,Solīda kompānija’’ kurā muzicē vairākas Rebānu paaudzes. Kultūras namā uzburt Bocmaņa gaisotni palīdzēja fotogrāfijas no Veronikas Būmanes, Salacgrīvas muzeja, Pētera Priekuļa un Ilgas Tiesneses personīgajiem arhīviem. Izrādi dzīvāku darīja arī Martas Dances filmētie video. Paldies Dagnim Straubergam par antīko Jawa motociklu, kuram izrādē bija svarīga loma un Arnim Birzgalim kurš kultūras namā nogādāja īstos Bocmaņa galdus. Par to, lai kolektīva vēsturē šis materiāls saglabātos, paldies Edgaram Vijupam – mums ir video!

Pēc pasākuma domāju, kas radīja šo neatkārtojamo atmosfēru un sapratu, ja arī lielākā daļa apmeklētāju publiski nedalījās ar saviem piedzīvojumiem Bocmanī, pie galdiņiem savā starpā tie tika stāstīti visu vakaru. Drosmīgākie apmeklētāji laikā starp valšiem un fokstrotiem tomēr pa kādam stāstiņam izstāstīja, tā nopelnot Bocmaņa vecbiedra nosaukumu. Teātra kungi dāvināja dāmām tradicionālos svētku ziedus – sarkanas tulpes, tie kas vēlējās, iemūžināja sevi fotogrāfijās foto stūrītī, smiekli un jautrība pieskandināja kultūras namu līdz jumtam. Gāja gandrīz kā senos laikos Bocmanī!

 

Visa veida versiju režisore – I. Jerāne

thumb_show_php.jpg