21. janvāris, 2020, Otrdiena

Agne, Agnese, Agnija

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Gadatirgū Helsinkos

06.12.2018 09:55

Īstenojot projektu „ESTLAT BUSINESS“, Salacgrīvas novada uzņēmēji novembra beigās piedalījās gadatirgū Martin Markkinat 2018 Helsinkos. Šis brauciens mūsu novada uzņēmējiem bija iespēja redzēt kā notiek gadatirgi Somijā un piedalīties tajā ar saviem ražojumiem.

Salacgrīvas novada stendā tirgojās pieci mūsu uzņēmēji: Aigars Fridrihsons ar savām glītajām dizaina lampām, Ilmārs Medinieks ar koka dizaina elementiem un glezniņām, Ieva Skuja ar medu un cita veida bišu produktiem un saviem filcējumiem, Nauris Birkenbergs pārstāvēja veikaliņu “Radīts Salacgrīvas novadā” un tirgoja arī savus izstrādājumus – lāzertehnikā grieztus koka suvenīrus, savukārt Aija Ozoliņa no lauku sieviešu biedrības “Mežābele” pircējiem piedāvāja septiņu sieviešu visdažādākos adījumus.

Piektdien, tūlīt pēc ierašanās Somijā, salacgrīvieši iekārtoja savu stendu un sestdienas rītā bija gatavi tirgoties. Gadatirgus Martin Markkinat ir liela izstāde pārdošana, tā tēma: viss par Igauniju un igauņu draugiem. Starp daudzajiem igauņu tirgotājiem vien daži no Latvijas, arī salacgrīvieši. Savukārt pircēji pārsvarā somi un Somijā dzīvojošie igauņi.

Projekta koordinatore Solvita Kukanovska stāsta “uzņēmējiem šī bija laba pieredze, iespēja redzēt un izjust kā tirgoties. Tirgošanās nebija tik ražena un ienesīga kā sākotnēji bijām domājuši un plānojuši, diezgan daudz preces atvedām atpakaļ. Dārgās preces šajā tirgū negāja, pircēji galvenokārt iegādājās pārtiku, savukārt mēs pārtiku, izņemot medu, nepiedāvājām. Mūsu stendā pirka adījumus un mazos, nedārgos suvenīrus. Mēs būtu ļoti gandarīti un priecīgi, ja mājās brauktu ar tukšu busu un pilniem makiem, bet diemžēl šis nebija tas gadījums. Guvām priekšstatu ko var piedāvāt un ko pērk somi gadatirgū.”

S. Kukanovska secina “Dalība gadatirgū bija projekta atbalstīts pasākums tāpēc Salacgrīvas uzņēmējiem nebija jāmaksā par stenda īri, nokļūšanu gadatirgū un dzīvošanu. Ja uzņēmējam par visu būtu jāmaksā viņš noteikti būtu vīlies. Mūsu uzņēmējiem bija vien jāsaņem drosme, jāuzdrošinās piedalīties šajā izstādē – gadatirgū Helsinkos.”

Ilga Tiesnese

Augstākminētā informācija atspoguļo autora viedokli un Igaunijas-Latvijas programmas vadošā iestāde neatbild par tajā ietvertās informācijas iespējamo izmantošanu.

Project: Est-Lat 48 “Estonian and Latvian entrepreneurs cooperation platform“

Logo_karogs.jpg