21. janvāris, 2020, Otrdiena

Agne, Agnese, Agnija

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

All Remember 10

06.12.2018 11:33

1.decembrī savu desmito dzimšanas dienu svinēja muzikālā apvienība All Remember. Savā jubilejas koncertā “Viss par mums” grupas vadītājs Vitālijs Bogdanovičs bija pulcējis radus, draugus un atbalstītājus, lai atskaņotu pasaulslavenus oriģināl skaņdarbus un savas aranžijas.

Pasākumu vadīja Salacgrīvas kultūras darba organizatore Inese Jerāne: “šajā gadā kad mūsu valsts savu simtgadi, mūsu pilsēta deviņdesmito dzimšanas dienu, arī mūziķu apvienība All Remember svin apaļu desmit gadu jubileju. Dibināta 2008.gadā, pirmo reizi publikai viņi atrādījās Salacgrīvas kultūras nama pašdarbnieku vakarā. Tas bija viņu pirmais uznāciens , tad visi uzzināja, ka Salacgrīvā ir šāds veidojums - All Remember. Desmit gadi ir pagājuši, kolektīvs ir nedaudz mainījies, bet pats kodols: Vitālijs Bogdanovičs, Arnis Šmitiņš, Andris Vāle, Klāvs un Dāvis Borozdini un Pāvels Ignatjevs ir palicis. Bez šovakar te spēlējošajiem jauniešiem un jaunajām dāmām Nilu Balodi, Santu Čiževsku un Ilzi Eltamma, ar kolektīvu kopā ir bijuši Uģis Kalniņš, Emīls Eglītis un Jurģis Viļļa.”

Jubilejas koncerta programmā skanēja dziesmas, kas visus šos desmit gadus ir bijušas mīļas, kolektīvam īpašas, arī daži jaundarbi un daži pirmatskaņojumi.

Desmitgades koncertā kopā ar muzikālo apvienību “All Remember” uzstājās Liene Some – Tiesnese, Vitālija Bogdanoviča vokālā pedagoģe Ginta Vikmane, vīru ansamblis “Stende” un tubu kvartets “Magic 4”.

All Remember ir vienlīdzības zīme ar Vitāliju Bogdanoviču, kurš vienmēr ir bijis meklētājs. Viņam nekad nav interesanti vai paticis spēlēt pēc notīm un atskaņot to, ko kāds jau ir uzrakstījis. Viņš vienmēr ir meklējis īpašas sadarbības, un šajos desmit gados kolektīvs ir muzicējis kopā ar eifonistu Jāni Pusplato, ģitāristu Jāni Ristamecu, čellisti Gitu Lignicku, dziedātājām Sabīni Balodi, Lieni Somi - Tiesnesi, Strautu, jeb Arturu Strautiņu, arī ar deju kolektīvu Liepupīte, Austrumu deju studiju Hasana, un Salacgrīvas līnijdeju klubu, koriem Krasts un Pernigele. Pavisam interesanta sadarbība bija pagājušajā gadā muzicējot kopā ar folkloras kopu Zēģelīte. All Remember ir daudz koncertējis tepat Salacgrīvā, un citviet Latvijā, viesojies Krievijā un Gruzijā. Pēdējos gados nevieni pilsētas svētki nebija iedomājami bez viņu rīta modināšanas.

Tubu kvarteta “Magic 4” vadītājs Jānis Retenajs sveicot jubilāru sacīja “mums ir liels gods te atgriezties ik pēc pieciem gadiem, arī šovakar - šī lieliskā Salacgrīvas ansambļa jubilejas koncertā. Mēs klausāmies, ka esat iemācījušies jaunas dziesmas, mēs nē. Sveicam visu brigādi un Vitāliju apaļajos svētkos! Mēs novēlām Tev muzicēt vēl 50 gadus! Ceru ka šis ansamblis un tradīcija muzicēt saglabāsies un turpināsies!”

Sveicēju vidū koris “Krasts”, Stendes vīru ansamblis, draugi un atbalstītāji.

Inese Jerāne šajā vakarā runāja Vitālija vietā bilstot, ka Vitālijam ir nedaudz grūti runāt publikas priekšā, un nolasīja mazu daļu no viņa vēstules par All Remember. Šī muzikālā apvienība viņam ir kā rotaļlieta, bez kuras viņš nevarētu. Gadi iet, puiši aug un rotaļlietas mainās. Bet ir lietas kas nemainās. Tā ir mīlestība pret All Remember , pret mūziku. Ja sākumā Vitālijs esot teicis – nekādas sievietes sastāvā, tad tagad viņš atzīstas, “domas par to ir bijušas aplamas, jo spēlējot ārpus Latvijas pirmais ko pamana ir ne jau mūsu skanējums, draudzīgais kolektīvs vai vēl kas cits, bet tās ir tieši mūsu skaistās dāmas: Ilze un Santa.”

Pirms skanēt pēdējam skaņdarbam Inese nolasīja katra ansambļa dalībnieka atziņas par All Remember. Arnim Šmitiņam “tas ir labi draugi, laba mūzika un stimuls uzturēt formā trompetes spēli”. Klāvs Borozdins savukārt atceras ka tā ir viņa pirmā pieredze ansamblī un orķestrī, viņam All Remember ir kā puķains krekls kas simbolizē dažādos kopā spēlētos skaņdarbus. Nilam Balodim šīs ir jaunas iespējas un piedzīvojumi, pieredze, ar nebeidzamām idejām un neizsmeļamu baudu pret mūziku. Ilzei Eltammai All Remember sākās ar nelielu saskriešanos veikalā Top ar Vitāliju un uzaicinājumu spēlēt grupā. Mēģinājumu procesā viņa atslēdzas no racionālās domāšanas, no mājas darbiem, pienākumiem, darbu virpuļiem un ļauj sestdienas rītus aizvadīt humora pilnā gaisotnē. Santa Čiževska atceras, ka Vitālijs reiz teicis, ka All Remember nekad nespēlēs sievietes, bet pēc kāda gada viņu uzrunājis un uzaicinājis spēlēt kopā. Tā aizsākusies fantastiska kopā būšana ar labiem cilvēkiem un lielisku mūziku, pozitīvas un humora pilnas sestdienas. Pāvelam Ignatjevam šī mūziķu apvienība asociējas ar visiem foršajiem izbraucieniem ārpus Latvijas. Andrim Vālem ir interesanti un jautri būt kopā ar labiem mūziķiem un liek pašam sajusties nedaudz jaunākam. Dāvim Borozdinam ir pavisam vienkāršs stāsts: nelielā dialogā uz jautājumu vai varētu taisīt mazo sastāvu Dāvis atbildējis īsi un skaidri Labi.”

Paldies All Remember, kurš desmit gadus mūs ir priecējis ar šādiem jaukiem, krāsainiem koncertiem. Paldies ka jūs esat un esat tik forši. Gribas jūs dzirdēt un redzēt vēl un vēl!

Muzikālās apvienības vadītājs Vitālijs Bogdanovičs saka paldies Lienei Somei - Tiesnesei, Gintai Vikmanei, vīru ansamblim no Stendes, tubu kvartetam “Magic 4”, Edgaram Vijupam, Justīnei Borozdinai, Katrīnai Borozdinai, Kristīnei Paeglei, Salacgrīvas kultūras namam: Pārslai Dzērvei un Inesei Jerānei. “All Remember nav tikai deviņi cilvēki, mēs esam milzīga komanda, visi kopā ar jums! No Salacgrīvas, Rīgas un Siguldas,” sakot paldies uzsvēra Vitālijs.

Ilga Tiesnese