30. maijs, 2020, Sestdiena

Lolita, Vitolds, Letīcija

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Brīvajam vilnim – 70

10.05.2019 08:39

Brīvajam vilnim – 70

Šogad “Brīvais vilnis” svin savu 70.dzimšanas dienu, svinību ieskaņas pasākums notika februārī, Rīgā Latvijas Universitātes (LU) Akadēmiskās bibliotēkas telpās, pulcējoties Latvijā akreditēto ārvalstu vēstniekiem, akadēmisko aprindu un bibliokuģa Krišjānis Valdemārs atbalstītāju pārstāvjiem.

30.aprīlī, dzimšanas dienas svinības notika Salacgrīvā, akciju sabiedrības “Brīvais vilnis” kādreizējās ēdnīcas telpās, kurās piedalījās uzņēmuma vadība, darbinieki un viesi.

Zvejnieku kolhozs Brīvais vilnis dibināts 1949. gada 26. aprīlī. Pārmaiņu vējos gan tik daudz izmaiņu piedzīvots, nav vairs ne kolhoza, ne savas flotes, bet Brīvā viļņa vārds ir.

Svinību vadītājs Gints Šīmanis, klātesošajiem, atgādināja “šodien mēs esam šeit, uzņēmuma septiņdesmitgadē. “Brīvajam vilnim” ir bijuši visādi laiki: Šlisera, Bergmaņa, Cīruļa, Krūmiņa un Lāmes laiki un Dievs vien zina vēl kādi laiki…. Bet mēs esam priecīgi un gandarīti, ka šobrīd “Brīvais vilnis” ir un strādā un valdes priekšsēdētājs ir Arnolds Babris.”

Uzņēmuma vadītājs Arnolds Babris sacīja “Ir patīkami svinēt 70 gadu jubileju. Visādi ir gājis, iepriekšējie četri gadi bija grūti, bet šis gads izskatās cerīgāks. Es no savas puses darīšu visu, lai jums būtu darbs, lai uzņēmums attīstītos un plauktu, lai tāpat kā līdz šim, mēs būtu labākie un kvalitatīvākie ražotāji un lai mums būtu noieta tirgi. Man ir patīkami strādāt kopā ar jums.”

Brīvo vilni dzimšanas dienā sveica arī Salacgrīvas novada domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs. “70 gadi tas nav maz”, uzsvēra pašvaldības vadītājs, “mēs sakām Brīvais vilnis ir Salacgrīva un Salacgrīva ir Brīvais vilnis, jo dažādos pārmaiņu laikos mēs esam kopā. Daudz mūsu pilsētā ir Brīvā viļņa radīts un būvēts un paldies par to. Esmu atnesis jums simbolisku dāvanu - Salacgrīvas novada karogu, kas apvieno visu mūsu novadu, karogu mēs dāvinām tiem, kuri ir bijuši un ir ļoti nozīmīgi novada un pilsētas cēlāji. Jūs esat tā cienīgi! Mums ir prieks, ka Brīvais vilnis ir un turpmāk būs!”

Kopā ar Brīvā viļņa vadību un darbiniekiem bija arī Lielsalacas evaņģēliski luteriskās baznīcas mācītājs Andris Vilemsons. “Baznīcā, svētdienas dievkalpojumos, mēs aizlūdzam par novada uzņēmumiem, arī “Brīvo vilni”. Es domāju, ka Brīvais vilnis nav tikai uzņēmums un lielākais darba devējs novadā, tās nav tikai darba vietas un algas, tas ir kas vairāk. Tā ir atpazīstamība, simbols, tās ir tradīcijas, tas ir daudzu cilvēku un viņu ģimeņu dzīves un arī atmiņas. Lai Dievs svētī un jums izdodas un sanāk un, lai “Brīvais vilnis” būtu un pastāvētu cauri paaudzēm un dažādiem laikiem,” sacīja mācītājs. 

Pēc kopīgi nodziedātās Brīvā viļņa himnas laiks muzikālam sveicienam, par kuru bija parūpējies a/s “Brīvais vilnis” izpilddirektors Māris Trankalis un dziedātāja Beāte Meldere.

Ilga Tiesnese