23. jūlijs, 2024, Otrdiena

Magda, Magone, Mērija, Magdalēna

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

2016.gada projektu rezultātu izvērtēšana

01.02.2017 11:45

26.janvārī Jaunatnes iniciatīvu centrā “Bāka” notika Salacgrīvas novada domes projektu konkursa “Iedzīvotāji veido savu vidi” 2015. un 2016.gada rezultātu izvērtēšanas pasākums.

Projektu konkurss "Iedzīvotāji veido savu vidi" turpina Nīderlandes biedrības Koninklijke Nederlandsche Heidemaatschappij aizsāktā konkursa “Sabiedrība ar dvēseli” ideju, Salacgrīvas novada dome organizē to jau trešo gadu.

No budžeta līdzekļiem konkursam tiek piešķirti 5000 Eiro, un tā mērķis ir uzlabot dzīves kvalitāti Salacgrīvas novadā, veicinot novada iedzīvotāju privātu iniciatīvu, kā arī līdzdalību tās īstenošanā. Maksimālā summa, kas var tikt piešķirta projektam ir 1000 EUR. Iesniegt projektus varēs sabiedriskas organizācijas un nereģistrētas iedzīvotāju grupas, kas apvieno vismaz 7 cilvēkus.

Šajā tikšanās reizē savus izdarītos darbus prezentēja 2015. un 2016.gadu projektu īstenotāji.

Projektu realizētājus uzrunāja novada domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs “mēs esam saglabājuši labu tradīciju, šis ir veids kā daudzdzīvokļu māju iedzīvotājus, biedrības un iedzīvotāju grupas iesaistīt savas apkārtējās vides apstākļu uzlabošanā. Projektu konkursā neatbalstām pašvaldības iestāžu un struktūrvienību iesniegtos projektus. Piešķirtais finansējums nevar atrisināt globālas problēmas, tas ir pirmais idejas atbalsts un mudinājums kopīgam darbam. Visi kopā mēs varam izdarīt labāk, skaistāk un vairāk, iedzīvotāji veido savu vidi.”

Savukārt projektu koordinatore Solvita Kukanovska uzsvēra, ka konkursantiem šodien ir iespēja redzēt citu realizētos projektus un uzzināt ko dara kaimiņu ciemā.

2015.gadā atbalstīja 8, bet īstenoti bija 7 projekti, 2016.gadā finansējumu piešķīra 11 projektiem – Ainažos, iedzīvotāju grupas Kr. Barona iela 12  - Zaļais pagalms,  un biedrības “Ainaži – 93” -  Nojumes jumtiņš, Kuivižos biedrības “Atlantijas 1a - Sakopsim savu vidi;  Salacgrīvā biedrības “Viļņu 357” -  Viļņu 3,5,7, teritorijas labiekārtošana, Biedrības „SMS” - „Mēs par sakārtotu skatu”, Salacgrīvas novada ģimeņu biedrības -  “Laikapstākļi mums nekaitēs,” Iedzīvotāju grupas „ Vidzemes iela 5 biedrības iedzīvotāji”  - Vidzemes iela 5 biedrības iedzīvotāji, Dzīks „Vidzemes nams 7” - Vidzemes nama 7 pagalma sakārtošana, Salacas pagastā  biedrības „Salaca 2015” - Atpūtas vieta pie Salacas, Korģenē Iedzīvotāju grupas “Aktīvie 10. Un 11.mājas iedzīvotāji - “Bērnu rotaļu laukuma labiekārtošana”, un Liepupē Iedzīvotāju grupas “Sniedžu māja” - Sniedžu bruģis 2016.

Projektu realizētāji labprāt stāstīja par padarīto, biedrības “Ainaži – 93” pārstāve Līga Liepiņa vispirms sacīja paldies Salacgrīvas novada domei par šādiem projektiem un atbalstu “jau otro gadu piedalījāmies konkursā un par piešķirtajiem līdzekļiem labiekārtojam mājas apkārtni. 2015.gadā sakārtojām mājas pagalmu, tagad nojumei uzlikām jaunu jumtu. Darbos iesaistījās mājas iedzīvotāji, piesaistījām tehniku, tagad mums ir ļoti skaists stāvlaukums, puķu dobe un vieta kur pulcēties un svinēt svētkus!”

Biedrības “Viļņu 357” pagalma labiekārtošanas projektu prezentēja Kristaps Soms - Tiesnesis. Realizējot projektu uzstādīts soliņš, pie trijām mājām iestādīti košumkrūmi. “Vēlējāmies padarīt pagalmu apdzīvotāku, zaļāku” bilda Kristaps. Viņš dalījās arī nākotnes plānos -  sakārtot savu laiku nokalpojušu bērnu rotaļu laukumu. To varētu īstenot vienojoties ar kaimiņu mājas iedzīvotājiem.

Savukārt daudzdzīvokļu mājas Vidzemes 7 iedzīvotāji pateicoties projektam ir sakārtojuši mājas priekšpagalmu. Biedrības pārstāve Arta Līsmane pastāstīja “vēlējāmies sakārtot pagalmu un mums tas izdevās. Paveicās, ka tieši šajā laikā notika Valmieras ielas rekonstrukcijas darbi, piesaistījām firmu ACB, viņi mums palīdzēja ar tehniku, ar greideriem un ceļa ruļļiem tika paveikts liels darbs, mums atlika pielīdzināt un nogrābt maliņas.”

Par projektu “Atpūtas vietas sakārtošana pie Salacas upes” stāstīja biedrības “Salaca 2015” vadītājs Imants Dambis. “Šo atpūtas vietu ļoti iecienījuši laivotāji, kājām gājēji, makšķernieki un riteņbraucēji,” stāstīja Imants, “katru gadu šo atpūtas vietu mēs pašu spēkiem pilnveidojam, gribas, lai būtu skaisti. Zinu ka šādas atpūtas vietas pie Salacas nav. Taisīju solus no sudrabapses un galdu no granīta akmens. Atpūtas vieta ir iekārtota, tagad jādomā par lapeni.”

Gunita Bisniece no Korģenes ciema stāstīja un rādīja fotogrāfijas par realizēto projektu  “Bērnu rotaļu laukuma labiekārtošana” pie daudzdzīvokļu mājām. Viņa pastāstīja “mūsu mājas pagalmā pulcējas daudz bērnu, viņiem nav kur rotaļāties. Izdomāju ka varētu viņiem uztaisīt smilšu kasti un mājiņu kur dzīvoties. Par piešķirto finansējumu sanāca šūpoles un jauna smilšu kaste, kuru bērni paši krāsoja.”

Valdis Dārznieks Sniedžu mājas iedzīvotāju grupas Liepupē atklāja, ka piešķirtais finansējums bija labs atbalsts sen iecerētājam “doma ko darīt bija jau vairākus gadus, krājām naudu, tad uzrakstījām projektu guvām atbalstu, bija jāsāk darīt. Par projekta līdzekļiem iegādājāmies bruģi, pašu nauda atlika citiem darbiem. Salikām kanalizācijas caurules, lai aizvadītu lietus ūdeņus, nomainījām pagraba logus, atjaunojām un nokrāsojām pamatus, nozāģējām mājai tuvu esošos kokus un uzlikām bruģi, katrs strādāja cik varēja, pārsvarā brīvdienās. Tagad ir prieks – pagrabs sauss, apkārtne skaista, sausām kājām varam aiziet pie kaimiņiem, paldies. Plāni uz priekšu arī ir jau izdomāti. Paldies par palīdzību tas bija liels atspaids. “

Savu 2015.gada projektu “Putnu draugi” prezentēja Sandis Birkenbergs no biedrības “Marmots”.  “Mēs esam par dabu, ap dabu un dabā”, viņš uzsvēra “mūsu projekta mērķis bija, piesaistot jaunatni dabai,  iegādāties, izgatavot un uzstādīt piekrastes kāpu zonā 35 putnu būrīšus dobumperētājiem.  Paldies atsaucīgajiem Ainažu Jūrskolas un Ugunsdzēsības muzejos un Jaunatnes iniciatīvas centrā. Kad, kā, uz kuru pusi likt būrīšus sazinājāmies ar Latvijas ornitologu biedrību un pēc viņu ieteikuma veicam būrīšu apsekošanu. Ceram šo projektu turpināt un paplašināt, varbūt sarīkosim Putnu dienas.”

Runājot par 2017.gadu, projektu koordinatore Solvita Kukanovska informēja, ka šī gada  projektu konkursa “Iedzīvotāji veido savu vidi” nolikums ir apstiprināts un finansējums 5000 euro ir piešķirts (vienam projektam līdz 1000euro). Projektu iesniegšana būs no 27.marta līdz 27.aprīlim.

Ilga Tiesnese

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031