23. februāris, 2024, Piektdiena

Haralds, Almants

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Noslēgusies konkursa "Iedzīvotāji veido savu vidi 2015" projektu ieviešana.

15.oktobrī konkursa “Iedzīvotāji veido savu vidi 2015” vērtēšanas komisija dabā apskatīja projektu ietvaros paveikto, vērtējot vai paveikts viss, kam līdzekļi tika iedalīti. Projektu konkursa ideja pārņemta no Nīderlandes biedrības, tikai šogad to pilnā apmērā finansēja Salacgrīvas novada dome.

Projektu konkursa ietvaros līdzekļi tika piešķirti 8 projektu realizācijai. Tika sakārtoti un labiekārtoti pavisam 5 daudzdzīvokļu namu pagalmi – 2 Ainažos un 3 Salacgrīvā.

Biedrība “Ainaži 93”, projekta vadītāja Līga Liepiņa, labiekārtoja savu pagalmu Kr.Valdemāra ielā 93, sakārtojot automašīnu stāvlaukumu, iestādot kociņus ap to, uzstādot soliņus un smilšu kasti. (Piešķirtais finansējums 1000 EUR)

Biedrība “Zaļā māja”, vadītāja Daiga Tomsone, Kr.Barona 3.nama pagalmā atjaunoja nojumi, kas mājas iedzīvotājiem kalpo gan kā veļas žāvētava, gan kā vieta, kur bērniem un jauniešiem pavadīt brīvo laiku, ja ārā līņā, gan kā mājas iedzīvotāju kopīgo svētku svinēšanas vieta. (Piešķirtais finansējums 600 EUR)

Biedrība “Cālīši un vistiņas”, projekta vadītāja Mārīte Meļķe, Salacgrīvā, Videzemes ielā 5 uzstādīja bērnu aktivitāšu konstrukciju, kas ietver slidkalniņu un šūpoles, smilšu kasti ar vāku, kā arī demontēja vecās, nokalpojušās šūpoles un smilšu kasti. (Piešķirtais finansējums 700 EUR)

Biedrība “SMS”, vadītāja Inta Cirša, Tīruma ielā 8 uzstādīja smilšukasti un soliņu, sagatavoja augsni dzīvžoga izveidošanai, pašu augu iegāde paliek biedrības ziņā, daļa dzīvžoga bija iestādīta jau šajā vasarā, bet daļa paliek nākamai vasarai. (Piešķirtais finansējums 300 EUR)

Projekta grupa “Smilšu ielas 26 iedzīvotāji”, vadītāja Liāna Smalkā, savas mājas pagalmā uzstādīja bērnu aktivitāšu konstrukciju ar slidkalniņu un šūpolēm. (Piešķirtais finansējums 600 EUR)

“Jāņa Lapsas piemiņas biedrība”, vadītājs Gints Šīmanis, iekārtoja piemiņas ekspozīciju Latvijā pazīstamam varkalim, tautas daiļamata meistaram Jānim Vismanim Kuivižu “Mazviļņos, kur meistars dzīvojis. Tādējādi mūsu novadā tika radīts jauns tūristu apskates objekts, kuru iepriekš piesakoties, iespējams apmeklēt lielākām un mazākām tūristu grupām. Informācija par to iekļauta Tūristu informācijas centra datu bāzē, ieinteresējušās arī Rīgas aģentūras. (Piešķirtais finansējums 400 EUR)

Biedrība “Marmots”, vadītājs Sandis Birkenbergs, projekta ietvaros izgatavoja 35 mājiņas- būrīšus spārnainajiem draugiem un uzstādīja tās Salacgrīvā, Ainažos un apkārtnē. Būrīšu izgatavošanā tika iesaistīti Jaunatnes iniciatīvu centra “Bāka” jaunieši. Katra būrīša atrašanās vieta ir fiksēta gan fotogrāfijās, gan aprakstīta, šī informācija iesniegta arī ornitologu biedrībai. Pavasarī būrīši tiks apsekoti un fiksēta informācija par to, vai tie tiek apdzīvoti un kas tos apdzīvo. (Piešķirtais finansējums 400 EUR)

Pavasarī, izvērtējot projektus, līdzekļi (1000 EUR) tika piešķirti arī “Svētciema attīstības biedrības” iesniegtajam projektam “Mainīsimies”, bet vasaras nogalē domē tika saņemts biedrības iesniegums, ka radušies neparedzēti apstākļi, kas neļauj projektu īstenot piešķirtā finansējuma ietvaros.

Projektu koordinatore Solvita Kukanovska

   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829