23. jūlijs, 2024, Otrdiena

Magda, Magone, Mērija, Magdalēna

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Iedzīvotāji veido savu vidi

17.10.2018 12:49

Septembra beigas bija termiņš, kad noslēdzas Salacgrīvas novada domes projektu konkursa “Iedzīvotāji veido savu vidi 2018” ietvaros atbalstīto projektu realizācija. 16.oktobrī konkursa komisija šādā sastāvā: Domes deputātes Lija Jokste un Aija Kirhenšteine, domes deputāts, Zvejnieku parka pārvaldnieks Kristaps Močāns un projektu koordinatore Solvita Kukanovska apbraukāja projektu realizācijas vietas, lai pārliecinātos, ka viss izdevies kā iecerēts.

2018.gada projektu konkursa ietvaros tika atbalstīti un arī realizēti 7 projekti:
“Mīlestības paviljons” Salacgrīvas pilskalnā, kas ar svinīgu pasākumu un lentas griešanu tika atklāts jau 22.septembrī, to veidoja iedzīvotāju grupa “Paviljona veidotāji”, projekta vadītāja Agnese Kalniņa. Paviljons iecerēts un izdevies kā jauns tūrisma, svinību un apskates objekts Salacgrīvas pilsētai. (Domes finansējums projektam 982,18 EUR)
Septītās dienas Adventistu Salacas draudze par projekta līdzekļiem sagatavoja pamatni bruģa ieklāšanai pie draudzes ēkas ieejas un ieklāja to. Projekta vadītāja mācītāja Dagnija Lapa. (Domes finansējums projektam 1000,00 EUR).
Projekta “Savam namam-savai pilsētai” ietvaros atjaunoti un uzlaboti apstādījumi pie doktorāta ēkas Vidzemes ielā 4, projekta vadītāja Ārija Mikša. (Domes finansējums projektam 201,05 EUR).
Iedzīvotāju grupa “Sprīdīšu atbalstītāji”, projekta vadītājs Viktors Berdaškēvičs realizējot projektu ierīkoja atpūtas vietu – nojumi pie veco ļaužu mītnes “Sprīdīši”, lai iestādes klienti vasarā var atpūsties un darboties ārā. Ziemā tā kalpos kā veļas žāvētava. (Domes finansējums projektam 978,75 EUR).
Biedrība “Mēs Korģenei” projekta “Korģenes sabiedriskā centra piegulošās teritorijas labiekārtošana” ietvaros iegādājās materiālus no kā tika izgatavoti galdi kopā ar soliem, kas izmantojami Korģenē organizēto pasākumu laikā, projekta vadītāja Dace Cīrule. (Domes finansējums projektam 600,00 EUR).
Liepupes pagasta iedzīvotāju grupa, projekta vadītāja Daniela Dzjamko, projekta “Sēj un stādi” ietvaros iegādājās krūmu – fizokarpu, stādus, lai pie daudzdzīvokļu mājas “Kristiņi” izveidotu dzīvžogu, kas norobežo mājas pagalmu no ceļa un mazina putekļus. (Domes finansējums projektam 179,30 EUR).
Iedzīvotāju grupa “Melbāržu sportisti”, projekta vadītājs Māris Rozītis, izveidoja publiski pieejamu sporta laukumu kolhoza skābbarības bedres vietā, tā sakopjot degradētu teritoriju. Laukums atbrīvots no akmeņu kaudzēm un betona gabaliem, uz asfaltētā laukuma izvietots basketbola grozs un vingrošanas stieņi, iekrāsotas laukuma līnijas, ap laukumu iestādīti dekoratīvie kokaugi. (Domes finansējums projektam 750,00 EUR).

Līdzekļi sporta laukuma ierīkošanai gan tika piešķirti vēlāk, jo sākotnēji tika atbalstīts pareizticīgo draudzes iesniegtais projekts, kas paredzēja baznīcas centrālo kāpņu rekonstrukciju. Veicot detalizētāku darbu izmaksu aprēķinu, izrādījās, ka kopējās darbu izmaksas ir pārāk lielas šādam projektam un draudze no projekta realizācijas atteicās.

Salacgrīvas novada domes
projektu koordinatore Solvita Kukanovska

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031