28. septembris, 2022, Trešdiena

Sergejs, Svetlana, Lana

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Lauku atbalsta dienests 10.maijā uzsāk iesniegumu pieņemšanu dīzeļdegvielas atbrīvojumam no akcīzes nodokļa

10.05.2011 08:50

Lauku atbalsta dienests (LAD) informē, ka lauksaimniecības produkcijas ražotāji no 2011.gada 10.maija līdz 1.jūnijam var pieteikties dīzeļdegvielai, kurai piemēro <http://www.lad.gov.lv/lv/akcizes-degviela/> akcīzes nodokļa atbrīvojumu. 2011./2012.saimnieciskajā gadā no akcīzes nodokļa ir atbrīvota dīzeļdegviela, kuru izmanto lauksaimniecības produkcijas ražošanai, lauksaimniecības zemes vai tādas meža vai purva zemes apstrādei, kur kultivē dzērvenes vai mellenes, kā arī zemes apstrādei zem zivju dīķiem.

Atbrīvojumu dīzeļdegvielai no akcīzes nodokļa ir tiesīgs saņemt lauksaimniecības produkcijas ražotājs par Eiropas Savienības (ES) tiešo maksājumu atbalstam deklarēto un apstiprināto hektāru skaitu. Atbrīvojumu no akcīzes nodokļa var saņemt arī par zemes platības apstrādi zem zivju dīķiem, kur audzē zivis vismaz 20 ha platībā.

Papildus iepriekš teiktajam jāņem vērā, ka ieņēmumiem no lauksaimnieciskās ražošanas vai akvakultūras produkcijas ražošanas par katru kārtējā gada atbalstam deklarēto un apstiprināto ha vai pieteikto zemes ha zem zivju dīķiem jābūt vismaz 200 latu, neieskaitot saņemto valsts un ES atbalstu.

Ja kopējie ieņēmumi no lauksaimnieciskās ražošanas vai akvakultūras produkcijas ražošanas nesasniedz iepriekš minētos 200 latus, atbrīvojumu no akcīzes nodokļa aprēķina par zemes platību, kur ieņēmumi ir vismaz 200 latu no ha.

Noteiktajos minimālajos ieņēmumos iekļauj arī 2010.gadā saņemtos ES maksājumus par „Agrovide” apakšpasākumiem, izņemot apakšpasākumu „Lauksaimniecības dzīvnieku ģenētisko resursu saglabāšana”.

Atbrīvojumu dīzeļdegvielai no akcīzes nodokļa par pastāvīgo pļavu un ganību vai aramzemē sēto ilggadīgo zālāju apstrādāšanu ir tiesīgs saņemt lauksaimniecības produkcijas ražotājs, kas reģistrējies Lauksaimniecības datu centrā kā dzīvnieku barības primārais ražotājs.

Parakstītu iesniegumu var iesniegt personīgi LAD reģionālajā lauksaimniecības pārvaldē vai centrālajā aparātā, kā arī sūtīt pa pastu, vai
iesniegt elektroniski <http://www.lad.gov.lv/../lv/elektroniska-pieteiksanas-sistema/> .

Aicinām pieteikties dīzeļdegvielas atbrīvojumam no akcīzes nodokļa LAD elektroniskajā pieteikšanās sistēmā <https://eps.lad.gov.lv/login>  (EPS), kur ikdienu varēs iegūt informāciju par izlietotās degvielas daudzumu un atlikumu.

 

   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930