08. decembris, 2022, Ceturtdiena

Gunārs, Vladimirs, Gunis

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Salacgrīvā Jauniešu konsultatīvajai padomei jauns sastāvs

27.11.2012 09:15

Uz Salacgrīvas novada Jauniešu konsultatīvās padomes (SNJKP) sēdi svētdien pulcējās neierasti liels skaits interesentu. Tuvojoties gada izskaņas svētkiem, aktuālo jautājumu skaits palielinājies, turklāt šajā reizē notika jaunās padomes vēlēšanas. Tajā tika ievēlēti jauni Salacgrīvas, Ainažu un Liepupes pārstāvji, padomes līdzšinējo priekšsēdētāju Elviju Veidi aizstāja Sabīne Čekaļina, kura līdz šim pildīja sekretāres pienākumus.

1snjkp.jpg

Pēc noteikumiem SNJKP sastāvā jābūt pa 2 jauniešiem no Ainažiem un Liepupes, 3 – no Salacgrīvas. Par Ainažu pārstāvjiem bez konkurences kļuva Sabīne Čekaļina un Ilze Jēkabsone, Liepupi pārstāvēs Uģis Ozols un Samanta Vikmane. Spraigāk risinājās Salacgrīvas pārstāvju izvēle, jo vēlmi un gatavību par tādiem kļūt izrādīja 11 no klātesošajiem. Vajadzēja balsot. Vispirms katrs iepazīstināja ar sevi, pastāstot, kāpēc tieši viņš būtu piemērotākais, kā arī pauda, ko padomes un novada jauniešu labā gatavs darīt. Pēc uzstāšanās par Salacgrīvas pārstāvjiem tika iebalsoti Kaspars Neimanis, Nadīna Paegle un Kristīne Rozmiaņeca. Vēlāk gan tika atgādināts, ka šie ir oficiālie padomes pārstāvji, bet ne mazāk svarīgi ir arī citi jaunieši, kuri piedalās padomes aktivitātēs. To darīt aicināts ikviens novada jaunietis vecumā no 13 līdz 25 gadiem. Līdz ar kandidātu noskaidrošanu atlika svarīgākais – nominēt un apstiprināt 3 nepieciešamos posteņus. Par padomes priekšsēdētāju ar lielu balsu pārsvaru ievēlēja S. Čekaļinu. Viņu kā atbilstošāko kandidātu šim postenim jau pirms tam minēja vairāki padomes iepriekšējā sastāva pārstāvji un aktīvisti, jo viņa ir vienīgā ar iepriekšēju pieredzi SNJKP darbībā. Par priekšsēdētājas vietnieku kļuva K. Neimanis. Padomes sekretāra pienākumus brīvprātīgi uzņēmās S. Vikmane. Padomē nepieciešamā domes deputātu pārstāvja pienākumus turpinās pildīt Gints Šmits, tajā darbosies arī jaunatnes lietu speciāliste Liene Eglīte un izglītības speciāliste Antra Paegle.

Klātesošie apsprieda arī citas aktualitātes. Jau vairākus gadus SNJKP rīko labdarības akciju, kuras organizēšanai jaunieši izteica gatavību arī šogad. Vēl sēdē tika runāts par nometnes Go global, go green rīkošanu. Tā guvusi atbalstu gan aptaujā vidusskolas skolēnu vidū, gan novada Uzņēmēju konsultatīvajā padomē. Nākamās sēdes padomei notiks domē vai arī kultūras namā, jo līdzšinējā tikšanās vieta Dienas centrs bērniem šobrīd tiek rekonstruēta. Tur maija beigās paredzēts atklāt multifunkcionālu jaunatnes iniciatīvu centru, kur būs arī SNJKP turpmākā sanākšanas vieta.

Jāņa SEGLIŅA
teksts un foto

   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031