08. decembris, 2022, Ceturtdiena

Gunārs, Vladimirs, Gunis

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Salacgrīvā atklāts Jauniešu iniciatīvas centrs

20.06.2013 05:34

Maija pēdējā dienā, kad saulīte sildīja īsti vasarīgi, Salacgrīvā saviem viesiem un pirmajiem apmeklētājiem durvis vēra nupat tapušais jauniešu iniciatīvas centrs „Bāka”. Centra izveide tiek finansēta no Latvijas un Šveices sadarbības programmas „Atbalsts jaunatnes iniciatīvu attīstībai attālos vai mazattīstītos reģionos” līdzekļiem, kā arī Salacgrīvas novada Domes līdzfinansējuma. Projekta kopējās izmaksas ir 202196.50 LVL. Projekta realizācija notiek no 2011.gada 1.jūnija līdz 2013.gada 31.maijam. Latvijas un Šveices sadarbības programmas „Atbalsts jaunatnes iniciatīvu attīstībai attālos vai mazattīstītos reģionos” projekta īstenotājs ir valsts aģentūra „Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra”. Centra būvniecības darbus veica vietējā būvfirma „Kopturis A’’.

bildes 456.jpg

Jauniešu centra atklāšanas pasākumā pulcējās tie, kas palīdzējuši tapt šim centram un tie, kas būs centra apmeklētāji. Jauniešu iniciatīvas centra nosaukums ir Bāka tā simbolizē centra darbības ideju būt par gaismu jauniešiem sava ceļa meklējumos. 

Vēl pirms svinīgās lentas griešanas Salacgrīvas novada domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs sacīja „šis centrs nav mūsu, pieaugušo radīts – te ir realizējušās jauniešu idejas un ieceres un tas ir pats vērtīgākais. es ļoti vēlētos, lai tiktu mainīts likums un jaunietis Latvijā skaitītos līdz 45 gadiem, tad arī es droši varētu apmeklēt šī centra nodarbības. ” 

Centra vadītāja Liene Eglīte savukārt uzsvēra „šī diena ir iekrāsota citādās krāsās, lai pierādītu, ka sapņiem ir lemts piepildīties. Sapņi ir sava veida vēlēšanās un katram no mums ir viens vai vairāki sapņi. Ja viens sapnis, viens mērķis ir vairākiem cilvēkiem sapņi kļūst par īstenību. To mēs šodien redzam. Iesākumā bija tikai ideja, kuru laika gaitā apaudzējām, papildinājām un pilnveidojām. 2009.gadā Salacgrīvas pilsētas ar lauku teritoriju dome pieņēma lēmumu piedalīties Latvijas un Šveices sadarbības programmā, piesaistot līdzekļus centra izveidei. Tā paša gada septembrī mēs saņēmām vēstuli no Izglītības un zinātnes ministrijas kad esam to 17 pašvaldību skaitā, kuros taps centrs jauniešiem. Savukārt tieši pirms diviem gadiem 2011.gada 1.maijā tika parakstīts līgums ar Jaunatnes starptautisko programmu aģentūru par projekta īstenošanu un, šodien, pēc pieciem gadiem, mēs esam tā brīža priekšā, kad centrs vērs durvis pirmajiem apmeklētājiem. Daudz plašākās, košākās, skaistākās telpās, es ļoti ceru un ticu, ka šīs telpas piepildīsies ar radošām domām, neizsīkstošām idejām un šī būs vieta jauniešu iniciatīvu attīstīšanai, kā arī lietderīgai brīvā laika pavadīšanai. Sapņi rada īstenību, lai par īstenību top arī šajā iniciatīvas centrā izsapņotās jauniešu idejas. Un piepildīties būs lemts kādam nākamajam sapnim.” 

Jauniešu iniciatīvas centra atklāšanas lentu pārgrieza Šveices Konfederācijas vēstniecības Latvijas Republikā Šveices ieguldījumu Latvijā, Igaunijā un Lietuvā biroja programmas vadītāja Olita Bērziņa, būvfirmas Kopturis A projektu vadītājs Jāni Brunzets un JIC vadītāja Liene Eglīte, savā vietā novada priekšsēdētājs lentu griezt pilnvaroja Rihardu Paegli. Pārgriežot lentu droši varam teikt vēl viens liels projekts ir realizējies. 

 Pirms spert soli pār slieksnim un iepazīties ar jaunajām telpām, centra darbinieki aicināja iedomāties vēlēšanos – tā noteikti piepildīšoties. 

Trešā stāva zālē muzikālu sveicienu jaunatklātajam centram un tā kuplajam viesu pulkam – radiem, draugiem, kolēģiem, tuviem un tāliem ciemiņiem, sponsoriem un atbalstītājiem veltīja grupas All Remember puiši. 

Ir patīkami aplūkot jaunas, gaišas telpas, bet vēl patīkamāk ir kad tās piepildās ar cilvēku sarunām, smiekliem un dziesmām. 

Šveices Konfederācijas vēstniecības Latvijas Republikā Šveices ieguldījumu Latvijā, Igaunijā un Lietuvā biroja programmas vadītāja Olita Bērziņa, bija sagatavojusi garu runu, bet šajā reizē pastāstīja, ka Šveice Latvijā finansē 11 projektus, no kuriem nedaudz vairāk kā puse – 6 ir saistīti ar jauniešiem. Salacgrīvas novadā realizēti trīs šīs programmas projekti - ugunsdrošības projekts vidusskolās, konkurss Uguns pavēlnieks, kurā Salacgrīvas vidusskolas komanda 186 komandu sacensībā izcīnīja pirmo vietu un jau augustā dosies uz Šveici ekskursijā, un šis jauniešu iniciatīvas centra būvniecības projekts. Viņa uzsvēra „šodien jums jāsaka paldies ne tikai Šveices valdībai, bet arī pašvaldībai, jo ļoti lielas projekta izmaksas sedza tieši pašvaldība.” 

Izglītības un zinātnes ministrijas sporta un jaunatnes departamenta vadītāja Diāna Sīmansone uzteica Salacgrīvas novadu kā vienu no retajiem jauniešiem draudzīgajiem. „Man prieks, kad piedalos tādā aizraujošā pasākumā, kad dzimst kas jauns un ļoti skaists. Izglītības un zinātnes ministrijas un tieši sporta un jaunatnes departamenta vārdā sveicu jūs”, viņa sacīja „Salacgrīvas novadam šīs notikums nozīmē ļoti daudz, ne tikai jauniešiem, bet darbam ar jauniešiem kopumā, jo šis centrs būs atbildīgā institūcija novada jaunatnes politikas koordinēšanā, dos iespējas jaunatnei izglītoties, lietderīgi pavadīt brīvo laiku, kopā pulcēs dažādus jauniešus. Salacgrīvas novads ir viens no retajiem jauniešiem draudzīgajiem novadiem, kurā ir izstrādāta un apstiprināta jaunatnes politikas programma, darbojas jauniešu konsultatīvā padome, ir jaunatnes lietu speciālists. Un ja mēs atveram novada mājas lapu ir īpaša sadaļa jauniešiem, kurā katrs var atrast sev noderīgu informāciju. Šis centrs būs kā ietekmes līdzeklis ne tikai, lai jauniešus šeit piesaistītu, bet viņi arī vēlētos atgriezties un darboties šeit.” 

Arī jauniešu konsultatīvās padomes pārstāvji - Sabīne Čekaļina un Kaspars Neimanis sveica jauniešu iniciatīvas centru tā atvēršanas svētkos „mēs esam ļoti priecīgi, ka mums ir šāds centrs, to ir radījuši paši jaunieši, ieliekot tajā savus sapņus, iztēli un izdomu, veidojot visiem pievilcīgu vidi un kvalitatīvas atpūtas iespējas. Mēs ceram, ka jauniešiem šī būs vieta, kurā viņi vēlēsies atgriezties!”

Sveicēju vidū bija sociālā dienesta, bāriņtiesas, muzeja, bibliotēkas, kultūras nama, finanšu nodaļas, kārtības nodaļas, pārvaldes darbinieki un veikala Līvima pārstāvji. Izpilddirektora vietnieks tehniskajos jautājumos Aivars Krūmiņš ļoti zīmīgus Vinnija Pūka vārdus „Mēs cēlām, cēlām un uzcēlām!” 

Kad izskanējuši apsveikumi un saņemtas dāvanas pateicības par ieguldīto darbu Jaunatnes iniciatīvas centra tapšanā pasniedza centra vadītāja Liene Eglīte. Viņa pasniedzot pateicības rāmītī ieliktu puzles gabaliņu sacīja „centrs tapis kā puzle – katrs ir ielicis savu darbu, enerģiju, lai taptu šis gaišais, plašais un jaunais centrs.” 

Pēc apsveikuma un pateicības runām ikviens svētku dalībnieks varēja pacienāties ar sarūpēto cienastu, pielikt savu roku pie Kristapa Auzenberga gleznas tapšanas, informācijas telpā atstāt savu vēlējumu jauniešu centram Bāka un nofotografēties Kārļa Miksona salonā. 

Atliek vēlēt, lai Jauniešu iniciatīvas centrā „Bāka” nepietrūkst ideju, jaunrades un iniciatīvas darīt lielus un mazus darbus!

Ilga Tiesnese

Vairāk bildes skatīt galerijā

   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031