17. jūlijs, 2024, Trešdiena

Aleksejs, Aleksis

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

AKTIVITĀTES MARTĀ

09.04.2014 06:49

Pāršķirot kalendārā jaunu mēnesi - aprīli, BĀKAI radās jautājums „Kur pazuda marts?”. Pārskatot iepriekšējā mēneša aktivitātes, esam sapratuši – jo vairāk tiek darīts, jo ātrāk skrien laiks. Par to, kāpēc BĀKĀ marta mēnesis paskrēja nemanot, varēsi uzzināt, izlasot šo rakstu.

Lielās Talkas konkurss „Tīra Baltijas jūra sākas Tavā vannas istabā!”. 

Salacgrīvas novada jaunatnes iniciatīvu centrs „BĀKA” sadarbībā ar Salacgrīvas novada pašvaldību un Dabas izglītības centru „Ziemeļvidzeme” martā uzsāka dalību Lielās Talkas pašvaldību koordinatoru konkursā „Tīra Baltijas jūra sākas tavā vannas istabā!", kura ietvaros tika noorganizētas 5 informatīvi izglītojošās nodarbības visā Salacgrīvas novadā dažādām vecuma grupām, ar mērķi parādīt, kā mūsu ikdienas paradumi un rīcība ietekmē vides tīrību. Papildus izzinošajām un aktīvajām nodarbībām, kuras vadīja Inta Soma, tika izveidots arī divu minūšu īss izglītojošs video ar pamācībām un aicinājumu iedzīvotājiem pievērst uzmanību tam, kādus tīrīšanas un mazgāšanas līdzekļus ikdienā lietojam, lai tiktu mazināts piesārņojums Baltijas jūrā. 

Par Salacgrīvas novada izveidoto video „Tīra Baltijas jūra sākas Tavā vannas istabā!” no 31.marta līdz 13.aprīlim ir iespējams balsot katru dienu Lielās Talkas tīmekļa vietnē www.talkas.lv zem sadaļas Konkursi.

1.jpg

SNJKP vēlēšanas!

19.martā Salacgrīvas novada domē tika apstiprināts Salacgrīvas novada pašvaldības Jaunatnes konsultatīvās padomes jaunais sastāvs, kurā tika ievēlēti 7 Salacgrīvas novada jaunieši: Eglītis Emīls, Jēkabsone Ilze, Melnalksnis Dāvis, Karlsone Karlīna, Rozmiaņeca Kristīne, Stivriņa Marta, Veckalne Lote, un trīs pašvaldības deleģēti pārstāvji – jaunatnes lietu speciāliste Dance Marta, izglītības speciāliste Paegle Antra un domes deputāts Šmits Gints. 

Par padomes priekšsēdētāju vienbalsīgi tika ievēlēta Jēkabsone Ilze, priekšsēdētāja vietnieks jaunajā sasaukumā ir Eglītis Emīls, un protokolētāja funkcijas pildīs Karlsone Karlīna.

SNJKP nolikumā ir veikti grozījumi par padomes sastāvu, kas nosaka, ka padomē darbojas 7 aktīvi Salacgrīvas novada jaunieši vecumā no 13 – 25 gadiem. Padomes pārstāvji turpinās pildīt padomes funkcijas novada mērogā, līdzdarbojoties pašvaldības jaunatnes politikas izstrādē un īstenošanā, iesaistoties projektos un programmās darbā ar jaunatni, piedaloties informācijas izplatīšanā par jauniešu piedāvātajām iespējām, aktīvi līdzdarbojoties pašvaldības organizētajās aktivitātēs, kā arī organizēt pasākumus jauniešiem, iesaistot arī citus jauniešus rīkotajos pasākumos.

Apmācības „Esi mērķtiecīgs”

Nedēļas nogalē no 14. – 16.martam BĀKAS telpās notika Rīgas Skolēnu Domes tradicionālais izbraukuma seminārs "Esi mērķtiecīgs”, kurā piedalījās 23 jaunieši no Rīgas un 3 jaunieši no Salacgrīvas vidusskolas - Eglītis Emīls, Muste Kristaps un Vijupe Liliāna. Semināra laikā jaunieši tika motivēti būt aktīviem un īstenot savas vēlmes, stiprinot viņu kapacitāti un atbildību, realizēt savas ambīcijas, idejas un solījumus, nojaucot tās barjeras, kas viņus attur no iniciatīvām un līdzdarbošanās.

Seminārā, kā neformālās izglītības treneris, piedalījās arī Salacgrīvas vidusskolas informātikas skolotājs Mārcis Majors ar nodarbību „Iesit ritmu!”. Tās laikā ar netradicionālām metodēm un atjautīgu radošumu, jauniešiem sadaloties divās komandās, nepilnu divu stundu laikā bija jāizveido muzikāla performance – sākot ar dziesmas vārdiem līdz pat mūzikas skaņdarbam un sinhronām deju kustībām, kā mūzikas instrumentus izmantojot sadzīvē un būvniecībā izmantojamus priekšmetus.

2.jpg

Jaunieši ar Mārča uzdoto uzdevumu tika galā ļoti veiksmīgi, vienlaicīgi iegūstot pozitīvu pieredzi, kā neapjukt un reaģēt neparedzētā situācijā, darboties komandā, atraisot savu iekšējo potenciālu, liekot lietā savas zināšanas un apgūstot arī jaunas iemaņas. Nodarbība „Iesit ritmu!” parādīja to, ka nekas nav neiespējams. Ja mērķis sākumā šķiet nereāls, laužot stereotipus un uz ikdienišķām lietām, paskatoties no cita skatupunkta, ir iespējams sasniegt labus rezultātus. 

3.jpg

Arī mūsu jaunieši, apmeklējot Rīgas semināru „Esi mērķtiecīgs!”, ieguva nebijušu pieredzi 3 dienu garumā, un arī citiem jauniešiem iesaka nebaidīties apmeklēt apmācības, kuras paplašina redzesloku un izkristalizē daudzas sajūtas.

4.jpg

Anžela – Itālija

BĀKĀ 21.martā, 18:00 turpinājās pasākuma cikls „Dzerot tēju, apceļo pasauli!”, kura laikā kopā ar jaunieti Anželu Titovu iepazinām saulaino Itālijas valsti. Rīgas Stradiņa universitātes studente Anžela Itālijā iemīlējās jau no pirmā acu skatiena 2006. gadā, kad apceļoja Vidusjūras reģionu kopā ar mammu. Pēc Salacgrīvas vidusskolas absolvēšanas Anžela vairāk kā gadu dzīvoja Itālijā, auklējot četrus gadus jaunu itāļu puisīti. Pateicoties Anželas spilgtajiem stāstiem un košajām bildēm, kas uzņemtas Itālijā, pasākuma apmeklētājiem bija iespēja uzzināt par itāļu kultūru, tradīcijām, iedzīvotāju uzvedību, ēdieniem, dzērieniem, mūziku, kā arī par pilsētām, kuras BĀKAS viesis apceļoja Itālijā, tai skaitā - Venēcija, Sjenna, Piza, Florence, Toskāna, Montepulčano, Perudža, Assisi, Roma, Neapole, Sorrento, Pompeja. Vakara noslēgumā ikvienam bija iespēja arī iemācīties itāļu valodas vārdiņus un žestikulāciju, kura itāļiem ir ļoti raksturīga, lai paspilgtinātu sacīto.

Itālijas gaisotni BĀKĀ spēja radīt arī jauniešu kopīgi ceptās picas BĀKĀ pirms vakara sākuma, kā arī speciāli izveidotā itāļu mūzika, kas visu vakaru klusi skanēja prezentācijas fonā.

Paldies Anželai par izsmeļošo un piedzīvojumiem bagāto tūri cauri Itālijai. Labāku gidi un reklāma šai valstij vēl nebija dzirdēta un redzēta! 

5.jpg

Erasmus+ „Projektu darbnīca” Cēsīs. 

No 28. – 30.martam Cēsīs Salacgrīvas novada jaunatnes lietu speciāliste Marta piedalījās Vidzemes reģiona apmācībās par projektu sagatavošanu programmā „Erasmus+” „Projektu darbnīca”, ko organizēja Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra.

3 dienu intensīvo apmācību laikā, kas tika balstītas uz neformālās izglītības metodēm, kad mācies darot, bija iespēja iegūt padziļinātāku izpratni par Eiropas Savienības finansētās programmas „Erasmus+” aktivitātēm jaunatnes jomā, bija iespēja konsultēties ar profesionāļiem par starptautisku jauniešu apmaiņas projekta idejas realizāciju, kā arī tika iepazīti citu organizāciju un jauniešu centru pārstāvji, ar kuriem noteikti tiks veicināta profesionāla sadarbība un kopēju projektu, ideju attīstīšana arī turpmāk.

6.jpg

Lai arī aprīļa mēnesis mums visiem tiek iekrāsots ar patīkamiem piedzīvojumiem, jaunām zināšanām un veiksmīgām sadarbībām. Atcerēsimies, ka pasaule sākas ar mums pašiem ar vidi, kurā dzīvojām, ar vārdiem, kurus runājam, ar darbiem, kurus darām. Lai saulains pavasaris!

Rakstu sagatavoja

Salacgrīvas novada JIC „BĀKA” jaunatnes lietu speciāliste

Marta Dance

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031