05. marts, 2024, Otrdiena

Aurora, Austra

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Salacgrīvā būs Jaunatnes iniciatīvu centrs

03.10.2011 12:59

Ir bieži nācies dzirdēt, ka jauniešiem Salacgrīvas novadā nav ko darīt, nav kur aiziet. Nu ir pienācis laiks, kad viss mainīsies! Salacgrīvas novada dome un v/a „Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra” 2011.gada 31.maijā parakstīja Latvijas un Šveices sadarbības programmas projekta „Atbalsts jaunatnes iniciatīvu attīstībai attālos vai mazattīstītos Latvijas reģionos” aktivitātes „Multifunkcionālu jaunatnes iniciatīvu centra izveide” apakšprojekta „Salacgrīvas novada multifunkcionālā jaunatnes iniciatīvu centra izveide” īstenošanas līgumu.

Projekta realizācija notiek no 2011.gada 1.jūnija līdz 2012.gada 31.jūlijam. Tas nozīmē, ka jau nākamvasar Salacgrīvā ir sagaidāma Jaunatnes iniciatīvu centra atklāšana, bet pirms tam vēl ir jāveic vairāki svarīgi darbi, lai ilgi lolotais sapnis kļūtu par realitāti. Šī projekta mērķis ir izveidot un labiekārtot centru jauniešiem, kur lielākoties viss notiks pēc viņu iniciatīvas. Tiks virzīta un koordinēta jaunatnes politikas realizācija Salacgrīvas novadā, atbalstītas jauniešu iniciatīvas, veidojot pasākumus, aktivitātes jauniešu motivācijas un līdzdalības veicināšanai. Centrs veicinās jauniešu aktivitāti, līdzdarbošanos pilsētas sabiedriskās dzīves veidošanā, kā arī pavērs plašākas iespējas sevis pilnveidošanai un izprašanai.

Projekta īstenošanas ietvaros tiks reorganizētas Salacgrīvas novada domei piederošas telpas Salacgrīvā, Sila ielā 2, pašlaik telpās atrodas „Dienas centrs bērniem”, kā arī tiks iegādāts inventārs un attiecīgs aprīkojums. Reorganizācijas rezultātā tiks saglabāti esošie pakalpojumi - praktiskas un radošas nodarbības, izglītojošie un apmācību pasākumi, datora un interneta izmantošanas iespējas, iesaistīšanās sabiedriskajos un sociālās palīdzības darbos, nometnes, kā arī citas brīvā laika lietderīgas izmantošanas iespējas (TV, DVD, galda spēles utml.). Centrs atradīsies arī ļoti labā un pozitīvā vidē, kur paveras arī plašas iespējas brīvā laika pavadīšanai, attālums līdz jūrai ir tikai aptuveni 300m, turpat netālu atrodas arī labiekārtots bērnu laukums un strītbola grozi. Plānota arī telpa brīvā laika aktivitātēm, biroja telpa jauniešu organizācijām un iniciatīvu grupām, kabinets speciālistiem un individuālajām konsultācijām, saimniecības telpas (virtuve, duša WC), mantu novietnes telpa, kurā tiks novietotas saliekamās gultas un cits inventārs, kas nepieciešams nakšņošanas nodrošināšanai vairāku dienu pasākumu laikā. Priecājamies, ka pie piemērotām telpām tiks arī Salacgrīvas novada jaunatnes konsultatīvā padome, kura varēs rīkot savas sēdes plašākās un mūsdienīgi aprīkotās telpās. Gan konsultatīvās padomes pārstāvji, gan potenciālie centra apmeklētāji ir aktīvi iesaistījušies centra izveides procesā. Tā, piemēram, 18. septembra padomes sēdē viens no darba kārtības jautājumiem bija iepazīšanās ar jaunizveidojamā centra projektu, kā arī sēdes dalībnieku iesaistīšana pie nepieciešamā inventāra, aprīkojuma iegādes precizēšanas un paredzamajām aktivitātēm.

Šāda centra izveide būs lieliska iespēja visiem jauniešiem izmēģināt ko jaunu, īstenot savas ieceres, gūt pieredzi dažādu pasākumu rīkošanā un citās sabiedriski aktīvās norisēs. Tā ir vienreizēja iespēja ikvienam jaunietim! Tagad vairs nevarēs teikt, ka jauniešiem nav ko darīt, pašiem būs jānāk un jāiesaistās, lai vidi sev apkārt padarītu pietiekami pozitīvu un būtu prieks un lepnums par savu pilsētu un savu dzīvi. Tā kā projekts vēl ir tapšanas stadijā, tad visi jaunieši un arī vecāki tiek aicināti izteikt savus priekšlikumus, kādu viņi vēlas redzēt centru un ar kādu saturu to piepildīt. Savus ieteikumus, rosinājumus un idejas varat sūtīt uz e-pastu: ievarozmianeca@inbox.lv

Ieva Rozmiaņeca

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031