29. maijs, 2024, Trešdiena

Raivis, Raivo, Maksis

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Jaunatnes konsultatīvā padome 2021

18.03.2021 13:44

Kamēr aktīva tikšanās ar jauniešiem Salacgrīvas novada jaunatnes un uzņēmējdarbības iniciatīvu centrā “BĀKA” bija liegta,  pavasara gaidīšanas laiks jaunatnes lietās tomēr ir iesācies ar jaunu enerģiju un sparu. Paralēli brīvprātīgā darba popularizēšanai un ieviešanai novadā, liela uzmanība tiek veltīta arī jauniešu līdzdalībai lēmumu pieņemšanas procesos.

Jau kopš 2003. gada Salacgrīvas novadā ir darbojusies Salacgrīvas novada pašvaldības jaunatnes konsultatīvā padome, kurā uz vienu gadu tiek ievēlēti 7 jaunieši un 3 speciālisti – jaunatnes lietu un izglītības speciālists, domes deputāts. Tā ir Salacgrīvas novada domes izveidota institūcija ar padomdevēja tiesībām. Padomes galvenās funkcijas ir sniegt pašvaldības domei priekšlikumus par jauniešu iesaisti izglītības, kultūras, sporta, sociālās aprūpes, veselības un citu, ar jauniešiem saistītu, jautājumu risināšanā.

Šī gada padomes vēlēšanām tika iesniegtas 9 kandidatūras, tostarp jaunieši vecumā no 13 līdz 25 gadiem, dzīvojoši Ainažos, Liepupes pagastā, Salacgrīvā un tās lauku teritorijā. 26. februārī platformā Zoom notika kandidātu prezentācijas, kurās jaunieši iepazīstināji ar sevi, izsakot viedokļus par to, ko vēlētos uzlabot savā pilsētā, novadā, kādas zināšanas vai prasmes vēlētos apgūt, kā arī, ko realizēt, darbojoties padomē. Idejas, ar kurām jaunieši drosmīgi dalījās, bija saistītas ne tikai ar praktiskām vajadzībām, kā, piemēram, labiekārtot aktīvās atpūtas vietas un pastaigu celiņus gājējiem, riteņbraucējiem un vecākiem ar bērnu ratiņiem, bet arī ar emocionālās un sociālās labsajūtas veicināšanu saistītas tēmas. Jauniešus uztrauc pilsētu un Salacgrīvas novada tēls, identitāte, iedzīvotāju un iestāžu savstarpējā komunikācija ar vietējiem, kā arī citiem novadiem. Tāpat jaunieši ir novērojuši un vēlētos risināt situāciju par dažu sociālo grupu neētisko uzvedību publiskās vietās, kas arī ietekmē novadā esošo pilsētu tēlu.

4. martā tika ievēlēts 2021. gada jaunatnes konsultatīvās padomes sastāvs, kurā Ainažus un tā pagastu pārstāvēs Amīna Sulimane un Elizabete Emse, Salacgrīvu - Amanda Reiziņa, Ance Kalniņa, Ernests Horens Bisenieks un Nadīna Ozoliņa – Mennika, Liepupes pagastu pārstāvēs Betija Āboltiņa. Padomes priekšsēdētājas pienākumus pildīt apņēmusies Ance Kalniņa, priekšsēdētāja vietniece ir Nadīna Ozoliņa – Mennika, un apgūt lietveža pienākumus uzņēmusies Elizabete Emse. Jaunums, kas ieviests padomes darbībā, lai veicinātu jauniešu interesi un līdzdalību iesaistīties lēmumu pieņemšanas procesos, ir ieviest padomes padomnieku statusus, slēdzot vienošanos ar jauniešiem par brīvprātīgā darba veikšanu. Padomnieku pienākumus šogad būs iespēja pildīt Lindai Lavrenovai no Liepupes un Adrianam Ginteram no Salacgrīvas.

Lai izteiktu pateicību par jauniešu izrādītājām iniciatīvām un līdzdalību jaunatnes konsultatīvās padomes darbībā, 15. martā pie katra no dalībniekiem apciemot un sveikt devās priekšsēdētāja vietniece izglītības, kultūras, sporta un jaunatnes jautājumos Evija Keisele un Salacgrīvas novada jaunatnes un uzņēmējdarbības iniciatīvu centra “BĀKA” jaunatnes lietu speciāliste Marta Dance. Padomes dalībnieka E.H. Bisenieka motivējošā saukļa vārdiem novēlam, lai enerģija, kas staro šobrīd no komandas, dzirkstī arī visa gada garumā: ”Kopā jautrāk, vieglāk un varam sasniegt vairāk!”.

 

Informāciju sagatavoja

Marta Dance

17.03.2021.

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031