29. maijs, 2024, Trešdiena

Raivis, Raivo, Maksis

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Ginesa rekorda cienīga tradīcija

05.02.2014 13:56

Salacgrīvas vidusskolas sporta zālē februāra pirmajā sestdienā jau no paša rīta pulcējās basketbola cienītāji. Vispirms basketbola turnīrā par spēcīgākās titulu cīnījās piecas komandas – Zīdaiņi, Mazdēli, Dēli, Tēvi un Vectēvi. Lai cik mums pēc sava nosaukuma nešķistu vāja un neprasmīga Zīdaiņu komanda - Dāvis Melnalksnis, Edgars Edelmanis, Kristaps Kalniņš, Gusts – Gustavs Zvīnis un Dins Dancis – viņi uzvarēja, aiz sevis atstājot mazdēlus, tēvus, dēlus un vectēvus, kuriem šogad cienījamā piektā vieta. Kad noskaidroti šī basketbola turnīra uzvarētāji un zināmi basketbola 3 punktu metienu finālisti savai svarīgākajai šīs dienas spēlei stājās skolēnu un absolventu basketbola komandas.

bildes 844.jpg

11 Salacgrīvas vidusskolas jaunajiem basketbolistiem, pēdējo trīs gadu maču uzvarētājiem, pretī stājās 24 absolventi. 

Skolas godu šogad aizstāvēja – Edgars Šilbergs, Arturs Zmičerevskis, Ojārs Rozenbergs, Ričards Jerāns, Toms Rihaļskis, Daniels Pismenijs, Emīls Ļebedevs, Daniels Grigorjevs, Ralfs Klētnieks, Raivis Kurakulovs un Kaspars Miksons. Savukārt absolventu komandā par uzvaru šogad cīnījās Aigars Ragainis, Jānis Drulle, Guntis Bukāns, Andris Zvejnieks, Uģis Maurītis, Gatis Gailis, Jānis Sālzemnieks, Gints Ronis, Andris Bulis, Andris Irmejs, Jānis Pods Podiņš, Jānis Bergs, Jānis Irmejs, Kārlis Valenieks, Sandis Gromovs, Kaspars Neimanis, Edgars Klāvs, Mārtiņš Zariņš, Elvijs Jaunbalodis, Jānis Ozols, Gusts Gustavs Zvīnis, Edgars Edelmanis, Dins Dancis, Kristaps Kalniņš un Dāvis Melnalksnis. 

Atklājot spēli skolotājs Valentīns Turks sacīja „paldies visiem spēles dalībniekiem, jūs esat lieli mūsu skolas patrioti, jo februāra pirmajā sestdienā esat Salacgrīvā, lai uzspēlētu basketbolu, tiktos ar draugiem un bijušajiem klases biedriem. Nezinu citas skolas, kurās būtu šāda – Ginesa rekorda cienīga tradīcija.”

Savukārt visu 42 maču spēlētājs Aigars Ragainis lielu paldies teica skatītājiem un līdzjutējiem par atbalstu, skolēniem par spēli un absolventiem – večiem paldies par vēlmi atbraukt uz Salacgrīvu un uzspēlēt basketbolu. „Ceru, ka skolēni mūs nesagraus kā tas bija iepriekšējās reizēs,” pus pa jokam pus nopietni bilda Aigars. 

Pirms spēles sākuma apsveikuma vārdus mača dalībniekiem sacīja viens no populārākajiem salacgrīviešiem, „1935. gada Eiropas čempions basketbolā” Andris Bulis „atvedu skolai dāvanu – grāmatu „Sapņu komanda 1935., lai vienmēr ir sajūta „Latvija var!” Malā sēdēt ir daudz grūtāk, nekā atrasties uz laukuma, lai kopā ar mums vienmēr ir sajūta „Latvija var!”

Atskanot tiesnešu Māra Zariņa un Raita Veinberga svilpei spēle sākas un līdzjutēju atbalstīti lielāko spēles laiku vadībā ir skolēni. Bet kad absolventi uz laukuma palaiž savu spēcīgāko sastāvu skolēnu pārsvars dilst un spēles izskaņa nes uzvaru absolventiem. Jā, šogad, pēc trīs gadu pārtraukuma ar rezultātu 91: 82 uzvarēja absolventi. Bet patiesībā uzvarēja visi, jo spēlēja savējie ar savējiem un atbalstītāji arī bija savējie. 

Trīs punktu metienu sacensībās uzvarēja Dins Dancis otrajā vietā šīs dienas sacensību tiesnesis Raitis Veinbergs.

Pēc spēles tiesnesis Māris Zariņš atzina „tiesāt absolventu maču ir grūti, šī ir īpaša spēle un tai mēs gatavojamies visu gadu. Tik pilna zāle skatītāju un atbalstītāju ir reti, jūtam spiedienu no skatītājiem. Es nedrīkstu būt neviena pusē, lai arī mans dēls spēlē. Tiesāt spēles iesāku jau sestajā vai septītajā klasē, vēlāk esmu spēlējis gan skolēnu, gan absolventu pusē.”

Arī tiesnesim Raitim Veinbergam savs sakāmais „Man kā tiesnesim šī spēle ir īpaša – mājas sienas, līdzjutēji, spēlētāji, katra svilpe ir svarīga. Spēles laikā līdzi nejūtu nevienam – esmu tiesnesis un viss – uzvar stiprākais un bumba ir apaļa. Absolventu mačs ir ļoti laba tradīcija un kamēr ir vien kas spēlē un kas atbalsta tai jāturpinās. Savulaik esmu spēlējis skolēnu un arī absolventu pusē. ”

Viens no vecākajiem spēlētājiem Jānis Drulle uz Salacgrīvu mēro ceļu no Jūrmalas „no 42 reizēm spēlējis esmu 41spēli. Tas ir fantastiski – šī ir mana dzimtā vieta, dzimtā skola, absolventu mačs ir unikāls pasākums. Pateicoties tam, ka vienreiz gadā šeit uzspēlēju visi mani pazīst. Vasarā atbraucot uz Salacgrīvu visi sveicinās un sarunājas tik daudz draugu un paziņu. Daudzas skolas un pilsētas mūs var apskaust par to.”

Pēc spēles nedaudz sabēdājies ir treneris Valentīns Turks „ņemot vērā to, ka viņiem visiem ir komandas, kurās viņi regulāri spēlē un šobrīd ir saguruši esmu ļoti apmierināts ar saviem puišiem.”

Treneris un skolotājs Valentīns iesaistīs absolventu mačos no dienas, kad ieradies Salacgrīvā – tas ir jau 37 gadus. „Atnācu absolventu mači jau notika, man atlika šo labo tradīciju tikai turpināt, turpināt un turpināt....grēks ir neturpināt,” uzsver V.Turks. 

Šķiroties skolēni, absolventi, līdzjutēji un atbalstītāji viens otram sacīja Tiekamies atkal un jau pavisam drīz – 2015.gada pirmajā februāra sestdienā. 

Ilga Tiesnese

Vairāk bildes galerijā

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031