17. jūlijs, 2024, Trešdiena

Aleksejs, Aleksis

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Jau otro gadu pēc kārtas Salacgrīvas "Absolventu mačos" uzvar absolventi

17.02.2015 08:04

Diez vai Salacgrīvas basketbolistu sabiedrībā ir kāds vēl vairāk gaidīts pasākums kā tradicionālie Absolventu mači, kas šogad norisinājās jau 43. reizi. Kā ierasts, februāra pirmajā sestdienā Salacgrīvas vidusskolas sporta zāli jau no paša rīta piepildīja basketbola apavos auti dažāda vecuma vidusskolas absolventi. Viņi dalījās 4 komandās - Zīdaiņi, Mazdēli, Dēli un Tēvi, lai savstarpēji noskaidrotu labākos.

Pirms spēļu sākuma visiem bija iespēja piedalīties 3 punktu metienu konkursa atlasē, kur 1 minūtes laikā bija jāizpilda 25 tālmetieni no 5 konkrētām vietām. 11 labākajiem vakarā bija iespēja piedalīties konkursa finālā, kurā startēja arī 3 skolēni. Dienā lielisku rezultātu - 17 punktu - uzrādīja Mārtiņš Zariņš, tomēr finālā šādu rezultātu viņam atkārtot neizdevās. Tur vienlīdz labi - ar 14 gūtiem punktiem - startēja absolventi Kaspars Neimanis un Egons Vilde, kuriem nācās mest vēlreiz, lai noskaidrotu, kurš ir labākais. Otrajā reizē Kasparam izdevās gūt vien 2 punktus, bet Egonam 13, tādējādi viņš kļuva par šī konkursa uzvarētāju.
Dienas cīņās visspēcīgākā izrādījās Zīdaiņu komanda, kuras sastāvā spēlēja D. Melnalksnis, E. Šilbergs, M. Zariņš, D. Dancis, E. Edelmanis un J. Ozols. Jaunības spēks un ātrums pārspēja pieredzi, 2. vietā ierindojot komandu Mazdēli. Savukārt Tēvi sagādāja ļoti interesantu un spraigu spēli, pārspējot Dēlus un izcīnot godpilno 3. vietu. Taču svarīgākā un gaidītākā spēle vēl tikai priekšā! Vakarā, visām 4 absolventu komandām apvienojoties, bija jādodas cīņā pret skolēniem.

Uz vakara maču kā vienmēr ieradās daudz skatītāju, arī absolventu soliņš garš - 23 cilvēki, turpretī skolēni vien 9. Kā zināms, skolēnu treneris vienmēr bijis sporta skolotājs Valentīns Turks, kurš šoreiz tikai noteica, ka vairāk gan būšot kā asistents, jo trenera lomu nodod citās rokās. Skolēnu trenera amatu šogad bija uzņēmies absolvents Kaspars Neimanis.

Skolēni spēli sāka ļoti rezultatīvi, ātri guva punktus, ko absolventiem grūti bija atspēlēt.
1. ceturtdaļa noslēdzās ar rezultātu 31:11. Kaut gan 2. ceturtdaļā absolventiem jau veicās nedaudz labāk, lielo punktu skaitu nebija nemaz tik viegli atgūt. Puslaikam beidzoties, tablo vēstīja 44:29 skolēnu labā. Visu 1. puslaiku absolventi spēlēja tādos pašos Tēvu, Dēlu, Mazdēlu un Zīdaiņu sastāva piecniekos kā pa dienu, palaikam mainoties. Savukārt 2. puslaikā šie piecnieki jau tika jaukti, lai izveidotu un laukumā sūtītu Salacgrīvas basketbolistu eliti - spēlētājus no BK Salacgrīva un BK Kopturis-A, kuri trenējas un basketbolu spēlē nopietnāk arī ikdienā. Šādos piecniekos pun­ktus izdevās atspēlēt daudz vieglāk. 3. ceturtdaļai noslēdzoties, skolēniem vairs tikai +7, bet līdz spēles beigām arī šis pārsvars tika iznīcināts. Ar rezultātu 74:62 absolventi jau otro gadu pēc kārtas kļuva par turnīra uzvarētājiem.

Skolēnu rindās rezultatīvākie bija Emīls Ļebedevs (22 p.) un Daniels Grigorjevs (17 p.), bet starp absolventiem - Mārcis Kalniņš (23 p.). Skolēnu komandā spēlēja: E. Ļebedevs, D. Grigorjevs, M. Kalviņš, D. Pīle, K. Miksons, A. Zmičerevskis, E. Eglītis, K. Muste un T. Rihaļskis. Absolventu rindās: E. Šilbergs, M. Šilbergs, J. Ozols, M. Rakuzovs, M. Zariņš, E. Klāvs, J. Ir­mejs, D. Melnalksnis, E. Jaunbalodis, K. Neimanis, J. Pods-Podiņš, D. Dancis, E. Vilde, A. Jermacāns, G. Ronis, A. Zvejnieks, K. Valenieks, E. Edelmanis, M. Kalniņš, J. Salzemnieks, G. Bukāns, J. Drulle un A. Ragainis. Absolventu komandas treneru lomā bija iejutušies Gatis Gailis un Uģis Maurītis. To, lai viss notiktu noteikumu robežās, uzraudzīja tiesneši Māris Zariņš un Raitis Veinbergs.

Skolēnu komandas līderis Emīls Ļebedevs pēc turnīra teica: - Vienubrīd likās, ka mums ir cerība uzvarēt, taču absolventi pēdējās spēles minūtēs lika pretī savus spēcīgākos vīrus. Nepietika spēka viņus aizkavēt. Lai gan zaudējām, nejutāmies vīlušies, jo nospēlējām ļoti labi, prieks bija satikt senus draugus un jauki parunāties. Lielu iedvesmu deva treneri Valentīns Turks un Kaspars Neimanis, kuri motivēja cīnīties līdz galam. Priecēja arī lielais skatītāju pūlis, kas mūs atbalstīja. Absolventu un skolēnu spēle bija tiešām spraiga un interesanta - kritieni, tiesnešu svilpes, cīņa par katru laukuma centimetru - piekāpties nebija gatavs neviens, tomēr, neraugoties uz spēles rezultātu, priecīgi bija gan skolēni, gan absolventi - par atkalredzēšanos, spēlētprieku, par to, ka basketbols spēj vienot. To nevar izstāstīt - to vajag just, to vajag redzēt - to smaidu viņu lūpās un mirdzumu acīs!

Laine KARLSONE

Foto: Kārlis MIKSONS

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031