17. jūnijs, 2024, Pirmdiena

Artis, Artūrs

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Krasta mačā uzvar kreisais!

21.08.2017 12:25

12.augustā, Salacgrīvas pilsētas svētku laikā notika krastu mačs basketbolā, kura laikā noskaidroja, kuras Salacas upes puses basketbolisti ir ātrāki, precīzāki, izturīgāki un sportiskāki.

Pirms uzsākt spēli dienas garumā, Salacas tilta vidū bija jānogādā 300 kilogramus smagā akmens basketbola bumba, kura kopš pagājušā gada spēles stāvēja goda vietā kreisajā krastā.

Tik svarīgs brīdis nevarēja notikt bez slavenākajām Salacgrīvas dāmām Olgas (Anita Dzirnupe), Almas (Dace Kalniņa) un Mīlītes (Mārīte Grasmane), kuras salacgrīviski apsprieda pilsētā notiekošo un pavilka uz zoba ne vienu vien vietējo…..

Aplūkojot akmens bumbu Olga sacīja “Gads ir uz riņķ un  mēs atkal visi trīs ir tilt gala, vēl brīds un abs krasts atkal laidis matos. Mana krasta tas urķs vis gad stāv tukšs, man acis duras, ka brauc uz bod….”

Alma pievienojās Olgas teiktajam un ir gatava šogad spēlēt “pērn mūsu krastam tik švaki gāja, man ir sporta brille līdzi, ja es komandā pieteiktos, mani tak paņemtu?!...” uz ko Olga iesmēja “man jau bail teikt, bet ne tu paskriet jaudā ne tu bumbu māki sist… Labāk iesim skatit, spēlēs gan jauni gan veci, gan smuki, gan nesmuki… varbūt mēs kād var ieskatīt…”

Visas trīs dāmas smejot secināja, ka vislabāk ir tiem, kuri dzīvo vienā, bet strādā otrā krastā, tad ir vienalga kurā krastā bumba stāv. Viens no tādiem cilvēkiem ir Salacgrīvas novada domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs un viņš dāmu teiktajam īsti nepiekrita “sirsnīgs sveiciens svētkos. Pagājušā gada rezultāti bija tādi, ka ja Alma spēlētu pie mums rezultāti nebūtu sliktāki… Šogad mēs ,labais krasts, atnācām kreisajam palīgā bumbu aiznest līdz vidum ar cerību, ka jūs mums pēcpusdienā palīdzēsiet aiznest bumbu līdz galam, līdz labajam krastam.”

Pirms ķerties klāt bumbas nešanai klātesošie vienojās “Lai uzvar mūsējie!”

Kad bumba nolikta goda vietā – Salacas tilta vidū, laiks sākt basketbola spēli dienas garumā. Šogad krastu mačam bija pieteikušies 136 spēlētāji – bet uz laukuma spēles dienā izgāja 58 dalībnieki no kreisā krastā un 60 no labā.

Krasta maču atklāja paši jaunākie spēlētāji – skolnieki vecumā līdz 12 gadiem. Šajā spēlē uzvarēja labais krasts – 14:18, U – 18 spēlē ar pārliecinošu rezultātu – 37:19 labākie bija kreisais krasts, dāmu spēlē ar divu punktu starpību 18:20 spēcīgākas bija labā krasta spēlētājas. Ceturtā bija dienas interesantākā spēle, kad savā starpā par uzvaru cīnījās vecmeistari. Šajā mačā uzvaru guva labais krasts ar rezultātu 13:18, smagu zaudējumu labajam krastam sagādāja jaunieši – kreisais uzvarēja – 52 : 29, vīru spēle rādīja, ka vēl viss nav zaudēts, jo uzvarēja labais krasts 41:59, visu izšķīra pēdējā spēle, kad uz laukuma uznāca kungi. Apzinoties mača svarīgumu, spēle bija saspringta un rezultāts iepriecināja kreisā krasta salacgrīviešus – uzvara 36:29.

Saskaitot visu spēļu rezultātus, secinājums viens - ļoti karstā, saspringtā un azartiskā cīņā šogad uzvarēja kreisais krasts – 213:196.

Ar to basketbola spēle laukumā pie kultūras nama vēl nebeidzās. Jau otro gadu pēc kārtas Salacgrīvā notika vecmeistaru sadraudzības spēle Sigulda – Salacgrīva. Šogad mačā uzvarēja Salacgrīvas vecmeistari – 52 : 35.

Kad noskaidrots krastu maču uzvarētājs, klāt svarīgākais un atbildīgākais brīdis – akmens bumbas velšana uz uzvarētāj karstu – arī šogad uz kreiso! Piecos pēcpusdienā pie darba ķērās šīs dienas krastu mača uzvarētāji un bumba atgriezās savā goda vietā – Salacas kreisajā krastā! Nu ko – tiksimies nākamajā gadā, nākamajos krastu mačos!

Paldies spēlētājiem, kuri neskatoties uz karsto laiku cīnījās godam, paldies krastu mača basketbolā organizētājiem un jo īpaši Kasparam Neimanim!

Ilga Tiesnese

 

seko mums https://www.facebook.com/BKSalacgriva/ 

Pasākumuma BILDES pieejamas šeit:

https://failiem.lv/u/yddd99t9

https://failiem.lv/u/beu9eeyy

     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930