20. jūnijs, 2024, Ceturtdiena

Rasa, Rasma, Maira

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

4.maija skrējiens Salacgrīvā

13.05.2016 05:55

4.maijā, Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas gadadienā, Salacgrīvā norisinājās "Maija skrējiens". Šīs sacensības bija stafešu skrējiens klasēm, interešu grupām, darba kolektīviem un visiem skriešanas faniem un Salacgrīvas novadā notika otro reizi.

Stafešu skrējienā piedalījās Ainažu pamatskolas, Liepupes un Salacgrīvas vidusskolu skolēni, kā arī Salacgrīvas novada sporta klubu, darba kolektīvu, biedrību un brīvi izveidotās komandas. Kopskaitā skrējienā piedalījās 29 komandas un bija 190 skrējēji.

Pirms atskanēja starta signāls, apsveikuma vārdus sportistiem un viņu atbalstītājiem sacīja Salacgrīvas novada domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs “ir prieks, ka svētkus mēs svinam kopā. Latvija 1918. gadā ieguva neatkarību, tas bija mūsu vecotēvu nopelns, bet laiks pirms 25 gadiem bija mūsu laiks, kad mūsu paaudze izdarīja svarīgāko atjaunoja Latvijas neatkarību. Toreiz bija drosme un spēks un mēs to izdarījām. Mēs Latvijas otro dzimšanas dienu varam svinēt dažādi -  sportojot, priecājoties un sēžoties pie  balti klāta svētku galda. Apsveicu visus svētkos un vēlu, lai brīnišķīga diena.”

Sacensības atklāja paši jaunākie dalībnieki – pirmo klašu skrējēji – katrā komandā 4 meitenes un 4 zēni. Viņiem 600 metrus garā trase bija sadalīta astoņos etapos un pirmo klašu grupā stafetē uzvarēja – Salacgrīvas vidusskolas 1.b klase, otrajā vietā 1. a klase un trešie 1.c klase.

2. – 3. klašu grupā stafetē piedalījās piecas komandas, katrā 4 meitenes un 4 zēni, 600 metri garā distance sadalīta 8 etapos. Šajā grupā uzvarēja Salacgrīvas vidusskolas 3. b klase, otrajā vietā Liepupes vidusskolas 2. – 3. klašu apvienotā komanda un trešie Salacgrīvas vidusskolas 3.a klases skrējēji.

Ja mazajiem skrējējiem starts un finišs bija Bocmaņa laukumā, tad lielākie un lielie skrējēji startam pulcējās Viļņu ielas krustojumā pie vecā avīžu kioska.

1600 metrus garo stafetes distanci bija jāveic visiem skrējējiem, sākot ar 4. – 5. klašu grupu. Skolas vecuma jauniešu komandā bija jābūt trim meitenēm un trim zēniem, pieaugušo komandā divām sievietēm un četriem vīriem un stafetes etapi bija izvietoti abos Salacas upes krastos.

4. – 5.klašu grupā uzvarēja Salacgrīvas vidusskolas 5.b klase, otrā 5.a klase un trešie 4.a klase.  6. – 7. klašu stafetes skrējienā pirmā Salacgrīvas vidusskolas 7. b klase, otrā 7.a klase, trešā Ainažu pamatskolas  apvienotā 6.- 7.klases komanda. 

8. – 9. klašu stafetes skrējienā uzvarēja Krišjāņa Valdemāra Ainažu pamatskolas apvienotā 8. – 9. klašu komanda, otrā vieta Salacgrīvas vidusskolas 8.b klasei un trešie Liepupes vidusskolas 9.klases skrējēji.

Kopīgam startam stājās 10. – 12.klašu un pieaugušo skrējēju komandas. Vidusskolas klašu grupā uzvarēja Salacgrīvas vidusskolas 10 klase, otrā Salacgrīvas vidusskolas 11.klase un trešā Liepupes vidusskolas apvienotā 10. – 12. klašu komanda. Pieaugušo sacensībā šogad startēja divas komandas -  1.2. gatavs un Salacgrīvas novada domes komanda. Šajā sacensībā pirmā vieta 1. 2. gatavs un otrā novada domes komanda.

4.maija skrējiens Salacgrīvā varētu kļūt par labu tradīciju, aicinot kopā skriet ne tikai skolēnus, bet arī viņu vecākus un citus pieaugušos.

Bērniem kuri nepiedalījās sacensībās Bocmaņa laukumā notika dažādi konkursi, veiklības spēles un atrakcijas.

Sacensības organizēja un vadīja Salacgrīvas novada domes sporta un atpūtas komplekss „Zvejnieku parks” sadarbībā ar Salacgrīvas vidusskolu. Uzvarētāji saņēma Zvejnieku parka sarūpētās saldās dāvanas.

Ilga Tiesnese 

     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930